e-prawnik.pl Porady prawne

wspólnota majątkowa

Odpowiedzi w temacie (2)

-

12.6.2004

Czy zgodzić się na budowę domu na działce będącej darowizną dla mojego męża od jego rodziców. Czy w przyszłości nie będzie żadnych nieporozumień, że ziemia jest jego i bez mojej zgody będzie mógł zakładać na nią hipotekę.
(1234)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Janusz

2005-01-06 22:25:05

Obawiam się, że w przyszłości możesz mieć problemy. O ile wiem jest jedna zasada: budynek należy do tego do kogo należy ziemia, na której ten budynek stoi. Ponieważ ziemia jest męża to i budynek stojący na tym gruncie może być męża. W mojej ocenie Twoje obawy mogą być uzasadnione. Poproś męża aby notarialnie zrzekł się na Twoją rzecz połowy z tych gruntów i wówczas zostaniesz współwłaścicielką tej ziemi. Można zrobić też jeszcze inaczej: w zamian za przepisanie połowy gruntów na Twoję rzecz ze współnych pieniędzy na rzecz męża przekazane zostaną środki równowarte cenie wolnorynkowej ziemi. Jest to uczciwe ponieważ ziemia do niego należy. Również zrób to notarialnie. Jest to bardzo ważne. W takich sprawach nie ma sentymentów.

lambert1

2010-10-31 23:54:50

Jestem po rozwodzie. Podział majątku jest w trakcie. Czy można swoją część - prawo do własności majątku przenieść (zrzec się) na rzecz małoletnich dzieci? Czy dzieci dziedziczą dopiero po osiągięciu pełnoletności?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM