e-prawnik.pl Porady prawne

Premia pieniężna , a opodatkowanie

Odpowiedzi w temacie (1)

mario.k

25.10.2010

Czy wypłacanie przez podatnika premii pieniężnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

romek83

2010-10-25 13:14:49

opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z zasadą powszechności opodatkowania podlegają wszelkie transakcje (realizowane przez \"Podatników\" w rozumieniu ustawy) wykonywane w ramach działalności gospodarczej chyba, że wyjątkowo ze względu na specyfikę danej czynności nie można jej określić jako dostawy towarów, \"czynności zrównanych z dostawą towarów \" lub też świadczenia usług. Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy, iż wypłacenie premii pieniężnej w okolicznościach opisanych w zapytaniu (brak związku z konkretną dostawą towarów) stanowić będzie wynagrodzenie za świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM