Forum prawne (strona 593)

zakładanie księgi wieczystej

witam, czy jeśli mam zamiar postawić drugi dom na działce, czy należy dopisać go do istniejącej już księgi wieczystej?? Czy należy założyć nowe księgi wieczyste dla tego domu?? Proszę o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:51:45

Jak odkupić połowę samochodu

witam, mam pytanie co teraz zrobić jeżeli samochód posiada od momentu kupna dwóch właścicieli, a ja teraz potrzebuję odkupić tą część, trzeba spisywać jakąś umowę?? Trzeba też odprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:47:44

zwrot biletów lotniczych

Witam, czy mogę oddać bilet lotniczy który kupiła inna osoba a ja go od niej odkupiłam, okazało się że też nie mogę wtedy lecieć. Co mam zrobić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:42:44

Wymiana sprzętu AGD

witam, kupiłam urządzenie AGD które się popsuło, według gwarancji przysługuje mi wymiana na nowy, ale sklep zaproponował inny model z dopłatą, bo tamtego już niema. Moge się na to nie zgodzić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:39:25

Utrata prawa do własności

Witam, mam pytanie czy jest w ogóle taka możliwość aby utracić prawo własności do rzeczy pozostawionej w serwisie?? Zostawiłem w serwisie drukarkę, było to już parę lat temu, na podstawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:33:51

Pasażer pod wpływem alkoholu

witam, co grozi pasażerowi który był pod wpływem alkoholu, jeśli samochód miał wypadek?? Czy można spożywać alkohol podczas jazdy?? Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:29:34

Groźby przez komunikator i facebooka

witam, co mogę zrobić, jeśli ktoś wysyła mi cały czas groźby przez gg i facebooka, czy takie wiadomości mogą być dla policji dowodem, jeśli postanowię to zgłosić? Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:23:20

Nachodzenie i zastraszanie przez byłego męża

witam, jestem już długo po rozwodzie ale były mąż nadal mnie nachodzi, wydzwania, starszy, rozmawia z moimi sąsiadami i oczernia mnie. Co mogę teraz zrobić ?? Iść do sądu czy na policje?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:17:42

Rewolucja!! Urzędy będą działać szybciej??

Od dziś można zaskarżać do sądu administracyjnego przewlekłe załatwianie spraw!! Wchodzą w życie nowe przepisy kodeksu postępowania administracyjnego oraz prawa o postępowaniu przed sądami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 13:57:7

Co dalej po sprawie spadkowej ??

Witam, witam po śmierci mamy która nie sporządziła testamentu jej mieszkanie zostało podzielone na pół dal taty i dla mnie. Mam pytanie co teraz należy zrobić aby mieszkanie było w całości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 13:51:38

Zarzuty postawione przez prokuratora

witam, czy jeśli prokurator wydał postanowienie o postawieniu zarzutów, to oznacza że już na pewno pojawi się akt oskarżenia?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 13:6:35

Akcje jaki podatek, jaki PIT?

Witam, jai podatek należy zapłacić od akcji pracowniczych?? Czy mogę dostać jakąś ulgę, czy muszę zapłacić 19% czy ile?? Na jakim PIT trzeba to rozliczyć??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 12:59:59

podatek od mieszkania

Witam, moi rodzice kupili mieszkanie własnościowe 5 lat temu teraz chcemy je sprzedać aby mieć na zakup nowego, troszkę większego, jaki podatek należy zapłacić, są ponoć jakieś ulgi jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.11 12:56:48

Sąsiad jeździ po mojej działce

Trzeba ustanowić służebność drogi koniecznej,  trzeba złożyc wniosek do sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.11 12:52:2

Jak rozliczyć dochód z zagranicy?

witam, pracowałam w tamtym roku za granicą w okresie wakacji, ale pracowałam również w kraju na umowę zlecenie. Wiem że są jakieś dwa sposoby na rozliczenie się z urzędem skarbowym, ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 12:37:0

Skarga na urzędnika w 2011 - przewlekanie sprawy - jaka kara dla urzędnika ??

Gdy organ wyższego stopnia stwierdzi, że zażalenie jest uzasadnione, to wyznaczy urzędowi termin na załatwienie sprawy. Ustaleni zostaną winni, którzy będą musieli wytłumaczyć się z opóźnień. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 12:12:17

Alkohol tylko na niektórych stadionach?

MSWiA wprowadzi pozwolenie na sprzedaż alkoholu niskoprocentowego do 4%, ale tylko na niektórych stadionach i na meczach bez podwyższonego ryzyka. Czy to dobry pomysł waszym zdaniem?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 12:9:8

Skarga na pracę urzędnika w 2011 - do kogo zażalenie ??

Jeśli terminy na załatwienie spraw minęły lub sprawa jest załatwiana przewlekle, to zgodnie z nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego, możemy zwrócić się do organu wyższego stopnia.

W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 12:4:41

Skarga / zażalenie na pracę urzędnika - od 11 kwietnia 2011 nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego !

Nowelizacja ta pozwala składać zażalenie na pracę urzędów w sytuacji, gdy będą przewlekać sprawę, czyli wykonywać pozorne czynności, które tak naprawdę nie posuwają jej do przodu. Dotyczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 11:58:21

System OGNIVO - od 11 kwietnia 2011 również i dla komorników sądowych !

Od 11 kwietnia rusza system OGNIVO, z którego będą mogli korzystać komornicy sądowi. Za pomocą tego systemu, komornik wyśle do banku zapytanie, czy dłużnik posiada w nim konto. Każde pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 11:8:59

majatek kawalerski a prawo spadkowe

majatek kawalerski a prawo spadkowe moj kuzyn otrzymal od rodzicow przybranych gospodarstwo rolne w formie aktu darowizny po zawarciu malzenstwa nie dopisal zony do majatku . Po 5 latach malzenstwa zmarl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.10 22:54:24

spadek-działka

Mam testament,w którym babcia przepisała na mnie wszystko to co posiadała.Testamet nie został jeszcze uprawomocniony w sądzie.W gruncie rzeczy chodzi o działkę rolna która znajduje się ponad 800 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.10 21:44:15

Zapis o konkurencyjnosci.

Witam serdecznie,

mam identyczny zapis w umowie zleceniu. Czy mając taki zapis mogę ubiegać się o odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.10 17:16:39

2011.4.10 15:27:35

zatrudnienie nieletnich z kartą podatkową

witam;)
Chciałbym się dowiedzieć jedną rzecz. Na sezon wakacyjny otwieram mały biznes związany ze sprzedażą detaliczną a formę opodatkowania wybrałem kartę podatkową i teraz moje pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.10 14:39:5

Czy mogą mnie usunąć z mieszkania?

Mieszkam od 20 lat z konkubiną i nie jestem zameldowany. Mam z nią trójkę nieletnich dzieci. Od ok.3 lat często wyjeżdżała do pracy za granice, ok.8 miesięcy nie powiadamiając o niczym wyjechała. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.10 12:58:41

Wynagrodzenie po ustaniu stosunku pracy

Nikt nie pomoże?? dodam że premia była regulaminowa ponieważ w regulaminie były wymienione składniki i ich wysokość... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.10 11:29:10

mandat za zatrzymanie sie na chodniku

Jadąc ulicą skreciłęm w lewo na oznakowany parking między budynkami,na parkingu okazało sie że nie było miejsca więc z niego wyjechałem w prawo na droge i zaparkowałem na chodniku,stosujac się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.9 13:57:39

Niezwrócenie pieniędzy za bilet PKP-nie wykorzystany bilet

Witam

Kupiłam rano bilet na pociąg Regionalny i zrezygnowałam z jazdy pociągiem bo autobus był szybciej do szkoły i poprosiłam w okienku o zwrot pieniędzy za bilet niewykorzystany szkolny( 3,40 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 21:29:5

Jak obliczyć dochód do zasiłku rodzinnego?

Dochód netto z całego roku jest dzielony przez 12 miesięcy i przez liczbę osób w rodzinie. Dochód netto - to dochód po odliczeniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne oraz zaliczki na ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.4.8 19:47:45

mąż wyjechał do pracy i mnie zostawił - jak mogę starać się o rozwód?

. . . (Miejscowość). . . . dnia . . . (Data) . . .

Sąd Okręgowy

w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . .

Wydział Cywilny Rodzinny

Powódka: . . . (swoje imię, nazwisko i dokładny ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.8 19:39:32

Wypowiedzenie najmu z terminem oznaczonym.

Witam!

Chcę wypowiedzieć umowę najmu lokalu użytkowego. Jestem najemcą od roku. Data wygaśnięcia umowy to 2014 r. a w umowie nic nie ma na temat wypowiedzenia. Czy mogę to zrobić i jakie obowiązują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 17:41:10

Mieszkanie po babci czy się należy???

Witam Serdecznie
Mieszkam z żoną w wynajmowanym przez nas mieszkaniu na wsi ponieważ po naszym ślubie postanowiliśmy zamieszkać sami, klatkę obok mieszka moja babcia która była moją rodziną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 15:38:57

Moja żona w czasie trwania małżeństwa dostała od swoich rodziców jako darowiznę dom.Po roku wykupiła

Moja żona w czasie trwania małżeństwa dostała od swoich rodziców jako darowiznę dom.Po roku wykupiła działkę, na której stał na własnoś, wcześniej było to wieczyste użytkowanie. W czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:43:42

Otwarcie podziemi rynku w Krakowie wydarzeniem 2010 roku !!

Internauci wybrali, że otwarcie podziemi rynku największym historycznym wydarzeniem w 2010, osobiście zgadzam się z tym wyborem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:40:22

Pociąg 200km/h Gdańsk-Kraków-Warszawa !!

Jest to plan ale może kiedyś się spełni a EURO mu w tym pomoże, pociąg jadący 200km/h przez całą Polskę!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:38:42

Sztuczne narzucanie cen paliwa

no niestety, ceny paliw idą w góre wszędzie i jest to uzależnione od sytuacji w krajach dostarczających ropę... Nic nie pomoże.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.8 14:36:18

Rocznica katastrofy znowu będzie szopka?

Ja rozumiem, że to była tragedia ale to co teraz się dzieje przez caly rok to jakiś absurd. Dajcie tym ludziom święty spokój. Boje się co wymysli PIS w niedzielę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:34:20

Jak podzielić dom spadkowy

Znajoma mieszka w domu, który dostała (na pół z bratem) w spadku od rodziców. Brat ma inny dom i od lat mieszka za granicą, teraz postanowił wrócić i pomimo tego, że ma gdzie mieszkać chce wprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:25:51

Alimenty od męża z którym dalej mieszkam

Rozwodze się z mężem ale niestety nadal będziemy mieszkać razem bo mamy ciężka sytuację finansową. Mamy dziecko i chciałabym dostawać na nie alimenty i starać się być samodzielną, czy w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:22:59

Zakaz dla motocykli bez ABS-u?

Eurodeputowani poważnie zastanawiają się nad zabronieniem posiadania motocyklu bez ABS-u. Niby nie jest to aż tak wielka zmiana ale wtedy wypadną z obiegu takie motocykle jak BMW GS czy yamaha tenere. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:19:19

Problemy z e-fakturami

Niby weszły te nowe przepisy co do wystawiania e-faktur ale jakoś nadal nie mam do tego przekonania. Czy to już funkcjonuje na co dzień w Polsce? Może macie jakieś doświadczenia z tym związane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:17:50

NOWOŚĆ kredyt za granicą

Może już od lipca wejdą nowe przepisy dzięki, którym będzie można zaciągać kredyty za granicą w wysokości do 255 tys. 550 zł. Przepisy nie mają jednak zastosowania do kredytów hipotecznych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 14:16:2

Małżeństwo z obcokrajowcem

Witam!

jak wygląda procedura zamążpójścia z osoba z innego kraju?

Proszę o informacje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.8 14:9:11

3D niszczy wzrok

Trójwymiarowy obraz o wiele bardziej nadwyręża wzrok niż wpatrywanie się w tradycyjny odbiornik telewizyjny. Tak naprawdę są to dwa różne obrazy dwuwymiarowe nałożone na siebie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.8 14:8:53

niewypłacone \"trzynastki\"

witam

pracuje w budżetówce. Jeśli nie otrzymaliśmy należytych nam się "trzynastek", to czy możemy ubiegać się o jakąś rekompensatę tego w późniejszym okresie?

Proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 13:59:17

Lokale komunalne tylko dla wybrańców

Rząd chce znieść katalog uprawnionych, którym z mocy prawa przysługuje lokal socjalny w razie eksmisji. Są to między innymi osoby obłożnie chore, niepełnosprawni, kobiety w ciąży, bezrobotni, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 13:57:15

Tacierzyński ile i dla kogo?

A dostaje się wtedy jakieś pieniądze?? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.8 13:56:1

Zakaz widywania się dziadka z wnuczką

Moja historia rodzinna jest długo i skomplikowana dlatego nie wdając się w szczegóły chciałabym zapytać czy mogę zabronić mojemu ojcu (czyli dziadkowi dziecka) widywania się z moją córką. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 13:53:52

lustro drogowe

Witam,

Jak można dobiegać się umieszczenia lustra drogowego na niebezpiecznym skrzyżowaniu. Wielokrotnie było to zgłaszane w gminie, ale nie ma konkretnej odezwy z ich strony.

Proszę o rade ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.8 13:45:3

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika