jak ozdyskac zaległa wyplate

Odpowiedzi w temacie (2)

paweł

15.10.2010

jak ozdyskac zaległa wyplate podjęłem sie pracy bez umowy o prace gdyż mówiono mi ze jestem na okresie probonym minał miesiac pozniej drugi i wkoncu odeszłem bez pieniedzy i świadecya pracy i bez umowy pracodawca ktory mnie oszukał zwlekał za kazdym moim telefonem ze ma trudnu miesiac itp tak miaja 4 miesiac w jaki sposob moge odzyskac zalobione pieniadze

Nie znalazłeś odpowiedzi?

alexia12

2010-10-18 12:06:56

? Ścieżka 1. - zgłoś się do inspekcji pracy Napisz skargę do okręgowego inspektoratu pracy lub do jego oddziału. Skargę na pracodawcę składa się na piśmie, można wysłać ją listem poleconym lub osobiście opowiedzieć o wszystkim w inspekcji. Im więcej informacji podasz, tym większe masz szanse na pozytywne załatwienie swojej sprawy! Podaj daty wypłat, sumy zaległości. Inspektor na rozpatrzenie twojej skargi i inspekcję w firmie ma 30 dni.

alexia12

2010-10-18 12:11:24

bądź też ścieżka 2 - idź do sądu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • 9.12.2004

    Inspekcja pracy

    Zgodnie z Kodeksem pracy, nadzór i kontrolę przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, sprawuje Państwowa Inspekcja Pracy. Natomiast przestrzeganie zasad, (...)

  • 12.4.2017

    Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

    Treścią umowy najmu jest zobowiązanie wynajmującego do oddania najemcy rzeczy do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, w zamian za co najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony (...)