Forum prawne (strona 565)

rekrutacja na prawo 2011

cześć!

Chciałbym się dostać na prawo na UJ do Krakowa. Czy nie wiem ktoś może jaki jest próg punktowy w tym roku? Ja niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć?!

Ciekawy jestem czy dużo osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 12:23:42

sezon grilli na balkonach - jak to robić?

witam, rozpoczął się sezon na grillowanie, dużo grilli pali się na balkonach, wiem że nie ma w polskim prawie przepisu zabraniającego palenia na balkonach i teraz pytanie kiedy można a kiedy nie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 12:7:34

umowa na czas określony max przez 2 lata

Dzień dobry!

Czy już jest przegłosowana uchwała dotycząca wprowadzenia okresu możliwości zawierania umowy na czas określony max. do 2 lat?

Od kiedy ona wejdzie w życie?
I czy będzie dotyczyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 10:33:41

gdzie można kupić bezpiecznie ważywa?!

Witam!

Czy nie przeraziła Was informacja dotycząca tych trujących warzyw????

Mi kłębią się w głowie dwa pytania:
1. Kto odpowie za śmierć tych osób zatrutych?!
2. Gdzie teraz bedzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 10:3:39

Ustanie obowiązku alimentacyjnego

Witam. Mam 26 lat - pracuje i studiuje zaocznie. Niestety moje dochody to najniższa płaca krajowa. Otrzymuje alimenty od ojca od 15 roku życia w kwocie 400 zł. Czy w mojej sytuacji może ustać obowiązek ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2011.5.27 9:29:57

podatek za domek letniskowy

witam!


Czy domek letniskowy,cumping należy dodatkowo opodarkować? Ilei wynosi taki podatek?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 23:44:1

jak można sprawdzić biuro podróży

Witam!

Jak można sprawdzić skutecznie biuro podróży?

Wybieram się z rodziną na wakacje, ale nie chciałabym aby się okazało, że nie mamy zarezerowowanego, komfortowego hotelu, bądż że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 22:52:52

zwolnienie podatkowe dla rodzin

Witam!

Czytałam gdzieś ostatnio, że rząd ma uchwalić jakieś zwolnienia podatkowe dla rodzin.
Czy orientuje się ktoś z Was, która rodzina mogłaby liczyć na taką ulgę?

Proszę o więcej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 22:49:21

Zakaz parkowania

Witam, jestem jednym z członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Mamy drogę wewnętrzna dwukierunkową, która służy mieszkańca do dojazdu na podziemny parking. po obu stronach jest chodnik lecz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 18:19:7

jaka polisa na wakacje?

witam, wybieram się na wakacje za granicę na południe, wiem że ogólna zasada jest taka, że im wyższe sumy ubezpieczenia tym lepiej. Bo wtedy jest większa gwarancja, że w razie potrzeby otrzymamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 14:22:48

Jak postarać się o alimenty

witam, ojciec dziecka od drugiej połowy ciąży wogóle nie ma kontaktu z matką. Co należy teraz zrobić z uznaniem dziecka i alimentami po porodzie? Cała wyprawka, poród ,lekarze finansowała matka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 14:7:35

jak wydziedziczyć pasierbów

witam, jestem po rozwodzie i mam już wnuki i chcę się ożenić. Moja przyszła żona jest wdową i ma dwoje dorosłych dzieci. Chcielibyśmy sporządzić przed ślubem intercyzę, aby w przypadku śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 13:33:6

podwyższone alimenty?

Witam. Jestem drugi raz żonaty. Moja obecna żona poszła do pracy. Czy w wypadku chęci podwyższenia mi alimentów na dziecko przez moją ex sąd bierze pod uwagę dochody mojej obecnej żony? W obecnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 13:11:12

spłata męża po rozwodzie a alimenty

Witam, toczy sie sprawa o podział majątku, czy sąd może przyznać większe udziały matce dzieci argumentując to ich dobrem, innymi słowy czy sąd może wywłaszczyć kogoś gdyż druga strona ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 12:45:37

świadkowie w sprawie rozwodowej

witam, odbyła się już sprawa rozwodowa i jest odwołanie. Na pierwszej sprawie nie byłem, wtedy zostali przesłuchani świadkowie od strony żony, czy w apelacji można ich jeszcze raz powołać, aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 12:34:38

alimenty a śmierć ojca

witam, po rozwodzie otrzymałam alimenty na dzieci, mam ich czworo.
Po śmierci byłego męża zabrano mi alimenty, dzieci nie dostały renty bo mąż nie pracował przez ostatni okres.Gdzie mogę udać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 12:22:20

student obraził wykładowce - zostanie usunięty z uczelni!!!

Cześć!

Jeden ze studentów na moim wydziale obraził doktora nauk stwierdzając, że jest starą kwoką nieznająca się na współczesnych przemianach i że już dawno powinna wąchać kwiatki od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 11:10:0

podatnicy dodatkowo zapłacą za Stadion Narodowy

Witam!

To skandal!
Za przesunięcie terminu ukończenia prac na Stadionie Narodowym nawet o 10 miesięcy zapłacą podatnicy!!!!!
Znowu z nas ściągają pieniądze! Co to ma być! My mamy wywiązywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 11:4:9

nowy wzór pozwu o alimanty!!!

Witam!

Słyszałem, że jest jakiś nowy wzór pozwu o alimenty, czy to jest prawda???

Proszę uświadomcie mnie, bo mam zamiar złożyć w najbliższym czasie!

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 10:57:46

nie chcą przyjąć dziecka do przedszkola

Dzień dobry!

Jestem mamą 4 letniego Łukaszka. Od roku próbowałam go zapisać do przedszkola, ale bez pozytywnego skutku! W tym roku poszłam już w maju, ale też mi pani dyrektor powiedziała, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 10:48:30

zajecie wynagrodzenia

Witam mam pytanie jaką kwotę może zając komornik z pensji 1800 brutto?czy jest to płacone od razu z zakładu pracy czy dopiero z kata dłużnika?co oprócz pensji może zająć?co w sytuacji gdy jestem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.26 10:30:16

bankomat euronet - dostajesz 100 zł

Witam!

Słyszałam o promocji zorganizowanej przez bankomaty Euronetu, że jak się wyciągnie kwotę minimalną 50 zł lub 100 zł to otrzymuje się dodatkowo 100zł. Czy to prawda?
Na jakiej to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 10:29:0

czy można zareklamować kebab ???

Dzień dobry!

Mam taki problem:
Kupiłam fast fooda, a dokładnie KEBABA, jednak ochota na niego przeszła mi po jednym kęsie! Był śmierdzący z surowy mięsem, zimny i ogólnie nieświeży. Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 10:6:43

ceny biletu w busach i pks podrożeją !?

Witam Państwa!

Piszę tutaj, bo lubię poczytać wiadomości na e-prawniku, a Może właśnie Wy coś wiecie na temat \'zakopianki\'.
Ponoć ma być płatna zakopianka - czy przez to podrożeją bilety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 9:52:29

router TP-link

Witam!

Pobieram sygnał internetowy od TP. Płacę jeden abonament w TP, ale udostępniam sąsiadowi zza ściany sygnał internetowy za pośrednictwem routera. Czy powinienem to zgłosić gdzieś czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 9:33:39

znaleziony pies

Dzień dobry!

Cztery dni temu moje dzieci znalazły koło domu psa (YORKA), który wyjadał naszemu koto jedzenie z miski. Prawdopodobnie uciekł komuś, znalazłaś. Od razy na słupach rozwiesiliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 9:23:44

za dopa mam nie podchodzić do matury!!!

Witam!

Słuchajcie!
Jaka śmieszna sytuacja mnie spotkała, moja nauczycielka namawiała mnie żebym za \'dopa\' z języka polskiego zrezygnowała z podejścia do matury. A to tylko dlatego żeby nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.26 9:16:43

moje zdjęcie na demotywatorach!!!

Cześć!

jeśłi jest impreza jakaś np. festyn czy cos innego, i znajdujesz siebie na fotce w internecie, ktorą ktoś potem skopiował sobie i np umieśil na demotywatorach, juz nawet nie biorac pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:44:22

umowa komisu

Prowadzę latem mały sklepik z ciuchami. Zgłosił się do mnie Pan, który nie ma firmy, tylko przywiózł prywatnie zza granicy kostiumy kąpielowe i chce dać mi je w komis. Dostałam od niego informację, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:37:55

ilość dni urlopu - umowa zlecenie

Witam!

Pracuje w firmie na umowę zlecenie. Pracuje już tam dwa miesiące. Czy należą mi się jakieś dni urlopu?
Może ktoś z Was się orirntuje?! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:34:11

praktyki zawodowe - czas trwania

dobry wieczór.

Mój problem wygląda następująco:

Musiałam zmienić miejsce praktyk ze względu na likwidacje tamtego zakładu.
Czy w takim przypadku zmienia mi się wymagany czas trwania tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:32:1

mandat za palenie w miejscu pracy

Witam!

U nas w firmie jest kilku palaczy. Paliliśmy do tej pory na balkonie, ale ostatnio musieliśmy się z tamtąd przenieś na parter. Ktoś nas musiał podkablować i firma dostała z tego tytułu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:26:30

złożenie oskarżenia

Witam!

Czy oskarżenie może wnieść osoba tylko zainteresowna czy można oskarżyć kogoś w imieniu osoby pokrzywdzonej. I jeśli osoba ma w zaleceniu stan spoczynku, to czy Policja ma obowiązek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:17:52

służebność drogi do działki

Witam!

Chciałbym załatwić sprawę służebnośći drogi, która łączy moją działkę i działkę siostry. Oboje mamy postawione tam domu. Jak trzeba załatwić sprawy z tą służebnością?
Nalezy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 22:10:8

Praca dla absolwentów prawa

Witajcie Prawnicy :D

Kończycie już w tym roku studia prawnicze?
Co macie zamiar robić później?
Wybieracie się na aplikacje? Słyszałem, że się to już nie opłaca?!

JA ciągle myśle i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.25 22:6:45

strajk solidarności w Krakowie

Witam!

Dzisiaj normalnie przez nasz ukochany Kraków nie można było przejechać ok godz. 15!!!
Solidarność strajkowała pod Urzędem Wojewódzkim o podwyższenie płacy minimalnej polakom.
czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 21:59:54

MATKA DZIECKA NIE WYRAZA ZGODY NA DNA

witam.jak tam twoja sytuacja .czy matka dziecka w koncu sie pojawiła na tych badaniach dna . bo ja nadal tkwie w miejscu.postanowiłem nawet nie płacic alimentów,ale za to otrzymałem 4 miesiące pozbawienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.25 21:58:21

projektu planu zagospodarowania przestrzennego

Witam!

U nas w gminie przeprowadzane jest robiony plan zagospodarowania przestrzennego. Jednak nie uwzględniono w nim mojej dziłki i nie podano konkretengo powodu takiej decyzji. A przynajmniej nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 21:54:0

Prosze o odpowiedz..

Witam. Mam takie pytanie, czy mój mąż dostanie wypłacone pieniądze z PZU za zmarłego teścia jak ma zajęcia komornicze? Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.25 21:48:50

firma ochroniarska okradła mi dom!

Witam!

Mam taki problem:

Rozpocząłem budowę, są już wstawione okna, drzwi i jest w środku instalacja. Niedawno odwiedziła mnie firma ochroniarska i proponowała mi swoje usługi, ja odmówiłem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 21:26:29

pracujący emeryt musi się zwolnić ?!

Dobry wieczór!

Czy to prawda, że dorabiający sobie emeryci muszą się zwolnić?
Dlaczego?
Już nie bedzie tego limitu do ilu złotych mogą dorabiać sobie?!

Wie ktoś z Was coś an ten temat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 21:16:6

egzaminy wstęone na studia!!!

Cześć!

Słyszeliście najnowsze wieści?!

Uczelnie będą mogły przeprowadzać dodatkowe egzaminy przy rekrutacji na studia. Szczególnie te uczelnie, które prowadzą kierunki, gdzie potrzebne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 21:13:6

czy trzeba mieć pozwolenie na wycięcie drzew owocowych ?

Dobry wieczór!

Robie właśnie porządki w ogrodzie i zastanawiam się czy mogę wyciąć sobie drzewa owocowe na własnej posesji bez żadnego pozwolenia. Stwierdziłem że na forum prawnym zapewne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 20:46:2

czy to już plagiat ???

cześć studenci!

Mam pytanie, dość istotne dla mnie. Otóż czy orientuje się ktoś z Was kiedy mozna mówić o plagiacie? Ja słyszałam taką wersje, że jak 5 słów jest ułozonych w takim samym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 20:43:20

Help !

Hej !
Przepraszam, że przeszkadzam. Słuchaj od zawsze chciałam studiować prawo. Jednak im dłużej czytam wypowiedzi różnych osób, tym bardziej jestem przerażona. Żaden z moich znajomych nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 20:30:29

Pomóżcie |!!!!!!!

Hej !
Przepraszam, że przeszkadzam. Słuchaj od zawsze chciałam studiować prawo. Jednak im dłużej czytam wypowiedzi różnych osób, tym bardziej jestem przerażona. Żaden z moich znajomych nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 20:28:57

kontrola skarbowa/podatkowa a nielegalne zatrudnienie

Witam

W przypadku anonimowego donosu do Urzedu Skarbowego dotyczącego nielegalnego zatrudnienia pracownika, US przeprowadza kontrole 'automatycznie'? Czy najpierw zawiadamia PIP i ZUS?
Jeśli już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 15:36:40

alimenty na męża

witam, kiedy wystąpić o alimenty od żony na własne utrzymanie? Czytałem, że jeśli sąd orzeknie rozpad małżeństwa z winy żony to jest szansa na alimenty. Czy wystarczy zgłoszenie wniosku o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 14:48:53

Separacja a rozwód

witam, jakie zasadnicze różnice są pomiędzy orzeczeniem separacji a orzeczeniem rozwiązania małżeństwa przez rozwód ? Wyczytałem że różnić nie ma prawie w ogóle to po coś to musi być, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.25 14:41:43

rząd okradnie nas też z lokat jednodniowych

witam, jednak będzie podatek od jednodniowych lokat, teraz zapłacisz podatek belki nawet od 2zł odsetek na lokacie!! Najlepiej okradać najbiedniejszych !Nie dosyć że inflacja jest większa niż odsetki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 14:34:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika