e-prawnik.pl Porady prawne

spadek a podatek

Odpowiedzi w temacie ()

tamara34

16.8.2010

Witam mam takie pytanie ile wynosi podatek od spadku po zmarłym ojcu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dwwo

2010-09-22 17:02:14

Pan X zmarł 5 stycznia 2006 r. Sprawa załatwiana jest u notariusza poświadczenie nabycia będzie 29 września 2010 . czy obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstanie zatem w 2010 ?r i czy spadkobiercy będą mieć sześć miesięcy na zgłoszenie spadku i skorzystanie z nielimitowanej ulgi podatkowej ? Dziękuję za odp.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • spadek a podatek Pan X zmarł 5 stycznia 2006 r. Sprawa załatwiana jest u notariusza poświadczenie nabycia będzie 29 września 2010 . czy obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstanie (...) czytaj dalej»

 • Spadek a podatek od spadku. Został ustanowiony spadek, przeprowadzono spis inwentarza, ale nie było jeszcze podziału spadku. Zapłaciłem natomiast podatek od spadku. Czy wysokość tego podatku jest (...) czytaj dalej»

 • księgi, spadek, podatek jest nastepujaca sprawa, przyjęto spadek (dom jednorodzinny)u notariusza przez spadkobierców -2 osoby i Urzad Skarbowy wyznaczył podatek do zapłacenia. Jedna strona zapłąciła (...) czytaj dalej»

 • Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...) czytaj dalej»

 • spadek mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie (...) czytaj dalej»

 • Jaki podatek mam zapłacić od otrzymanego spadku lub darowizny?! Witam. Ostatnio znajomy umarła seniorka rodziny. Zostawiła spadek. Jaki podatek mam zapłacić jeśli jestem uwzględniony w tym spadku?! (...) czytaj dalej»

 • Odrzucenie spadku Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia - mama ojca. W spadku zostawiła (...) czytaj dalej»

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, a bardziej dokładnie (...) czytaj dalej»

 • Umożenie podatku - ktoś słyszał o takim przypadku? Witam, szukam informacji na temat tego czy podatek może być umożony, w jakim przypadku, najlepiej jakiś przykład prosiłbym i powody umożenia. Pozdrawiam. (...) czytaj dalej»

 • spadek po mamie Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka była po pół własnością jej i (...) czytaj dalej»

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek? Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez (...) czytaj dalej»

 • SPADEK PO BABCI Mam kilka pytań odnośnie spadku po babci.Moja Babcia zmarła niedawno i miała dwie córki (moją mamę i ciotkę).Moja mama zmarła 15lat temu.Żyje jeszcze dziadek(mąż babci).Pytanie (...) czytaj dalej»

 • jak ominąć podatek od spadku i darowizn? Witam, Czy można ominąć spadek od darowizn w poniższym przypadku? W mojej rodzinie pewna osoba otrzymała spadek po swoim zmarłym ojcu(1980r)w postaci działki (...) czytaj dalej»

 • spadek- podziały - zameldowanie Witam. Mieszkałam z rodziną z samotną ciotką, która zameldowała nas na stałe w swoim domu. Umowa ustna- dbacie o dom ( tj. koszenie trawy, jakies tam drobne naprawy (...) czytaj dalej»

 • zachowek Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny (...) czytaj dalej»