Mandat za palenie

Odpowiedzi w temacie (1)

dominik25

16.11.2010

witam, chciałabym się dowiedzieć od kogo można dostać mandat za palenie? szukałem tego w sieci i są pewne niejasności co do tego faktu... z góry dziękuję za odpowiedź!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

piotrek 45

2010-11-16 13:53:32

mandat może wystawić jedynie sanepid. straż gminna aktualnie nie może takiego mandatu wystawić. Strażnik miejski może pouczyć osobę, która pali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz, bądź skierować wniosek o ukaranie do sądu. jednak w przygotowaniu jest odpowiedni projekt, który dawałby uprawnienia strażnikom do nakładania mandatów karnych w tego typu sprawach.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Wystawiono ci mandat drogowy? Masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie? Jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Sprawdź, kiedy i jak odwołać się od mandatu.

 • Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.

 • Ułatwiona legalna migracja do UE?

  Rada uzgadnia mandat negocjacyjny co do projektowanych przepisów mających przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych pracowników.

NA SKÓTY