e-prawnik.pl Porady prawne

Wynajem tablicy pod reklamę a prawo.

Odpowiedzi w temacie (1)

K.Mozdrzewski

23.10.2010

Wynajem tablicy pod reklamę a prawo. Chcąc zrobić tablice reklamową do wynajmu, jakie będą z tym związane przepisy prawne, jak wyglądała by taka procedura.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

albertkow

2010-10-25 12:03:33

zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy ? Prawo budowlane, przedmiotowe roboty budowlane wymagają jedynie zgłoszenia właściwemu organowi administracji architektoniczno budowlanej. Powyższe oznacza, że w przypadku zakwalifikowania obiektu, jako tablicy lub urządzenia reklamowego, jego realizacja nie będzie wymagała uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia (zob. art. 29 ust. 2 pkt 6 Prawa budowlanego). Ostateczna kwalifikacja konkretnych robót budowlanych, jako wymagających uzyskania pozwolenia na budowę, dokonania zgłoszenia, czy też zwolnienia z obu tych obowiązków, należy do właściwego miejscowo organu administracji architektoniczno - budowlanej, który na podstawie pełnej znajomości stanu faktycznego i prawnego sprawy jest kompetentny do zajęcia stanowiska w tym zakresie. Dodatkowo należy zauważyć, że przepisy ustawy - Prawo budowlane nie określają dopuszczalnych wymiarów tablic i urządzeń reklamowych i w żaden sposób nie łączą tej kwestii z wymogiem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM