Gdzie nie można palić?

Odpowiedzi w temacie (2)

martyna

15.11.2010

Gdzie nie można palić? Od dzisiaj zmieniają się przepisy w sprawie palenia w miejscach publicznych. Czy jest gdzieś lista tych miejsc gdzie palić można a gdzie nie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

henio_k

2010-11-15 13:10:49

W zatwierdzonej ustawie czytamy:\"zakaz obowiązuje: 1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne, 2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej, 3) na terenie uczelni, 4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2, 5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego, 6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, 7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych, 8 ) na przystankach komunikacji publicznej, 9) w pomieszczeniach obiektów sportowych, 10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci, 11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego\" Palić można na ulicy (o ile nie graniczy z placem zabaw lub nie jest częścią przystanku lub postoju taksówek), w specjalnie wydzielonych miejscach, w prywatnych domach, balkonach i samochodach. Można zapalić na ulicy przed klubem, teatrem lub firmą(o ile nie ma wew. zakazu); na plaży i na parkingu. W windzie i na klatce schodowej w bloku również można zapalić(chyba że uchwała spółdzielni mówi inaczej, co zdarza się często). Tekst ustawy: http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/1030_u.htm

albertkow

2010-11-15 13:12:43

Nie można palić w środkach transportu publicznego, w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i dworcach. Ponadto zakaz obejmuje szkoły, zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty, wypoczynku i kultury oraz obiekty sportowe. Nie można palić także w klubach, restauracjach, pubach które mają tylko jedną sale i nie mają wyznaczonej przestrzeni, w której można zapalić.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: