Forum prawne (strona 592)

Praca w sobotę na stażu

Witam, jestem na stażu z urzędu czy jeśli zakład jest czynny w soboty to ja też mam obowiązek przyjść do pracy?? Kierownik powiedział, że dostane za to inny dzień wolnego. Ale ja wolę sobotę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 12:30:11

Czy jest cło za cukier z Niemiec ??

Z tego co mi wiadomo to w sklepach w Niemczech, są ograniczenia dla polaków kupujących cukier. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.12 12:26:20

błędne zdjęcie z fotoradaru

A skąd niby wiadomo, że Pan akurat wyjeżdżał z posesji, a nie jechał pan droga?? Ciężko się będzie wybronić... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.12 12:2:23

Czy to już jest kazirodztwo?

Witam!

w jakiej linii pokrewieństwa jest dozwolone zawrzeć związek małżeński?
Zakochałam się w wnuku, syna, córki, siostry mojej babci. (dla wyjaśnienia: moja babcia ma siostrę, ta siostra ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 12:0:35

należy mi się odprawa?

Dziękuje bardzo za odpowiedź. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.4.12 11:50:9

mąż pracoholik oskarżony o niewywiązanie się z obowiązków rodzinnych!!!

Dzień dobry!

Mąż jest pracoholikiem! Nie poświęca nam wystarczająco dużo czasu! Prawie w ogóle nie ma dla nas czasu! Pieniędzy nam zbyt wiele nie daje. Jak mówi odkłada na \"czarną godzinę\"
Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 11:49:53

Mąż hazardzista, czy mogą zabrać mi mieszkanie?

Witam!

Mój mąż jest hazardzistą! Nie chce podjąć leczenia, bo uważa, że nie ma problemu! Mamy 3 dzieci!
nie dość, że nie pomaga mi w prowadzeniu domu, ani w wychowaniu dzieci, to jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 11:36:4

Mąż zaciągnął 11 kredytów !!!!

Witam

Niedawno się dowiedziałam, że mąż ma zaciągniętych 11 kredytów!!!! w różnych bankach!
Nie mamy podpisanej intercyzy przed małżeńskiej. Tak dokładnie nawet nie wiem, gdzie te pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 11:22:31

JUWENALIA KRAKOWSKIE 2011 - lista koncertów

Hej!

Brzmi to wszystko bardzo zachęcająco!
A czy wie ktoś kiedy będzie można bilety zakupić?
Bo jak się rzucą potem wszyscy Studenci, to obawiam się, że kawałka ziemi nawet nie znajdę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.12 10:57:54

PIT-D ???

Aaaaaaa! czyli wszelkie koszty poniesione na dom tutaj mogę sobie odliczyć???

Dzięki za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.12 10:30:37

wypalanie traw - KARANE????

A czy zdjęcia jak podpala wystarcza jako dowód? Czy muszę policjantom przynieść zapałki z odciskami palców?

Dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.12 10:25:20

oskarżenie o kradzież

Witam. Wczoraj zostałam oskarżona o kradzież pieniędzy w miejscu pracy.(pracowałam bez umowy od października do teraz tylko kilka dni w miesiącu zastępując osoby które chciały mieć dzień wolny). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.12 10:10:0

PIT 2010 - jakie e-PITy złożymy przez Internet bez podpisu elektronicznego ?? SPRAWDŹ !

Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy będą mogli przesyłać dziewięć zeznań za 2010 rok bez stosowania bezpiecznego e-podpisu.

PITy, które można składać przez internet to:

* PIT-36,
* PIT-36L,
* ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:43:19

podniesienie wieku emerytalnego - zgadzasz się na to???

Witam,


Czy wyrażacie zgode na podniesienie wieku emerytalnego???

Obecnie średni wiek umieralności człowieka waha sie w okolicach 70 roku życia. Podejrzewam, że ten wiek bedzie się zmiejszał!

Zatem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:30:24

Prawo do emerytury z krajów UE - w jakim oddziale ZUS składać wniosek ??

* I Oddział ZUS w Łodzi ? właściwy dla pracujących na Cyprze, w Grecji, Hiszpanii, na Malcie, w Portugalii albo we Włoszech,

* Oddział ZUS w Nowym Sączu I ? właściwy dla pracujących w Czechach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:29:38

prawo do dokonania aborcji

Dobry wieczór!

Jestem w ciąży, okazało się, że podejrzewają u płodu zespół porażenia mózgowego.
Czy w takiej sytuacji mogę dostać zgodę na jego usunięcie???

Proszę o rzetelną rade! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:26:11

Emerytura za pracę w Polsce i w innym kraju UE - jakie wymogi ??

Witam. pragnąłbym się dowiedzieć w jaki sposób dostać emeryturę za dodatkową pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Jakie wymogi muszę spełnić, prócz złożenia wniosku do ZUSu? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:24:53

Wspólna emerytura za pracę w Polsce i w innym kraju UE !

Osoby, które pracowały za granicą w państwie Unii Europejskiej, mogą otrzymać jednocześnie emeryturę z zagranicy i z Polski. Muszą jednak spełnić wymogi przewidziane w przepisach danego kraju. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:20:13

Narodowy Spis Powszechny - nie jest bezpieczny!!!!

Witam!

W internecie pojawiły się poradniki, jak obejść system zabezpieczeń w narodowym spisie powszechnym, podszyć się pod inną osobę bądź dotrzeć do szczegółowych informacji na jej temat.

Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:19:16

Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego???

Witam!

czy opowiadają się Państwo za podniesieniem wieku emerytalnego???

Średnia umieralność waha się w granicach 70 roku zycia, czy zatem jak podniosą jeszcze wiek emerytalny, to tak naprawdę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:12:16

PIT 2010 - jak rozłożyć spłatę na raty ???

Jakie argumenty mogą wydać się dla fiskusa w obecnej najbardziej wiarygodne i dające szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji?

* WAŻNY INTERES PODATNIKA

...to sytuacja, w której z powodów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:8:57

Posiadanie broni - legalne!!!!

Witam!

Słyszeli Państwo o nowej ustawie zezwalającej posiadanie broni do ochrony własnej!!!!
Na to wychodzi że tak naprawdę każdy będzie mógł mieć broń!!!!
Za niedługo to bedzie strach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:4:57

Narodowy Spis powszechny nie do końca bezpieczny!!!!

Witam!

W internecie pojawiły się poradniki, jak obejść system zabezpieczeń w narodowym spisie powszechnym, podszyć się pod inną osobę bądź dotrzeć do szczegółowych informacji na jej temat.

Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 23:1:37

Kosmici na Ziemi!!!!!!!!!!!!

Witam!

Czy to mozliwe, że wylądowały naprawdę kosmici na ziemi????
Czy to kolejny sfingowany pomysł amerykanów????

Co o tym myślicie?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:57:21

Rok po katastrofie smoleńskiej - jakie zmiany w umacnianiu państwa ??

Już w pierwszych dniach po katastrofie została w ekspresowym tempie znowelizowana ustawa o NBP, aby pierwszy zastępca prezesa objął wakat na stanowisku prezesa NBP.jego stanowisko.

Nowe regulacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:48:45

możliwość posiadania broni!!!

Witam.

Słyszeli Państwo o możliwości posiadania broni do ochrony własnej???
Teraz każdy człowiek na ulicy będzie miał możliwość posiadania brano, na to wychodzi!!!!
Tylko LUDZIE, ja nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:42:52

Smoleńsk - polski zespół parlamentarny

W Sejmie powołany został parlamentarny zespół mający wyjaśnić katastrofę. Tworzą go posłowie PiS, a kieruje nim poseł Antoni Macierewicz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:39:29

Smoleńsk - polska prokuratura

Śledztwo w sprawie katastrofy rozpoczęła warszawska wojskowa prokuratura okręgowa. Prowadzone jest w sprawie ?nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym\". Polska prokuratura cały czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:32:58

Smoleńsk - polska komisja badania wypadków lotniczych

Wyjaśnienie katastrofy spoczywa na komisji badania wypadków lotniczych, którą kieruje szef MSWiA Jerzy Miller i która podlega bezpośrednio premierowi. Pierwotnie jej raport miał być gotowy pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:30:57

Smoleńsk - śledztwo prokuratorskie przez Rosję !

Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej Rosji to jedyna, po zakończeniu prac MAK, instytucja rosyjska badająca katastrofę. Nadzór nad śledztwem sprawuje prokurator generalny Rosji Jurij Czajka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:29:24

Smoleńsk - Komisja Putina z MAK

Zaraz po katastrofie prezydent Dmitrij Miedwiediew powołał rządową komisję na czele z premierem Putinem do zbadania jej przyczyn. Jej wiceszefami zostali m.in. wicepremier Siergiej Iwanow i szefowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 22:26:25

Sprzedaż i rejestracja nabytego pojazdu - lista opłat !

witam. bardzo bym prosił o podanie opłat jakie są wymagane przy czynnościach dokonywanych ze sprzedażą i rejestracją nabytego pojazdu. z góry dziękuję za pomoc! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 21:46:14

Cyfrowe kamery na stadionach !

Podobizny chuliganów policja dostanie zaraz po wybuchu zamieszek. Fotografie będą drukowane w rozdzielczości 300 dpi.

Kamery najlepszej jakości będą monitorowały trybuny i płytę boiska. Tutaj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 21:34:39

Zemsta faraona i Intrum Justitia

Witam!
Mam pewien problem z firmą windykacyjną Intrum Justitia. Chodzi o wezwanie do zapłaty faktury, którą powinienem zapłacić firmie Tourmed z czerwca 2008.
W czerwcu 2008 roku byłem na wakacjach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 21:27:40

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja od 22 marca 2011 !

22 marca 2011 został znowelizowany kodeks karny. Dzięki nowemu rozporządzeniu, oskarżeni czy podejrzani mają prawo do odwołania się od postanowienia o tymczasowym aresztowaniu wydanym na skutek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 21:24:3

Faktoring ? jak działa ??

Przedsiębiorca - faktorant - nie wysyła faktury do odbiorcy swoich towarów lub usług, ale do faktora, z którym ma podpisaną umowę. Nie czeka 30, 60, czy 120 dni (w zależności, jaki okres płatności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 21:7:20

Stalking - jak z nim walczyć ???

Policja radzi by jasno oświadczyć nękającej nas osobie, że nie życzymy sobie jakichkolwiek kontaktów z nią. Często takie osoby (stalkerzy) uważają swoje zachowanie za przejaw miłości i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 20:55:27

Renta po rozwodzie

Mój tato nie mieszka z nami od ponad trzech lat, ma inną kobietę. Ostatnio złożył pozew o rozwód, moja mama dzisiaj dostała pismo z sądu z terminem rozpraw. Rozprawa jest bez orzekania o winie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.11 20:46:20

Kara za stalking - od 5 czerwca 2011 nawet do 10 lat pozbawienia wolności !!!

Od 5 czerwca 2011 zacznie obowiązywać nowelizacja kodeksu karnego w sprawie stalkingu. Dopuszcza ona karę więzienia za uporczywe nękanie. Dzięki temu ofiary stalkerów mają mieć możliwość skuteczniejszej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 20:42:5

Więcej taksówek w 2011 roku ! a co z cenami ??

Na ulicach przybędzie aut z napisem TAXI. Jest to spowodowane przez nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która znosi ograniczenia liczby taksówek w danej gminie. Nowela wprowadza równy dostęp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 19:47:27

2011.4.11 18:57:55

kurator społeczny

Zwracam się z prośbą o pomoc, a mianowicie jak napisać prośbę o przyjęcie w poczet kuratorów? Mniej więcej orientuję się, ale miło było by zapoznać się ze zdaniem innych :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.11 18:34:20

witam,chcę założyć fitness club ale mam problem z wyborem formy opodatkowania. Jaka forma opodatkowania

witam,chcę założyć fitness club ale mam problem z wyborem formy opodatkowania. Jaka forma opodatkowania będzie najlepsza dla tego typu działalności gospodarczej.
Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 15:52:29

Czas na naprawę laptopa

witam, oddałem laptopa do serwisu, ale minął już prawie miesiąc, sprzęt jeszcze jest nie naprawiony, a za każdym razem jak dzwonie to mówią, że odesłany jest do serwisu i nie wiedzą ile naprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 15:28:34

CIT 8 przez internet

witam, czy CIT-8 można składać w wersji elektronicznej?? w takiej formie jak PIT-37?? Czy może w przyszłym roku będzie taka możliwość?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 15:7:1

zakładanie księgi wieczystej

witam, czy jeśli mam zamiar postawić drugi dom na działce, czy należy dopisać go do istniejącej już księgi wieczystej?? Czy należy założyć nowe księgi wieczyste dla tego domu?? Proszę o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:51:45

Jak odkupić połowę samochodu

witam, mam pytanie co teraz zrobić jeżeli samochód posiada od momentu kupna dwóch właścicieli, a ja teraz potrzebuję odkupić tą część, trzeba spisywać jakąś umowę?? Trzeba też odprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:47:44

zwrot biletów lotniczych

Witam, czy mogę oddać bilet lotniczy który kupiła inna osoba a ja go od niej odkupiłam, okazało się że też nie mogę wtedy lecieć. Co mam zrobić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:42:44

Wymiana sprzętu AGD

witam, kupiłam urządzenie AGD które się popsuło, według gwarancji przysługuje mi wymiana na nowy, ale sklep zaproponował inny model z dopłatą, bo tamtego już niema. Moge się na to nie zgodzić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:39:25

Utrata prawa do własności

Witam, mam pytanie czy jest w ogóle taka możliwość aby utracić prawo własności do rzeczy pozostawionej w serwisie?? Zostawiłem w serwisie drukarkę, było to już parę lat temu, na podstawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.11 14:33:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika