Forum prawne

Dzień dobry. Mam pytanie w ub. rozliczyłam całą ulgę prorodzinną tj. ok.1100 zł w Urzędzie Skarbowym

Dzień dobry. Mam pytanie w ub. rozliczyłam całą ulgę prorodzinną tj. ok.1100 zł w Urzędzie Skarbowym na córkę.Córkę wychowuję od 19 lat sama. Ojciec nie interesuje się córka w zupełności. Czy on tez może odliczyć taka ulgę w 1/2 sumy? Zbliża się okres rozliczeniowy i nie wiem czy mogę odliczyć całość, nie mam tez możliwości sprawdzić czy jej ojciec też ja sobie odliczy? Proszę o odpowiedz na adres irenka864@poczta.fm

2010.10.19 11:52:24

Odpowiedzi w temacie: Dzień dobry. Mam pytanie w ub. rozliczyłam całą ulgę prorodzinną tj. ok.1100 zł w Urzędzie Skarbowym (1)

Ulgę może odliczyć jeden z rodziców bądź też oboje według wskazanej proporcji. Tą możliwość oczywiście wykorzystają rodzice w przypadku gdy podatek jednego z nich odprowadzony w ciągu roku będzie mniejszy niż kwota przysługującej ulgi.

Jeśli rodzice są po orzeczonym rozwodzie lub w separacji, ulgę na dziecko może odliczyć ten rodzic, u którego dziecko faktycznie zamieszkuje. Jeśli dziecko mieszka przez część roku podatkowego u jednego z rodziców, a przez drugą u drugiego, każdy z rodziców ma prawo odliczyć jedną dwunastą część ulgi za każdy miesiąc w roku, w którym dziecko u niego zamieszkiwało.

2010.10.25 13:25:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika