VAT 2011 - jakie zmiany ???

Odpowiedzi w temacie (0)

wielosława

26.1.2011

Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach do ustawy o VAT), 3) zmiany dotyczące zwolnienia przedmiotowego od podatku, 4) zmiany w odliczaniu podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów i paliwa do ich napędu, 5) zmiany o charakterze upraszczającym: * podniesienie limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia od podatku, * zmiany w zakresie fakturowania elektronicznego, * wystawianie zbiorczych faktur korygujących przy rabatach ?okresowych?, * rezygnacja z obowiązku składania zabezpieczeń w imporcie towarów wywożonych następnie do innego państwa członkowskiego, 6)zmiany dostosowujące do przepisów Unii Europejskiej: * w zakresie miejsca świadczenia usług w dziedzinie kultury, sztuki, sportu, nauki, edukacji, rozrywki itp., * dotyczące zwolnienia z VAT: a) importu towarów przez instytucje lub organy WE, b) importu towarów, których miejscem przeznaczenia jest inne państwo członkowskie UE, * w zakresie opodatkowania gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej, 7) zmiany dotyczące miejsca świadczenia usług transportu towarów, 8) zmiany w zakresie stosowania stawki 0 % VAT, 9) zmiany w zakresie kas rejestrujących (tzw. kas fiskalnych).

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.2.2018

  Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 26.3.2008

  Spółka komandytowa - Zasady funkcjonowania spółki komandytowej

  Jeżeli posiadasz czas, umiejętności oraz pomysł na zrealizowanie danego przedsięwzięcia a Twój znajomy posiada kapitał który chciałby korzystnie ulokować to wówczas możecie (...)

 • 22.2.2019

  Zmiana ustawy o grach hazardowych

  Zmiany ustawy o grach hazardowych rozszerzają katalog celów, na jakie mogą być przeznaczane środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej o wydatki wspierające rozwój turystyki społecznej.

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)