Forum prawne (strona 597)

zmiany w szkolnictwie wyższym - pytania!!!

Witam!

Mam pytanie odnośnie zmian, które wprowadził Rząd w szkolnictwie wyższym.

Jeśli chodzi o opłaty za drugi kierunek studiów - jak dokładnie wygląda ten zapis?

Dokładnie pytam o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.5 8:50:28

Anulowanie rezerwacji biletu bez wiedzy i zgody

Art. 448. k.c.

W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.4 23:57:6

śmieci w pobliskim lesie

Wydział ochrony środowiska w Gminie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.4 23:40:53

Molestowanie pytania

Jeżeli osoba molestowana (dotykanie miejsc intymnych, głaskanie) szuka pomocy, nie doszło do penetracji ani zmuszania do jakichkolwiek czynów wobec sprawcy, i chciałaby się zwrócić do psychologa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 23:39:15

wykup mieszkań kolejowych

Nawet w tym samym dniu, kiedy mieszkanie zostanie nabyte, ale proponuję jeszcze zapytać notariusza, u którego będzie pisany akt nabycia mieszkania, czy nie będzie z tym problemu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.4 23:14:41

kodeks pracy i niezgodne zapisy w umowie o prace

Generalnie jest taka zasada, że warunki umowy o pracę nie mogą być gorsze niż, warunki które gwarantuje kodeks pracy. Zapisy umowy o pracę, które naruszają przepisy kodeksu pracy są nieważne. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.4 22:53:50

maltretowana matka

Witam!
podejrzewam, że moją mame bije ojciec. Nie mieszkam z nimi więc nie mogę być tego pewna. Mama nie chce się zgłosić na obdukcje, a tym bardziej powiedzieć o tym policji.
Czy ja prawnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 21:12:16

Czy można wpisać do kw dom częściowo oddany do użytku?

Czy można wpisać do kw dom częściowo oddany do użytku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 18:20:23

Zmiana wyroku w trybie apelacji

Witam wszystkich!

Pomóżcie proszę, to dla mnie bardzo ważne. Czyżby nikt nie znał odpowiedzi na to pytanie ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.4 18:2:16

Czy od ugody zawartej przed sądem można się odwołać ?

Witam, zawarliśmy z mężem ugodę przed sądem w sprawie alimentów, otrzymałam już wyrok, ale zaraz potem dostałam od męża odwołanie od tego wyroku. Wydawało mi się że od podpisanej ugody nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 14:50:25

pozew o rozwód bez orzekania i drugi pozew z orzekaniem

witam, czy jeśli złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie, co mnie się wydaje rozsądne bo nasze małżeństwo rozpada się z winy żony, ale ona prawdopodobnie złoży pozew z orzekaniem o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 14:32:10

kontyngent na cukier

witam, znalazłem w internecie informacje, że komisja Europejska wprowadziła bezcłowy kontyngent importowy na 300 tys. ton cukru białego i surowego,w kwocie zabezpieczenia 150 euro/t. Czy to oznacza, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 14:9:28

dni wolne za swieta

mam pytanie czytalem nie dawno że jesli pracodawca nie zmienił kodeksu pracy przed 1 stycznia 2011 to nadal przysługuje dzien wolny za świeto w dzien wolny od pracy, ale mam problem bo u mnie pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 13:57:28

Kwota zmniejszająca podatek

witam, o co chodzi z tą kwota zmniejszająca podatek? w internetowych kalkulatorach wynagrodzenia należy wybrać czy przysługuje czy nie, wiem że jest to jakoś uzależnione od ilości umów o pracę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 13:53:11

PIT po terminie?

witam, jakie są konsekwencje nie złożenia pit-u w terminie? Czy zostają od razu naliczone jakieś kary? Czy trzeba składać wtedy PIT w innym miejscu z jakimś tłumaczeniem? Proszę o odpowiedź, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 13:29:49

ile mogę odliczyć ulgi na dziecko

Ulge prorodzinną odliczamy do wysokości należnego podatku,w pani przypadku tylko 120 zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.4 13:18:36

CIT-8 co jeśli nie zdążyłem

witam, nie byłem wstanie rozliczyć CIT-u to końca marca, co powinienem teraz zrobić? Rozliczam i wysyłam jak najszybciej, ale czy już ciążą na mnie jakieś kary? Jeśli tak to ile, chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 12:42:18

wyłudzenie kredytu, śmierć kredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu

Proszę o pomoc... Sprawa wygląda tak: we wrześniu 2008 roku zostala zawarta umowa kredytu z ubezpieczeniem, zakupy na raty, przez osobę posiadającą dochód itd. jednak osoba tak w przeszlości nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.4 12:20:22

Wokanda - termin

witam

w zeszły piątek tj 3 dni temu zostały wysłane papiery z zk do sądu w sprawie warunkowego przedterminowego zwolnienia.
Narzeczony ma poparcie zk, zk wystąpił do sądu o wpz i posiada grupę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.4 8:19:41

czy to jest nekanie przez policje?

Na pewni może Pani odmówić składania zeznań. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.3 21:57:15

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego l4 pomocy

Witam moja sprawa wygląda tak 1 kwietnia odebrałem list z firmy która rozwiązuje ze mną umowę o pracę bez wypowiedzenia.

TREŚĆ WYPOWIEDZENIA: o dziwo napisane z dniem 15.03.2011 a w pracy byłem...

Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.3 18:22:35

jazda samochodem z sadzonkami marihuany

witam serdecznie,
załóżmy taką hipotetyczną sytuację. jadę z kolegą jego autem i wieziemy świeżo ukopane sadzonki marihuany. powiedzmy niewielkie, maksymalnie 30cm,z 3-4 sztuki. przewozimy je ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.3 10:42:6

3 lata temu moja żona miała w szpitalu zabieg usunięcia woreczka żółciowego z kamieniami. Zabieg

3 lata temu moja żona miała w szpitalu zabieg usunięcia woreczka żółciowego z kamieniami. Zabieg był ok i zapomnieliśmy o sprawie. Jednak teraz żonę bolał brzuch, więc poszła do lekarza. Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.2 21:33:16

Jestem nauczycielem stażystą od września 2010 r. W listopadzie zostałem zatrzymany jadąc autem po

Jestem nauczycielem stażystą od września 2010 r. W listopadzie zostałem zatrzymany jadąc autem po alkoholu (0,51 promila)przekroczyłem o 0,1 dziesiętną granicę wykroczenia. Jak że nie byłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.2 16:37:53

Czy ubezpieczenie może pozwać osobę odpowiedzialną za niszczenie mienia, i jak to wygląda?

Czy ubezpieczenie może pozwać osobę odpowiedzialną za niszczenie mienia, i jak to wygląda? Mój znajomy zatagował kamienicę, która jest ubezpieczona. Chce sam na własną rękę odnowić zniszczone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.2 13:32:1

Legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u.

proszę na mój adres e-mail: janusz.limanowka@wp.pl przysłać zapytanie, lub sprawdzić na stronie: zus-nie.blogspot.pl/ lub: http://www.twoj.zuszagranica.pl są tam wszystkie informacje jak legalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.2 11:20:29

Ceny WODY idą w górę !!!!

Woda to podstawowy produkt bez, którego żaden człowiek nie może żyć, inne elementy potrzebne do życia można zastąpić czymś innym. Dlatego woda podobnie jak w Irlandii powinna być darmowa i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.2 10:7:30

Samochody na chodniku dla pieszych!!!

Uzbierać 100 tysięcy podpisów i wysłać do sejmu wniosek o zakazanie zamykania publicznych parkingów przed szkołami, domami kulktury, urzędami, szpitalami, sądami i innymi obiektami publicznymi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.2 10:2:28

ulga prorodzinna a dochody z giełdy

witam, nie odliczałem nigdy pełnej ulgi na dzieci z powodu niskich zarobków, w tamtym roku sprzedałem akcje pracownicze otrzymane z prywatyzacji firmy, czy mogę odliczyć ulgę na dzieci od podatku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 23:0:6

lokal użytkowy a ustawa antynikotynowa!?Gdzie wolno palić??

Posiadam lokal o pow ok 20m2 chciałbym uruchomić tam coś w rodzaju kiosku internetowego
jednak zależy mi na tym by można było tam palić papierosy.Na jakich zasadach(PKD)
działalności gosp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 22:47:31

pozew o rozwód dla nieobecnego męża

Witam, w pozwie o rozwód proszę złożyć wniosek o ustanowienie kuratora dla nieobecnego. Proszę uzasadniać to tym, że nie zna Pani miejsca zamieszkania, pobytu męża. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 19:46:31

UE - jednorazówki zniknął, żywność zdrożeje!!!!

Jak widzę pakowane w foliowe torebki wędliny, czy pieczywo to mi się robi niedobrze. Dlaczego w Austrii , Niemczech, USA i innych krajach wędlinę pakuje się w woskowany papier a u nas nie można? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 17:48:21

Nie wiem co i jak z tym zrobić!!!!!

Witam
Problem polega na wymianie szyby w prywatnym aucie osobowym. W tamtym roku w lutym wymieniłem szybe w firmie: Iso Glas. Szyby samochodowe. Jankowski Arkadiusz w Mrągowie.
Na ich stronie piszą ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.1 16:43:6

ryczałt a ulga na dzieci

witam, mam takie pytanko czy rozliczając się na zasadzie ryczałtu mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej?? Czytałam w internecie że jestem wykluczona z takiej ulgi, czy to prawda?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 15:12:34

Kiedy Radny może liczyć na ochronę prawna prokuratury z urzędu.Czy napaść na obywatela będącego

Kiedy Radny może liczyć na ochronę prawna prokuratury z urzędu.Czy napaść na obywatela będącego Radnym w związku z jego wcześniejszą interpelacją na sesji Rady może buć ścigana z urzędu.Radny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 15:11:26

dostarczanie poczty więźniom

Cześć!

Mój brat odbywa karę w więzieniu. Ciągle przychodzi jego korespondencja do domu, w którym jest zameldowany. Nie mam prawa otwierać i sprawdzać jego korespondencji.

W jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 15:8:57

Ile mogę odliczyć ulgi na dziecko??

Z ulgi można skorzystać tylko do wysokości pobranych przez płatnika zaliczek na podatek dochodowy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 15:5:44

Likwidacja sądów pracy

Witam, wchodzi w życie rozporządzenie ministra sprawiedliwości, które znosi wydziały pracy w sądach rejonowych. Gdzie i jak mamy teraz załatwiać takie sprawy? Zamiast ułatwiać Państwo utrudnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:57:40

Rozliczenie z zasiłku z Anglii

tak, należy rozliczyć cały uzyskiwany zasiłek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 14:52:10

upoważnienie do karty bankowej

Witam serdecznie.

Jestem z mężem świeżo po rozwodzie, obawiam się o swoje konto bankowe.
Czy kartę do bankomatu może wyrobić osoba upoważniona w tajemnicy przed właścicielem konta. Cofnęłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:46:3

ulga na dzieci a dochody z giełdy

witam, w tamtym roku sprzedałem akcje z pracy, wcześniej nie mogłem odliczyć całej ulgi na dzieci gdyż mało zarabiam a dzieci mam parę. Czy można ulgę na dzieci odpisać od podatku za sprzedaż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:44:34

niemicki rynek pracy czeka na polskic specjalistów

Witam

Jestem mechanikiem i chciałbym wyjechać do Niemiec do pracy. Nie tylko aby zarobić dużo więcej pieniędzy niź tu, ale także, aby nabyć doświadczenia.

W jaki sposób mogę znaleźć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:35:15

Należy mi się zasiłek??

Zależy to od tego czy w półrocznym okresie poprzedzającym zarejestrowanie się w urzędzie otrzymywała pani wynagrodzenie co najmniej równe minimalnej płacy krajowej. 
 

  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 14:27:55

fundusz Alimentacyjny dla uczącej się matki???

Witam!

Jestem młodą mamą, mam 21 lat i studiuje na drugim roku. Mój mąż też studiuje i pracuje jednocześnie. Słyszałam o czymś takim jak świadczenia Funduszu Alimentacyjnego.
Nie ukrywam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:16:17

Remonty pod EURO nie dla niepełnosprawnych??

Czy to prawda, że prawo nie wymusza remontowania przejść podziemnych z dostosowaniem ich dla potrzeb niepełnosprawnych?? Masa bezsensownych przepisów!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 14:6:37

PO wprowadzi zmianę prawa??

No może w końcu będzie można coś NORMALNIE załatwić!! Dotychczas uporanie się jakimkolwiek urzędem to katorga! Zwłaszca dla małych firm, cały czas kłody pod nogi!! Jak tu prowadzić działalność?...  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 13:55:13

Nowa ustawa antynarkotykowa

jak najbardziej!! powinno w ogóle zalegalizować marihuane!  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.1 13:44:54

rewolucja VAT

Witam!

Sporządzam zeznania podatkowe kilku przedsiębiorcom.
Prezydent 24 marca podpisał ustawę nowelizującą z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy ? Prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 13:44:54

montaż okien, paneli na 8 % jak to przeliczyć

Witam.
Mam sklep z panelami i oknami. Dopiero zaczynam dzialalność i chcialbym wiedzieć jak się oblicza panel+ montaż
przykład:
panele kupuje po 10 zł netto + vat 23% więc kupuje je brutto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 13:29:19

oszukana prze Castorame

Witam!

\"Jeśli pomiędzy datą zawarcia umowy, a dokonaniem montażu nastąpiłby wzrost podatku VAT, to zgodnie z kwestionowanym postanowieniem Castorama, w chwili wystawiania faktury po wykonaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.1 13:21:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika