Forum prawne (strona 600)

Egzekucja komornicza w miejscu zamieszkania dziecka dłużnika

Witam
Jestem DŁUŻNIKIEM i prowadzone jest przeciwko mnie postępowanie egzekucyjne
Komornik sądowy chce zająć ruchomości znajdujące się w miejscu zamieszkania mojego dziecka
1. Nie jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 23:40:26

Prośba o wypełnienie ankiety do mojej mgr (umowy licencyjne)

Hej,

Jeżeli ktoś znajdzie chwilę wolnego czasu, to proszę o wypełnienie ankiety do mojej pracy mgr na temat umów licencyjnych na oprogramowanie. Jestem studentem informatyki, a nie prawa, dlatego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 23:19:59

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

?Jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 22:48:53

Ulga rehabilitacyjna 2011 - ulga na leki - sprawdź !

Do wydatków limitowanych zaliczamy również wydatki na leki przewyższające 100 złotych, jeżeli będą one zalecane przez lekarza specjalistę. Oznacza to, że jeżeli w ciągu miesiąca wydamy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:50:42

Ulga rehabilitacyjna PIT - kwota za wydatki limitowane - 2280 zł

W związku z wydatkami limitowanymi, podatnik ma prawo do odpisania ulgi w wysokości 2280 złotych rocznie. Ponadto do wydatków limitowanych zaliczamy również wydatki na leki przewyższające 100 złotych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:49:7

Ulga rehabilitacyjna 2011 - jakie wydatki można odliczyć ??

Nie wszystkie wydatki poniesione przez osoby niepełnosprawne lub przez osoby utrzymujące osoby niepełnosprawne mogą być podstawą do dokonania odliczenia. Wydatki wchodzące w skład ulgi rehabilitacyjnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:39:54

Czy jest możliwy wybuch III wojny światowej???

Witam Szanownych Forumowiczów!

Astrolodzy, jasnowidze i media znów nie mają dla nas dobrych wiadomości. Najbliższe miesiące i lata będą czasem destabilizacji oraz eskalacji konfliktów. Tragiczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:39:18

chciałabym zrobic mini siłownie w piwnicy i troche na tym zarobic prosze o pomoc

WITAM CHCIAŁABYM OTWORZYC MINI SIŁOWNIE W PIWNICY CHODZI MI GŁÓWNIE O TO ABY WSTAWIC TAM 3 BIERZNIE I ROWEREK NARAZIE TYLKO NAD TYM MYSLALAM. CHCIAŁABYM COS NA TYM ZAROBIC PRZYJMOWAC ZNAJOMYCH KLIENTÓW ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:38:24

Ulga rehabilitacyjna - PIT 2011 !

Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także osobom, które utrzymują osoby niepełnosprawne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:35:25

Ulga rehabilitacyjna - wszystko o odliczeniu PIT !

Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także osobom, które utrzymują osoby niepełnosprawne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:32:31

NIP-3 przez Internet - ustawa !

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2010 r. w sprawie sposobu przesyłania zgłoszeń oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone.

do pobrania na:

http://dokumenty.e-prawnik.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/2010/259/1768/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 20:14:35

NIP-3 przez Internet , a podpis elektroniczny ??

Nie, ponieważ prawomocny dokument, to podpisany oryginał. W związku z tym przesłany przez internet zeskanowany dokument niestety nie będzie poprawny. Możesz zawsze wysłać pocztą, ale to na pewno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.29 18:58:56

Płatny drugi kierunek studiów - protestujmy !

18 marca Sejm przyjął nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym. Najważniejsze zmiany, które od przyszłego roku czekają studentów i nauczycieli akademickich to:

* możliwość bezpłatnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 18:44:59

Radioaktywny pył nad Polską - czy Polacy mają się czego obawiać ??

Ludzie! nie ma co panikować!! W Polsce absolutnie nie mamy czego się obawiać, bo jedyne zagrożenie występuje w pobliżu elektrowni. Tak zwana \"chmura\", którą straszą nas od kilku dni media, zawiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 17:42:41

Pit - rozliczenie programem

witam, czy wszystkie dostępne w internecie programy do rozliczania pitów są dobre?? Czy powinny mieć jakąś sygnaturę? Jak to wygląda, czy US wypuszcza jakiś swój program?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 16:19:1

Już na pewno nowe testy na prawo jazdy!!

Pytania mają być generowane w czasie rzeczywistym i mają mieć postać testów jednokrotnego wyboru. Symulacje na drodze i brak dodatkowego czasu na poprawianie odpowiedzi!! To wszystko ma poprawić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 16:14:38

Bilety na EURO od Wedla

Wedel zostaje jednym z głównych sponsorów Euro 2012, UEFA już podpisała z firmą umowę. Wedel zorganizuje konkursy dla klientów, w których nagrodą mają być bilety na mecze rozgrywane w ramach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 16:5:16

jak opodatkować część budynku zajętego na prowadzenie tej działalności? Czy zastosować stawkę

jak opodatkować część budynku zajętego na prowadzenie tej działalności? Czy zastosować stawkę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej? czy zastosować stawkę dla budynków zajętych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 16:1:31

Jak przedłużyć wyrok prawomocny ??

Jak przedłużyć wyrok prawomocny ?? Witam
Posiadam wyrok prawomocny i wiem ze po 10latach upływa jego ważność. Idze go jakoś przedłużyć ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:57:13

czy świadek musi się wstawić na rozprawie?

Witam!

Jestem wzywany na świadka w rozprawie o pobicie.
Czy muszę się wstawić na tą rozprawę?
Czy jest jakaś kara za niewstawienie się świadka?

proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:51:53

Jaki zastosować przelicznik powierzchni użytków rolnych dla S-PSIV ? czy zastosować przelicznik dla

Jaki zastosować przelicznik powierzchni użytków rolnych dla S-PSIV ? czy zastosować przelicznik dla sadów czy dla pastwisk?
Jaki zastosować dla B-PSIV ? osoba prawna złożyła deklaracje na podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:50:31

Wynajem mieszkanie bez podatku??

witam, czy jeśli zawrę z wynajmującym umowę użyczenia mieszkania w zamiana za opiekę nad nim, to on nie będzie musiał płacić podatku dochodowego od najmu? Co trzeba napisać w takiej umowie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:45:50

odszkodowanie ZUS-u

cześć!

Ile trzeba czekać na otrzymanie odszkodowania z ZUS-U?

Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:43:58

odszkodowanie za grunt

zależy jaka była podstawa prawna przejęcia części nieruchomości, jeśli jest w niej wskazany art. 98 ust. 1, to powinno byc wszczęte postępowanie o odszkodowanie.
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.29 15:42:34

zmiana sposobu użytkowania piwnic

zmiana sposobu użytkowania piwnic Witam, w darowiznie otrzymaliśmy dom jednorodzinny, powierzchnia uzytkowa tego domu to 100m2, natomiast w chwili obecnej piwnice zostały zaadaptowane jako pomieszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:41:44

wypowiedzenie umowy kredytowej

Witam!

Co oznacza wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank?

Dzięki za odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:40:20

Przed czym chroni (nie chroni) rozdzielczość majątkowa?

Witam!
Nie znalazłam wątku o podobnym temacie, jeśli się powtarzam to proszę o odesłanie mnie do poprzednich odpowiedzi.
Podpisałam z mężem rozdzielność majątkową dwa lata po ślubie. Jeden ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:36:54

pozbawienie praw rodzicielkich ojca dziecka

Witam!

Potrzebuje porady dotyczącej odebrania praw rodzicielskich ojcu!

Ojciec mojego dziecka jest alkoholikiem! Nie płaci alimentów , odwiedza mojego syna tylko raz na miesiąc o ile w ogóle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:25:17

czy rodzeństwo dziedziczy??

witam , mam takie banalne pytanie czy po nieżyjącej kobiecie nie mającej dzieci ani męża, może dziedziczyć rodzeństwo czy może nieruchomość przejmuje państwo?? Nie było również testamentu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:5:55

rozliczenie z stażu???

Witam!

Chciałabym zapytać czy skoro odbywałam staż, na który byłam kierowana przez Urząd Pracy, to czy powinnam się rozliczać z tego?
Czy mogę liczyć na jakiś zwrot pieniędzy jeśli staż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 15:2:35

Chrzczone paliwona stacjach!!

czasem jak zatankuje na stacji to mam wrażenie, że paliwo jest gorszej jakości, czy da sie jakoś rozpoznać czy było chrzczone? Myslicie że jakieś stacje są pewne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:57:9

Bilety MPK za 2,80

Kolejny pomysł w Krakowie bilet normalny za 2,80 tak więc podwyżki są nieuniknione, pozostaje czekać jak wielkie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:50:32

ulga na dzieci a małżeństwo

witam , wyczytałam w internecie że jeśli moja córka studiuje i wyszła za mąż to przysługuje mi jeszcze cała ulga na to dziecko, jak to w końcu jest?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:43:25

Większe dopłaty do mieszkań \"Rodzina na swoim\"

Wsparcie wzrośnie od 1 kwietnia o 2,2% dla miast wojewódzkich, a dla pozostałych obszarów o 0,6% nowe wskaźniki będą obowiązywały przez najbliższe pół roku. Wszędzie podwyżki, nic się już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:38:7

Nieważny PIT !

Oddałam już PITa a osoba go przyjmująca nie sprawdziła zbyt dokładnie, teraz zorientowałam sie że nie brakuje mojego podpisu. Wiem głupi błąd a jak ważny, czy moge teraz coś zrobić czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:34:6

Likwidacja żłobków???

Witam!

Wszystkie placówki ? publiczne i prywatne, które opiekują się dziećmi do lat trzech ? będą musiały być wpisane do specjalnego gminnego rejestru. Jeżeli tego nie zrobią, nie będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:32:53

Brak zwrotu zaliczki

mam pewien problem, wpłaciłam zaliczkę na remont mieszkania ale prace nie zostały wykonane i mam problem z zwrotem tej zaliczki , nie mam żadnych dowodów ani umów. Czy jest w ogóle jakaś szansa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:32:1

kolejne podwyżki - opłaty za drogi

kolejne podwyżki, tym razem opłaty na naszych \"wspaniałych\" drogach!! od 1 lipca pojazdy o masie powyżej 3,5 tony będą płacić za przejazd niektórymi drogami krajowymi, ekspresowymi, autostradami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 14:16:35

ulga na dzieci a dochody

Otrzymany zwrot podatku dolicza się do dochodu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.29 13:48:12

podatek - oczekiwanie na zwrot

witam, mam pytanie czy jest jakiś określony czas do którego US musi przesłać zwrot podatku? Czy zależy to od tego kiedy składałem rozliczenie i na jaki picie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 13:38:37

pozew o rozwód pocztą

pozew można złożyc za pośrednictwem poczty, ale trzeba wnieść opłaty pod rygorem zwrotu pozwu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.29 13:21:53

pozew o rozwód - parę pytań

Potrzebne są jeszcze informacje o alimentach (kwota o jakie wnioskujesz dla dziecka), może byc problem z obciążeniem matki kosztami, sąd raczej podzieli opłaty na was dwoje. Jeśli matka nie zgodzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.29 13:15:49

zus

Witam!

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc starać się o uzyskanie zasiłku przedemerytalnego???

Proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.29 10:57:53

Wcześniejsza emerytura rolnicza

Witam!

Zwracam się do Państwa w imieniu moich rodziców.
Czy ojciec mógłby być na rencie chorobowej a mama na wcześniejszej emeryturze rolniczej i nie zaprzestawać prowadzenia gospodarstwa?
A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 10:55:27

CIT 8

Witam!

Kto ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego CIT-8???
Jak ujmować w zeznaniu CIT-8 dochody zwolnione od podatku???

Proszę o poradę! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 10:33:50

Kodeks pracy 2011

Witam Państwa

Mam pytanie dotyczące prawa pracy.

Czy pracodawca może zlecić dyżur 24 godzinny, który miałby się odbywać w domu pod telefonem na czas weekendu, za który nic się nie należy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 10:22:24

vat 7

Witam!

Mam problem z wypełnieniem VAT 7.

Czy mógłby mi ktoś pomóc i przekazać niezbędne wskazówki???

Proszę o pomoc! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.29 10:13:21

Eksmisja mojego oprawcy

Witam.

Jestem po rozwodzie. Mój mąż znęcał się nade mną, maltretował mnie i poniżał. Dostał wyrok za pobicie. W czasie rozwodu sąd orzekł jego eksmisje z mojego mieszkania. Jednak ten Łotr ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 10:10:46

zwrot kosztów poniesionych przez pracownika używającego prywatne auto w pracy!!!!

Witajcie!

Zgodnie z art. 21 ust 1 pkt 23b ustawy o PIT zwolniony z podatku dochodowego jest zwrot kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu używania pojazdów stanowiących własność pracownika, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 9:46:35

Proszę o pomoc !!! Pilne!!!

Witam!

To skandal!
Mieszkam na osiedlu w Skępem w woj. kujawsko-pomorskim. Aby przejść na drugą stronę drogi za każdym razem zastanawiam się czy to będą moje ostatnie kroki na tej ziemi!!!

Podczas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.29 9:23:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika