Forum prawne (strona 567)

urząd skarbowy podatek

Witam Państwa!

Czy w prawie Polskim powodzianie, ciężko dotknięci przez żywioł mogą ubiegać się o umorzenie podatku?
Moja koleżanka Utraciła cały dorobek podczas powodzi. Udało im się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 11:23:49

egzamin radcowski 2011

Witam drogich studentów prawa!!!

Przygotowuje się właśnie do egzaminu na radce prawnego. Mam okropnego stresa, bo nie wiem czego się mogę obawiać. Czy nie zechciałaby się ktoś podzielić swoim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 10:29:53

zwolnienie chorobowe - na jak długo mogę otrzymać?

Witam,

Na jaki najdłuższy okres czasu lekarz może wystawić zwolnieni chorobowe. Czy jest w ogóle jakiś limit? Mi lekarz zapowiedział, że nie może mi dać zwolnienia, a pragnę dodać że dwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 10:16:43

skarga o zniszczenie mienia

Dzień dobry!

Mam sąsiadkę, która ma bzika na punkcie swojego ogródka. Ale niestety nie ma ogrodzonego domu. Moje dzieci bawiły się niedawno na podwórku i weszły do jej ogrody zrywając wszystkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 10:11:27

chłopak z interetu - Pomocy!!!!!!!!!!

Witam!

Poznałam chłopaka przez internet. On jest informatykiem. Chciał się ze mną spotkać, ale odkąd zaczął składać mi propozycje seksualne przez internet zaczęłam się go bać. Przestałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 10:5:50

protokół powypadkowy

Witam!


Miałem dzisiaj stłuczkę i musze jutro sporządzić protokół powypadkowy. Czy mógłby mi ktos w szybkim czasie napisać co powinno sie znaleźć w takim protokole?
Niestety nie mam głowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 21:49:21

Uzyczenie mieszkania kontra umowa o wynajecie.

podtrzymuje pytanie !!! Bardzo proszę ,również o odpowiedz na TO zadane POWYŻEJ PYTANIE !!! dziękuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.23 21:30:32

Wymeldowanie z urzędu

Witam
Mam następujący problem, a mianowicie 4 lata kupiłem domek jednorodzinny od właścicieli, niestety parę tygodni temu otrzymaliśmy list od gminy aby pojawić się w urzędzie w celu ustalenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 20:45:18

przeszukanie torebki w sklepie

Witam,
Zwracam się z prośbą o udzielenie mi porady w zwiazku z sytuacja, która mi się dziś przydarzyła. Byłam w sklepie i po wyjsciu z przymierzalni pani sprzedawczyni zakomunikowała mi, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 17:53:6

Wewnętrzne regulacje Urzędów Pracy

Nie wiedziałem dokładnie do jakiej kategorii zakwalifikować mój problem, niemniej jednak liczę iż ktoś z bywalców forum udzieli mi pomocy. Niedawno ukończyłem studia i zarejestrowałem się w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 15:51:21

nie dam rady płacić tak wysokich alimentów

Witam, sąd nakazał płacić mi 900 zł alimentów na 2 dzieci, ja zarabiam prawie 2000 zł, ale spłacam kredyt hipoteczny na 1000zł i nie mam możliwości płacić tak wysokich alimentów, nie zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 15:49:25

kto płaci za sądowy podział majątku

witam, czy sąd może rozdzielić stosunkowo obowiązek zwrotu kosztów lub obciążyć nim w całości jednego z uczestników postępowania ? Czy może obciążyć obowiązkiem zwrotu całej rozprawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 15:15:48

Przerwanie kary w zawieszeniu

kodeks karny, ani kodeks karny wykonawczy nie stanowią o takiej możliwości. Możliwe jest jednak zwolnienie skazanego z większości nałożonych na niego obowiązków, jak i zwolnienie spod dozoru. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.23 15:12:21

fundusz socjalny w firmie

Można ominąć ten przepis wprowadzając odpowiedni przepis do układu zbiorowego pracy, a jeżeli zakład nie jest objęty układem, to do regulaminu wynagradzania. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.23 15:10:23

Chciałabym się zapytać czy istnieje możliwość zameldowania mojej pełnoletniej córki wraz ze mną

Chciałabym się zapytać czy istnieje możliwość zameldowania mojej pełnoletniej córki wraz ze mną w Belgii?? Uczy się ona w Polsce. Pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 15:6:47

urlop wychowawczy i dodatkowa praca

witam, jestem na urlopie wychowawczym ale mam dość ciężką sytuację i zastanawiam się, czy mogłabym podjąć pracę w innej firmie na umowe agencyjną bez utraty urlopu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 14:55:5

umorzenie kredytu osobie niepoczytalnej

Witam, czy możliwe jest umorzenie kredytów w związku z niepoczytalnością kredytobiorcy w momencie ich zawierania? Czy takie sytuacje się zdarzały? Jakie trzeba uzyskać zaświadczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 14:43:23

Stłuczka na postoju TAXI

Witam, chciałam zaparkować na parkingu sąsiadującym z postojem taksówek i jechałam kawałek po postoju. Jak cofałam to taksówka najechała na mój zderzak. Policja próbowała zwalić winę na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 14:35:20

Prawomocność wyroku

witam, takie pytanie jeśli na ławie zasiada kilku oskarżonych i wszyscy zostają skazani, lecz tylko jeden z nich apeluje, to czy dla pozostałych wyrok też nie jest prawomocny?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 14:17:22

zwrot z gwarancji

witam, zakupiłem odtwarzacz mp3 niestety okazało się że jest on uszkodzony i został wysłany do serwisu po powrocie z serwisu działa poprawnie lecz wrócił cały porysowany. Czy mam prawo żądać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 14:15:38

prawo chroni dłużników alimentacyjnych !

Uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest przestępstwem i zgodnie z art. 209 kodeksu karnego grozi za nie grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.23 14:4:20

ściąganie mandatu

Po jakimś czasie w domu pojawi sie poborca podatkowy, który poinformuje, że jak po studiach podejmie Pan pracę US dokona stosownych zajęć (z odestkami i kosztami egzekucji). A następnie zaproponuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.23 14:2:20

stłuczone naczynia w sklepie

witam, co mi może grozić jeżeli nie chcący stłukłam coś w sklepie i nie zapłaciłam za ten przedmiot? Czy kierownik marketu może wezwać do takiej sprawy policję? Co wtedy może się stać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 13:53:35

Co z odprawą?

Co z odprawą? Witam, po powrocie z urlopu macierzyńskiego czekało na mnie wypowiedzenie. Umowę miałam na czas określony jednak pracodawca rozwiązał ją wcześniej powołując się na art. 30. Wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 13:40:31

Problem z FA

Witam mam pewien problem odnośnie FA.Jestem rozwodka na syna dostaje alimenty z FA obecnie zyje w konkubinacie i spodziewamy sie dziecka.Pani z mopsu powiedziala zeby dostac pieniadze dalej z FA musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 13:36:56

przyciemnianie szyb w samochodzie

witam, czy policja w razie kontroli będzie sprawdzała czy szyby w samochodzie nie są za bardzo przyciemnione? czy jeśli zrobię to w salonie albo jakimś warsztacie z atestem ale nie dostane nalepek, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 13:24:5

opłata klimatyczna

Problem w tym , że przepisy nie określają, co oznaczają pojęcia „dzień"  i  „doba". ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.23 13:19:28

jazda quadem po drodze

Witam, chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z jazdą quadem po drodze, czy jest to traktowane jak skuter i nie trzeba posiadać na niego prawa jazdy? Musi byc tylko zarejestrowany czy jak? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 12:57:8

odszkodowanie za błędy w maturze?

ale jak narazie   błędy znalezione w trakcie egzaminów maturalnych są  naprawiane, przy ocenianiu prac błąd będzie  uwzględniany, dlatego o unieważnieniu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.23 12:28:51

umorzenie części mandatu

Witam, mam mandat 500zł. za nielegalne zbiegowisko, zapłaciłem już połowę i teraz chciałem się dowiedzieć czy mam możliwość umorzenia reszty tego mandatu? Czy ma ktoś jakiś wzór jak to napisać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 12:6:43

jak rozliczyć się z dywidendy

witam, czy i w jaki sposób należy rozliczać się z dywidendy? czy zależy czy wpłynęła z kraju czy z zagranicy? Jak to w tym wypadku jest z ustawą o podwójnym opodatkowaniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 12:1:3

zatrzymanie prawka za punktu

witam , czy za jazdę bez prawa jazdy jest zawsze taka sama kara? Czy ma znaczenie że ja miałem prawko ale mi je zabrano za przekroczenie punktów? Proszę o odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 11:57:7

jaka opłata od uzasadnienia wyroku

Witam, czy od uzasadnienia wyroku jest jakaś opłata sądowa? chodzi mi o to czy jak napiszę pismo o wydanie uzasadnienia wyroku to czy muszę wnieść opłatę sądową? Jaka jest jej wysokość jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 11:54:54

ile czasu na przekazanie sprawy do sądu?

Witam, chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakiś przepis który określa czas jaki ma policja na przekazanie sprawy do sądu? chodzi dokładnie o wykroczenie pod wpływem alkoholu. ile mam czekać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 11:49:12

wyplata czesci po licytacji mieszkania

witam ,
w grudniu zostalo zlicytowane moje mieszkanie , do dzis nie otrzymalam pozostalosci po odciagnieciu oplat komornika , sadu i spoldzielni .
Z tego , co wiem sprawa jest w tej chwili w ostatniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 9:30:26

ile lat mam trzymac dowody zaplaty za cyfre+ bo po 9 latach chca znowu kase

witam mam pytanko o pomoc w 2002 odałem dekoder i po jakim czasie cyfra napisała ze nie odalem dekodera zadzwoniłem i podałem gdzie odalem i było ok potem po 1 roku wysłał mi kruk kare za nie zwrócenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.23 7:4:0

Zajecie działki przez Zakład Wodociagow

Witam, bardzo proszę o rade co powinnam w tej sytuacji zrobić.
Zakład Wodociagów i Kanalizacji Spółka z o.o. zajął moja działkę bez mojego pozwolenia i zgody starosty, wykonała remont rury, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.22 23:13:29

Czy mam szanse?

NA WSTĘPIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ. WRESZCIE JAKIEŚ ŚWIATEŁKO W TUNELU.JEDNAK Z TEJ ODPOWIEDZI WYNIKA ŻE OPŁATY NALEŻĄ TEZ I DO MNIE.DOSKONALE O TYM WIEM I PRZECIWIEŃSTWIE DO MOJEJ MAMY[TJ. BABCI] ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.22 21:2:42

czy istnieje ustna umowa???

Witaj, musisz mieć świadków zdarzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.22 14:39:13

Odstąpienie od umowy Platformy Cyfrowej

Otóż chcę zapytać o możliwość odstąpienia od umowy zawieranej poza
lokalem przedsiębiorcy w przypadku platform cyfrowej telewizji
satelitarnej. Ustawa mówi o 10 dniach od daty podpisania umowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.22 14:38:5

leasing - umowa

Powinien Pan wezwać pisemnie firmę leasingową do wydania dokumentów samochodu i wyznaczyć termin na wykonanie umowy, a dodatkowo poinformować firmę leasingową, że do czasu wydania dokumentów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.22 11:21:44

czy mam prawo ubiegac sie o ziemie od zyjacego ojca, ktory nie sprawowal nade mna władzy rodzicielskiej?

czy mam prawo ubiegac sie o ziemie od zyjacego ojca, ktory nie sprawowal nade mna władzy rodzicielskiej? kiedy mialam pol roku matka rozwiodla sie z ojcem od tamtej pory mj kontakt z nim ograniczal sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.21 18:19:45

problem z Matką.

Witam, otoz mam taki problem. Mam 17 lat( lipcu 18) i matka chce wyrzucic mnie z domu, czytalem ze musi mnie utrzymywac do 24 roku zycia jesli sie ucze. Sek w tym ze ja raz nie zdalem, i mam w tym roku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.21 11:15:12

pozwolenie na wyjazd dziecka prze sąd?!OSTATECZNOŚĆ?? PMOCY!!

witam !!
mam pytanie a raczej chcialabym opisac moja sytuacje i uzyskac pomoc co powinnam zrobic na moim miejscu.
od 2 lat jestem po rozwodze i mam z bylym mezem 4 letnia corke,od czasu rozwodu probowalismy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.21 8:35:49

Czy testament musi być ręcznie napisany czy można napisać na maszynie i tylko podpis się liczy

czy wystarczy podpis testora na testamecie osoby starszej która nie mogła już pisać a dyktowała to innej osobie ? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.20 20:3:31

Skrócone wypowiedzenie i L4

Witam. Jestem zatrudniony na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia 3 miesiące.
Złożyłem wypowiedzenie oraz prośbę o skrócenie okresu wypowiedzenia na 1 miesiąc.
Zarówno wypowiedzenie jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 18:31:22

Umowa na czas określony na rok a lojalka na 2 lata... Czy pracodawca ma prawo wiązać mnie lojalką

Umowa na czas określony na rok a lojalka na 2 lata... Czy pracodawca ma prawo wiązać mnie lojalką skoro nasz stosunek pracy może samoczynnie ustać wcześniej?? Jak w temacie... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 18:14:57

BLOK DO WYBURZENIA

Witam! jestem zameldowana razem z tata w mieszkaniu własnościowym.
Ponieważ nasze bloki maja iść do wyburzenia spółdzielnia zaproponowała zamianę mieszkania .

zaanacze iz pismo przyszło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 16:31:31

Wyłudzenie i próba wyłudzenia

Proszę o pomoc. Wysłałam firmową przesyłkę kurierem, która zginęła. Wystąpiłam do firmy kurierskiej o odszkodowanie. W piśmie podałam swój numer konta. Pieniądze otrzymałam. Za jakiś czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 16:29:17

rozwód a korzystanie z wspólnego mieszkania

witam, jak wygląda sprawa z wspólnym mieszkaniem w czasie rozwodu? Czy sąd już na rozprawie rozwodowej określi jak będziemy z niego korzystać? Czy dopiero na rozprawie o podział majątku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:56:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika