Forum prawne (strona 594)

PIT za staż

 Kwoty z  Pit-11 przenosisz do PIT-37, najłatwiej ściągnąć program który sam wszystko wyliczy.
 
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.8 13:36:16

Do czego zatem ma prawo kobieta w ciąży?

Witam!!!

Do czego zatem ma prawo przyszła matka?

Kodeks pracy zawiera szereg zakazów dotyczących zatrudniania kobiet w ciąży. Nie mogą one pracować w godzinach nadliczbowych i nocnych (czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 13:28:58

kiedy komisarz przejmuje władze nad Gminą???

Witam!

W jakiej sytuacji wchodzi rządy nad Gminą przejmuje komisarz i jakie zmiany się z tym wiążą???

Z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 12:40:56

chcą mnie rozdzielić z rodzeństwem w domu dziecka

dzień dobry!

Mieszkam w domu dziecka w Krakowie. Jest tu ze mną 3 mojego rodzeństwa. Ostatnio podsłuchałam jak dyrektorka mówiła, że chcę gdzieś młodych przenieść.
Ja nie chce aby gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 11:50:49

GAZ DROŻEJE !!!!

Witam Wszystkich Polaków,

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę cen gazu od 1 czerwca. Urząd uważa, że wzrost cen gazu prawdopodobnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 11:36:35

Festiwal off plus camera w Krakowie !!!!

Hej,

A w którym kinie grają te filmy i kiedy to jest dokładnie???
A jakie są inne nominacje!

Ja bym zagłosowała na: Mała matura 1947.

Mam sentyment do filmów o tematyce powojennej. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.8 11:21:56

uczelnia zwiększa liczbę semestrów !!!!!

Witam!

Studiuje zaocznie historie na prywatnej uczelni. Kiedy rozpoczynałem studia w regulaminie było napisane, że będą one trwać 6 semestrów, to wiąże się tez z określoną kwotą za te 6 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 11:6:30

prosze o poradę. Czy mogę wystąpić do sądu o zadośćuczynienie za oskarżenie i postawienie przed

prosze o poradę.
Czy mogę wystąpić do sądu o zadośćuczynienie za oskarżenie i postawienie przed sądem o spowodowanie kolizji..,której nie było. młody gówniarz chcąc wyłudzić odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 10:39:47

RMF fm - oszukany w konkursie!

Witam!

Mam problem.
RMF fm prowadzi konkursy, gdzie można wygrać czasem bardzo duże pieniądze, wysyłając tylko sms i w momencie kiedy oddzwonią odpowiedź: \" RMF fm najlepsza muzyka\". Mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 9:54:0

wydatek na insuline odlicony w PIT 2010?

Witam!

Mój tata jest cukrzykiem, zażywa insulinę.
Czy może odliczyć wydatki na zakup insuliny w PIT 2010?
Jeśli tak, to w którym miejscu mam to zapisać?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 9:42:40

NIP - potrzebne dokumenty

Witam!

Zaczynam prace i szef prosił mnie abym doniosła NIP. Nie otrzymałam NIP-u po osiągnięciu 18 lat. Czy jak teraz pójdę do po NIP do Urzędu Skarbowego, to muszę ze z sobą zabrać jakiś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 9:32:14

KONTAKTY SYNA Z OJCEM

Od czterech tygodni mam postanowienie sądu z KLAUZULĄ NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI co do kontaktów syna z ojcem - matka pomimo tego uniemożliwia dziecku widywanie ojca. Ostatnio wezwałem kolejny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 0:26:53

ściągnie gier na prywatne potrzeby

Witam!

Chciałabym zapytać czy Jeśli ściągne piracką grę, albo piosenkę, ale będę w nią sam indywidualnie grał lub tylko ja bede słuchał tych play list bez udostępniania jej innych ludziom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:47:31

kurator chce odebrać dziecko!

Witam!

Kurator chce odebrać dziecko mojej sąsiadce, tylko dlatego, że nie jest w stanie zapewnić mu wszystkiego pod względem finansowym. Ma trudną sytuacje, mąż z nia nie mieszka i nie płaci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:41:9

odsetki od kredytu w CHF

Witam!

Jak odliczyć odsetki od kredytu mieszkaniowego za 2009 rok, jeśli w trakcie roku zmieniłam sposób spłaty kredytu. Do tej pory spłacałam w złotówkach teraz płacam w frankach.

Prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:33:53

marihuana - PILNE!!!!

Witam serdecznie,

Jestem zrozpaczona. Mój synek został oskarżony o posiadanie marihuany. On jednak twierdzi, że ktos mu ją podrzucił.
Jestem przekonana, że mój syn nie jest narkomanem.
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:29:58

Prawa komornika a zwrot podatku

Czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku (i ulgi na dziecko)?Jesli tak to czy obejmuje to całość czy tylko jakaś jego cześć.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:28:29

pobieraczek.pl

witam...

Mój niepełnoletni syn zalogował się dn 16 grudnia2009r na stronie.www@pobieraczek.pl
Strona ta reklamuje sie: 10 dni pobierania gratis.
Zerwanie rzekomej z nimi umowy nie akceptują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:24:27

intercyza jednostronna?

Witam!

Rodzice mojego narzeczonego mają jakieś długi (dość duże).
Zanim się orzenimy, chciałabym mieć pewnośc, że ja ich nie bede spłacać!

Czy jest coś takiego jak intercyza jenostronna? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 23:19:27

Problem z wymeldowaniem

Witam serdecznie.

Mieszkam z rodzicami. Mam jeszcze dwójke rodzeństwa, którzy trwają w związkach małżeńskich. Jendak oboje są zameldowani u nas, a mieszkają gdzie indziej. Nie utrzymują z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.7 23:6:3

mąż alkoholik

Witam Państwa!

Mój mąż jest alkoholikiem. Ślubowałam mu, że bede z nim na dobre i na złe. Nie chce od niego odchodzić, ale chce mu pomoc.
On nie widzi problemu, dlatego nie odda się dobrowolnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 22:54:16

apokalipsa się wypełnia - kolejne trzęsienie

Witam Forumowiczów!

Kolejne trzęsienie spustoszyło Japonię
Jest wielu rannych. Kolejna elektrownia uszkodzona. Władze zarządzają ewakuację.

Czyżby apokalipsa się wypełniała???

Kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 22:26:22

składka do OFE

Witam,

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dzisiaj ustawę w sprawie zmian w systemie emerytalnym zmniejszającą składkę do OFE.
Zakłada, że składka do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 22:20:4

EGZEKUCJA KOMORNICZA Z NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ MAŁŻONKÓW

tak zawiłej sytuacji nie znalazłam niestety. Jedyne co znalazłam to przypadki sądowego podzialu majątku na wniosek wierzyciela , a tu sytuacja jest skrajnie inna poniewaz dobrowolnie i zgodnie tego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.7 21:53:21

Błąd popełniony na aukcji allegro

Witam mam na imie Oskar i zwracam się do Was o pomoc, konkretnie o podpowiedź co mam robić, cała rzecz polega na:

Wczoraj wieczorem wystawiałem na aukcje allegro samochód na sprzedaż, no i wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 19:17:32

Uderzyłam koleżankę z klasy

Witam, Uderzyłam koleżankę z klasy w twarz z otwartej ręki, czy coś mi może za to grozić jeśli ona pójdzie na policje?? Bardzo proszę o pomoc
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 15:53:56

nie wykorzystany urlop - ekwiwalent

witam, ile należy się ekwiwalentu za niewykorzystany urlop? Kierownik nie wyznaczył nam terminu na urlop, więc chyba należy mi się jakaś rekompensata? Jeśli tak to ile? jak się to liczy??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 15:32:51

wypadek podczas pracy czy nie??

witam, miałem wypadek w pracy, poślizgnąłem się na schodach i skręciłem kostkę. Pracodawca twierdzi, że nie jest to wypadek podczas pracy. Ja teoretycznie nie byłem jeszcze w pracy ale na schodach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 15:29:23

przerwa obiadowa

witam, ile przysługuje mi przerwy obiadowej jeśli pracuję po 9,5 h?? Czy jest możliwe abym miał tylko 20 min??? Bardzo proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 15:15:17

okres próbny a urlop na żądanie

witam, jestem teraz na okresie próbnym, ale bardzo pilnie potrzebuje dnia wolnego, czy przysługuje mi urlop na żądanie?? Mam jakąś inną opcje na otrzymanie dnia wolnego?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 15:1:56

okres wypowiedzenia a staż w firmie

witam, pracuję w firmie już prawie 20 lat, zastanawiam się czy zwiększa się okres wypowiedzenia po tak długim czasie przepracowanym w firmie? Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 14:56:40

wyrejestrowanie samochodu

witam, czy są jakieś inne sposoby wyrejestrowania samochodu? Chcę kupić samochód na części, ale nie jestem jeszcze pełnoletni i nie mogę spisać umowy kupna z sprzedawcą. Co może zrobić sprzedawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 14:47:28

podwójne ukaranie pracownika

witam, czy pracodawca może podwójnie ukarać pracownika poprzez zabranie mu premii i wpisanie upomnienia?? Czy może zabrać też następna premię ?? Proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 14:41:27

Staż - rejestracja w urzędzie pracy

z tego co mi wiadomo należy być zarejestrowanym min. 2 miesiące aby starać się o staż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.7 14:37:47

płatny drugi kierunek studiów

"Projekt, z dnia 30 marca 2010 r., ustawy o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.7 14:36:34

umowa zlecenie a emerytura

Witam, od dłuższego czasu pracuje na umowę zlecenie i zaczyna się zastanawiać czy liczy się to mi do emerytury?? Uczę się równocześnie w szkole zaocznej. Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 14:14:40

umowa o zakazie konkurencji - jak ominąć ??

witam, pracowałam w firmie 2 lata, w tym tygodniu dostałam wypowiedzenie, mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia, podpisywałam umowę o zakazie konkurencji, zastanawiam się czy nadal będzie obowiązywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 13:27:34

urlop na 2/3 etatu

witam, mam umowę na 2/3 etatu, jak w takiej sytuacji przyznawane są dni urlopu?? Jak je wyliczyć, bo wydaje mnie się że kadrowa nam to źle policzyła.. Proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 13:21:55

podatek dochodowym od osób fizycznych

cześć!

Jak prawidłowo rozliczyć się z podatku dochodowego za rok 2010?
Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc?
mam duży problem z wypełnianiem PIT-ów!!!
A tu czas nagli :( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 10:56:11

PIT 2010: Jak rozliczyć zbycie nieruchomości

Witam

Sprzedaliśmy w tamtym roku mieszkanie z żoną. Czy jest konieczne wykazanie tego przed Fiskusem?
jeśli tak, to jak najlepiej jest to zrobić?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 10:40:49

spożywania i sprzedawania alkoholu

Cześć!

chciałem podzielić się z wami nowo odkrytymi, ale ciekawymi info.

Nowe zasady dotyczące spożywania i sprzedawania alkoholu:
1. Na stadionie tylko piwo

Zmianie mają ulec przepisy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 10:33:8

Bezrobotny - zasiłek 9 tys. zł

witam.

Prawie 5 tys. Polaków, którzy wrócili do kraju z emigracji, pobiera zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. Minimum otrzymują 1 tys. zł, najwięcej ? 9 tys. zł.
Kto może starać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 10:19:23

wstępne badania lekarskie

Witam serdecznie!

Mam wątpliwości w kwestii wstępnych badan lekarskich. Mój przyszły pracodawca wysyła mnie na wstępne badania lekarskie. Zgodnie z art.229 KP pracodawca jest zobowiązany do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 9:55:23

umowa zlecenie na czas nieokreslony... prosze o pomoc!!!

Witam

Czy mój pracodawca może sporządzić ze mną umowę zlecenie na czas nieokreślony? Czy przysługują mi wtedy jakieś prawa?
Dzisiaj właśnie miałam rozpocząć prace i dostałam taką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 9:49:41

podejrzane zgłoszenie o molestowaniu

Witam

Jestem pracownikiem socjalnym.
niedawno powzięłam informacje o molestowaniu w rodzinie córek przez ojca jednak nie mam na to żadnych konkretnych dowodów - wiadome jest to ze zgłoszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.7 9:42:2

2011.4.7 9:33:11

Powszechny spis ludności - muszę odpowiadać?

Ale słyszałam, że są jakieś błędy w programie tym internetowym i że ktoś ponoć może odkryć moje dane?
Prawda to?
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.7 9:26:6

Pomocy! Nie widze wyjścia z mojej sytuacji!

Tylko, że ja nie chce mieszkać z teściową, to przez nią rozbiło się moje małżeństwo. Nie chce już żeby wtrącała w wychowanie moich dzieci!
A czy mam o to zabiegać dopiero przy rozprawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.7 9:14:43

prawo kontaktu z dzieckiem

A czy jest jakiś wzór dokumentu występującego o ukaranie grzywną? Czy napisać samemu wniosek przedstawiając sytuacje?

Dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.7 9:12:3

Firma męża, a podział przy rozwodzie!

Dziękuję za zainteresowanie moją sprawą.

Jest to działalność gospodarcza, której jedynym właścicielem jest mąż. To skoro wynagrodzenie z firmy wchodzi do majątku wspólnego to znaczy, że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.7 9:8:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika