Forum prawne (strona 643)

Czy będziemy płacić za leczenie w 2011

Witam
mam pytanie jak wygląda sprawa leczenia o przyszłego roku czy bedzie ona odpłatna i czy nie bo ciagle napływaja rózne informacje nic konkretnego.lekarze chca podwyżki NFZ nie i wzystko spada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.28 12:37:40

Jak się od niej uwolnić?

Jakie koszty. ? Jedno tłumaczenie, nie widzę potrzeby asysty adwokata na takiej sprawie. A podroż kosztuje zapewne o wiele więcej. Pozdrawiam,
Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

33 odpowiedzi

2010.12.28 12:26:37

palenie

Witam
Mam pytanie czy mozna dostac mandat za palenie papierosa w aucie służbowym?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.28 12:26:1

rejestracja w urzędzie pracy

Witam
Mam pytanie chcę zarejestrowac się w urzędzie pracy jako bezrobotny ale nie wiem co zrobic jesli wczesniej pracowalem na umowy o dzielo czy moge to pominąć?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.28 12:20:23

Działalność gospodarcza-czy się opłaca

Dodatkowo do minusów trzeba zaliczyć również to, że czy zarobisz czy nie jakieś pieniążki na działalności wszystkie opłaty trzeba wykonać - zus czy skarbówka nie będzie pytać czy masz z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.28 7:34:19

Odliczenia za internet w domu

Jako osoba fizyczna - nie firma - co roku na podstawie udokumentowanych fakturami imiennymi wydatków na internet domowy w lokalu (budynku) stanowiącym miejsce zamieszkania podatnika można wydatki odliczyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.28 7:26:43

Urlop na chore dziecko

Nie ma czegoś takiego jak urlop na chore dziecko. Jest opieka nad chorym dzieckiem na podstawie zaświadczenia lekarskiego L4. Poza tym są 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem które może wykorzystać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.28 7:21:10

Urlop ojca na dziecko

Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty a dziecko nie przekroczyło 1 roku życia oraz 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem pod warunkiem jednak, że matka dziecka nie będzie korzystała z tego prawa i złoży ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.28 7:18:12

Premia Należy się czy Nie ???

Firma nie wypłaciła mi premii, powód kierownik- przełożony nie wnioskował o premie dla mnie, kierownik tłumaczył że nie wnioskował ponieważ chorowałem.Pytanie brzmi, czy premia się należy-na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 20:50:3

wywłaszczenie nieruchomości

Witam

Przez jakiś czas przychodziły do mnie pisma (propozycje wykupu), że miasto jest zainteresowane kupnem gruntu pod planowaną nową szkołę i dojazd do niej. Proponowali(miasto) na początku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 19:15:8

Podróż służbowa

Witam

Mam problem i bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Stan faktyczny jest taki : w Polsce została założona 1osobowa firma z siedzibą w kraju, firma ta wysyłała pracowników w podróż ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.12.27 18:40:46

ZAMELDOWAŁAM W SWOIM DOMU KOBIETĘ Z DZIEĆMI,KTÓRA TERAZ NIE CHCE SIE Z NIEGO WYPROWADZIĆ,NIE WIĄŻE

ZAMELDOWAŁAM W SWOIM DOMU KOBIETĘ Z DZIEĆMI,KTÓRA TERAZ NIE CHCE SIE Z NIEGO WYPROWADZIĆ,NIE WIĄŻE NAS ŻADNA UMOWA,NIE OTRZYMUJĘ "CZYNSZU"A OSOBA TA OD DWÓCH MIESIĘCY "ZIMUJE" W INNYM MIEJSCU,DO ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 17:0:39

Eksmisja męża - współwłaściciela mieszkania

Jeden ze współmałżonków może żądać eksmisji drugiego ze wspólnego mieszkania już w trakcie sprawy rozwodowej ? na podstawie ustawy o ochronie lokatorów. Musi jednak wytoczyć odrębny proces ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.27 15:41:31

Jak sprawdzić czy auto jest kradzione??

Można weryfikować dane dowodu rejestracyjnego z informacjami zgromadzonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Za pośrednictwem platformy ePUAP można nieodpłatnie uzyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.27 15:38:15

Bez konserwantów !!

Ostatnio dość powszechnie widuje się napisy na jedzeniu ? bez konserwantów a potem czytam w składzie że i tak znajdują się tam różne di coś tam i inne dziwnie brzmiące dodatki. Czy producent ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 15:25:12

Czy można mi odebrać dziecko?

Witam, jakie muszą być podstawy odebrania dziecka matce? Jeśli zarabiam i mam mieszkanie(wynajmuje) to chyba niema żadnych podstaw? Zamieszkał ze mną partner który jeszcze jest żonaty, to może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 15:9:58

Legitymowanie w markecie

Witam, czy pracowni ochrony (z licencją)
ma prawo do legitymowania? słyszałem, że w ogóle nie ma do tego prawa ale ustawa mówi: \"pracownik ochrony ma prawo do:
Art 36 ust. 1 pkt. 1) ustalenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:53:24

Posiadanie...kara

Witam
Mam pytanie jaka kara grozi osobie za posiadanie marihuany w niewielkich ilościach prosze o podanie jakieś zakresu?Z góry dziękuję za wszelkie informacje na ten temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:40:59

Nie podałem danych straży miejskiej

Witam, siedzieliśmy z kolegą na ławce, kolega pił piwko podeszła do nas straż miejska i od razu powiedziała że to będą mandaciki po 100zl i zażądała podania danych osobowy. Nie mieliśmy dokumentów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:30:21

Urząd Pracy-wyrejestrowanie

Witam
Mam pytanie jak długo trwa wtrejestrowanie się z urzędu czy jeśli sie wyrejestruje to czy bez problemu będę mogła zarejestrować się jeszcze raz.Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:26:35

Opieka na chorym mężem

Witam
Mam pytanie jakie dokumenty mi są potrzebne a by złożyc wniosek o opieke nad chorym mężem nie moge pracować jesli chcę się nim zajć?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:10:52

Oszuści na allegro

Witam, niedawno próbowano mnie oszukać na allegro, po zakończonej aukcji dostałem maila od niby \"serwis allegro\" że wygrałem aukcje i że należy jak najszybciej wpłacić pieniążki na inny nr ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 14:8:16

Apelacja do wyroku wobec sprzeciwu do nakazu zapłaty

A co Pani radzi?Płacic czynsz właścicielowi?Jeśli komornik zagarnie część mojego wynagrodzenia wtedy nie zapłace już nikomu,a bieżacy niezapłacony czynsz będzie narastał. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.12.27 14:7:31

Zrobili ze mnie narkomana

Witam, jakiś czas temu zatrzymała mnie policja nie moim samochodem, znaleźli tam 10g amfetaminy, zatrzymali mnie na 48h, policja przy zeznaniach tak mnie skołowała że przyznałem się że były moje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 13:44:6

WYKUP MIESZKANIA STYCHOWEGO

Witam
mam problem z wykupem mojego mieszkania strychowego - prosiłabym o radę...
W 2003 roku dokonałam zmiany lokatorskiej - po spłaceniu zadłużenia poprzednich lokatorów... moje marzenia spełniły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.27 12:47:36

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.














Co do mojego wcześniejszego postu to myślałem, że sąd już połączył sprawy. Nie wiem tylko czy braki formalne dotyczą pozwu przeciwko pierwszej czy drugiej firmie. I ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.12.26 23:26:35

Dziedziczenie mieszkania komunalnego po dziadku

Jest orzecznictwo że wnuk nie może wstapić w stosnek najmu takiego lokau, o dziedziczeniu nie może być mowy. Dziadek może ywkupic i przekazać w darowiżnie ten lokal, bądż testamentem.
Pozdrawiam,
Małgorzata ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.26 22:28:9

Moja córka nie chce widywać się z ojcem

Rozmowa jest najwazniejsza w takiej sytuacji oczywiście z córka. Potem ewentualnie w obecnosci o ojca.

Pozdrawiam,
Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.12.26 22:22:35

Urlopowanie

Potrzebna jest zgoda sądu.

Pozdrawiam,
Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.26 22:20:59

sprawa o pozbawienie władzy rodzicielskiej a nagłe zainteresowanie sie dzieckiem

W sądzie nalezy popirac wniosek. Trzeba powiedzieć, że zaczął się interesowac, jak Pani złozyla wniosek, ale zaraz może przestać sie interesowac. Wniosek zostal złozny, bo trzeba decydowac o ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.12.26 22:18:10

moje prawa do córki

Witam,

Może Pani wyjechać z dzieckiem d innego miasta. Może Pani podejmować wszelkie decyzje dotyczące dziecka, które będą dobre dla jego dobra. Niech straszy sądem, a Pani niech się nie boi.

Pozdrawiam,
Małgorzata ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.12.26 22:1:28

mam pytanie czy jest artykuł zmuszający ojca dziecka do przestrzegania wyroku . mamy ustalone widzenia

mam pytanie czy jest artykuł zmuszający ojca dziecka do przestrzegania wyroku . mamy ustalone widzenia sądownie i ojciec tego nie przestrzega a sąd na sprawie powiedziała mi że mam pech bo ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.26 15:43:29

jak mogę odzyskać te pieniądze?

jak mogę odzyskać te pieniądze? odchodzę z pracy na zasiłek emerytalny na wypowiedzeniu pracodawca jest zaległy z wypłatami 3 miesiące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.26 12:41:34

Parcodawca nie płaci

Podać do sądu. Jeżeli boisz się jednak zwolnienia możesz trochę poczekać roszczenia z tytułu wypłat periodycznych (okresowych jak miesięczna wypłata) należałoby podać do sądu w okresie jednego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.12.26 9:16:35

złamana ręka na śliskim chodniku - skąd odszkodowanie?

Do kogo zwrócić się o odszkodowanie z powodu złamanej ręki po potknięciu się na śliskim chodniku, który nie znajduje się przy żadnej posesji???
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.24 22:40:43

KTO MI ZAPŁACI ZA ZMARNOWANE ŚWIĘTA?

Z powodu opóźnień na pkp nie byłam w stanie dojechać na święta - to znaczy na wigilię, czy jest jakaś szansa na odszkodowanie od tego molocha? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.24 22:21:22

jak pozbyc sie komornika?

czyli raczej sąd bo z powódka nie utrzymuje żadnych kontaktów, tylko jak to się zabrać za to hmm ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.12.23 22:44:55

Czy ZUS słusznie wstrzymał emeryturę?

Witam!
Znajoma, emerytka, została niespodziewanie spadkobierczynią kilku ha ziemi rolnej po swej nagle zmarłej matce. Zanim zdążyła przeprowadzić w sadzie sprawę spadkową ZUS (a właściwe KRUS) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 21:36:41

Jestem w ciąży i już musze czekać w kolejce po miejsce w żłobku !!

Słyszałam, że w Warszawie bardzo długo czeka się na żłobek, prawie tyle że akurat dziecko do przedszkola pójdzie. Jestem w 7 miesiącu ciąży i zastanawiam się czy już przypadkiem nie powinnam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:54:1

Czy PIT przyjdzie mi do domu?

Na początku roku mieszkałam w zupełnie innym mieście i tam też pracowałam, zastanawiam się czy pracodawca ma obowiązek przesłać mi rozliczenie PIT do domu czy jest to jedynie jego dobra wola. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:43:34

Samowola budowlana - legalizacja

Witam, czy ta ustawa umożliwiająca zalegalizowanie do końca tego roku samowoli budowlanej dotyczy tylko kompletnej budowy całego domu czy może też obejmuje poszerzenie pokoju w istniejącym budynku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:29:45

Czy opłaca się pielęgniarce umowa na kontrakt?

Witam.Jestem młodą pielęgniarką po licencjacie.Dostałam ofertę umowy na kontrakt w szpitalu.Nie wiem na czym to polega?Czy się opłaca?Czy mogę być gdzieś indziej zatrudniona?Co jest ważne w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:28:10

Badania lekarskie koszt

Witam
Mam pytanie kto mpłaci za badanie lekarskie potrzebne do podjęcia pracy czy pracpdawca czy pracownik?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:14:14

Ile dni urlopu?

Witam
Po jakim stażu pracy należa się 26 dni urlopu?Czy cos się zmienia w przyszłym roku?Z góry dziękuję za informacje na ten temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:11:59

Sprawa rozwodowa-kontak tz dziećmi

Witam
Mam pytanie czekam na pierwszą rozprawe sądową o rozwód, mam pytanie co trzeba zrobić, aby nie stracić kontaktu z dziećmi bardzo mi na tym zależy a moja żona nie chce ze mna rozmawiać?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:8:14

Montaż satelity w bloku

Witam, chciałbym zamontować sobie antenę na dachu bloku ponieważ z mojej strony odbiór jest niemożliwy. Kablówka z którą spółdzielnia podpisała umowę nie spełnia moich oczekiwań. Spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 14:3:21

Koszt prawa jazdy 2011

Witam
Czy już jest coś wiadomo jeśli chodzi o koszty kursu prawa jazdy w roku 2011?Bardzo prosze o informacje na ten temat?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 13:46:30

Problem FIRMA kruk

Moje doświadczenia z Tą firmą (KRUK ta od windykacji) są bardzo nieprzyjemne miałem dłużnika i postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Skuszony reklamą wybrałem firmę Kruk (nie sprawdziwszy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.12.23 13:4:21

Prostytucja nie jest karalna?

Czy prostytucja sama w sobie jest karalna? Bo jeśli taka kobieta dobrowolnie zgadza się na seks a mężczyzna ot po prostu daje jej pieniądze w ramach wdzięczności to czy to jest przestępstwo? A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 12:58:27

Kto kupuje alkohol nieletnim

Ja wiem, że nieletnim się alkoholu nie sprzedaje ale zauważyłem jak sobie z tym radzą. Chyba dość powszechnym widokiem jest jakiś pijaczyna pod sklepem, nastolatki dają mu na piwo i ten kupuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.12.23 12:57:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika