e-prawnik.pl Porady prawne

służebność drogi- zmiana w zapisie

Odpowiedzi w temacie ()

nowiciusz

9.11.2010

Witam wszystkich, mam nadzieję ,że uzyskam odpowiedz na moje pytanie, najpierw krótki opis problemu: jestem na etapie kupowania domu przez którego działkę ma wyytczony przejazd sąsiad ponieważ nie ma innego dojazdu do swojej działki.W akcie notarialnym jest taki zapis: Właściciel ..imie i nazwisko...oświadcza, iż ustanawia bezpłatnie na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr XXX prawo przejazdu i przechodu przez działkę nr XXY pasem szerokości 4m wzdłuż granicy z działką nr XXZ. Rozumiem zapis o zapisie przejazdu koniecznego czy służebności ale moje pytanie jest odnośnie tych 4metrów. Czy jako nowy właściciel mogę zmienić w jakiś sposób ten zapis na 3m lub 3 z kawałkiem ponieważ chcę ten przejazd odgrodzić i 4 metry wiązałoby się z tym, że nie miałbym przejścia z przedniej strony działki na tylną. Nie chcę nikomu robić na złość i zrobiłbym przejazd tak aby sąsiad normalnie mógł przejechać ( nie będzie tam wjeżdżał TIRem więc te 4m wydaje mi się zbyteczne. Czy jest możliwość zmiany tego zapisu?????

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Tata za życia przekazał mi służebność drogi która równocześnie prowadzi do mojego domu i do domu rodzinnego. Teraz dom rodzinny przeszedł w posiadanie mojego brata, który domaga się zrezygnowania (...) czytaj dalej»

  • Witam was, chciałabym dowiedzieć się co to znaczy 'służebność' drogi i jakie są warunki, żeby ustalić że droga będzie służebna?? przepraszam jeśli piszę niefachowo, ale tylko słyszałam (...) czytaj dalej»

  • Czym może skutkować nabycie służebności drogi koniecznej na działce objętej hipoteką banku, a dzialka ma jednego właściciela? Czy przejęcie przez bank z powodów hipoteki przekreśla służebność (...) czytaj dalej»

  • Posiadam działkę która znajduje się 75 metrów od drogi gminnej.. aby dostać się do drogi gminnej mam zapewnioną dożywotnią służebność na przejazd i przejście przez dziale sąsiada.. Pytanie (...) czytaj dalej»

  • mam taką sprawę, jeżeli w akcie jest oznaczona służebność 20 arów z 2 ha działki, to czy może to być dowolny obszar ziemi? Czy są jakieś przepisy? Że np. koło drogi? czytaj dalej»

  • Witam, Proszę o pomoc. Mam działkę budowlna która nie ma dojazdu na wspólwłasność. Chcę rozdzielić współwłasność i potrzbuję służebności na drodze, drodze- która ma właściciela. Właściciel (...) czytaj dalej»

  • Na mojej działce jest ustanowiona służebność przejazdu, ale obecnie już wszystkie onne działki mogą mieć wjazd z drogi, w jaki sposób zlikwidować ten przejazd, skoro właściciele innych działek (...) czytaj dalej»

  • Mam takie pytanie- czy jeżeli jest w toku sprawa o ustanowienie drogi koniecznej, to czy jednocześnie może się dołączyć druga osoba z wnioskiem o ustanowienie dla Niej też drogi koniecznej na tej (...) czytaj dalej»

  • Działka, którą posiadam nie ma bezpośredniego dostępu do drogi. Na działce sąsiada jest zaznaczona w KW służebność ("przychodu/przejazdu/przegonu") do mojej działki. Przejazd jest jednak (...) czytaj dalej»

  • Dzień dobry, znalazłem bardzo ładną działkę bardzo blisko Warszawy. Właściciel mieszka w USA a agent posiada bardzo mało informacji. Udałem sie do urzędu gminy i okazało się, że działka (...) czytaj dalej»