Forum prawne (strona 569)

Prawo na UJ - rekrutacja 2011

Cześć Maturzyści!!!

Jak tam maturki?! Ja tez zdawałem w tym roku maturę i chce spełnić swoje marzenie dostając się na prawo!
Oczywiście wybrałam królewskie miasto Kraków. Czy jest wśród ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 11:8:18

w ogródkach piwnych możesz palić dowoli !!!!

Cześć!

Ostatnio się doczytałem, że ustawa antynikotynowa nie jest zbyt precyzyjna :D Nie reguluje kwestii palenia na zewnątrz restauracji/pubu. Wychodzi na to że do woli można palić w ogródkach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 11:1:0

pieniądze za niewykorzystany urlop?!

Dzień dobry!

Zostałam zwolniona z powodu likwidacji stanowiska. Mam 2 tygodniowe wypowiedzenie. Jednak nie wykorzystałam przysługującego mi urlopu, czy należą mi się jakieś pieniądze za ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 10:52:13

praca wakacyjna dla studentów

Witam!

Czy studenci zawsze muszą się rozliczać?

Jestem Studentką i chcę sobie dorobić dorywczo w wakacje w restauracjach na krakowskim rynku. W ubiegłym roku pracowałam jako pomoc kuchenna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 10:35:59

Prawo na UJ czy UW

Hej Przyszli Studenci!

Znalazłam na necie ranking uczelni wyższych. Ja mieszkam nad morzem i marzy mi się studiowanie prawa. Z tego rankingu wynika, że najlepsze uczelnie na których jest prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 9:2:37

Zajęcie wynagrodzenia-spłata kredyru

witam mam pytanie czy bank moze zajac wynagrodzenie jezeli sa nie splacone trzy raty tzn dwie splacone jedna dwa dni po terminie = jakiies odsetki? proszeo o odpowiedz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.18 20:11:55

były zabierze mi dziecko?

Nie ma takiego prawa w Niemczech, które zakazuje przebywanie syna w Polsce. Syn pozostanie z tym rodzicem, któremu sąd przyzna opiekę na dzieckiem, jeśli do takiego rozstrzygnięcia dojdzie. Natomiast ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.18 16:40:23

Zmiana Uniwersytetu.

mam pytanie odnośnie konieczności ponownego zdawania wszystkich egzaminow ? czy to prawda? czy tez zdajemy tylko te ktorych nie mielismy? z góry dziekuje za odp. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.18 16:31:35

internat a kary

Witam, mam pytanie dotyczące spraw zamieszkania w internacie. Czy możliwe jest, żeby kierownik takiej placówki nałożył karę na mieszkającą tam osobę,np. zakazywał wyjśc, kara ta ma trwac dłuższy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.18 16:9:30

pieniądze za adopcję w katolickim ośrodku !

Dyrektorka katolickiego Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Radomiu brała od rodzin pieniądze za \"procedury adopcyjne\", a przeznaczała je na własne potrzeby. Wśród poszkodowanych są rodziny z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 15:51:36

Po jakim czasie przedawnia się odpowiedzialność za długi?

Termin przedawnienia zależy od pierwotnego rodzaju zobowiązania oraz od etapu na jakim znajduje się sprawa. Umowy cywilnoprawne z reguły przedawniają sie po 3 latach od terminu płatności, zobowiązania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.18 15:31:18

jaką umowę spisać?

witam, takie pytanie odnośnie współwłasności samochodu , moja była żona widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaścicielka samochodu i zgodziła sie na wycofanie. ale nie wiem jak to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 15:12:54

nie będzie nowych dowodów?

Powodem opóźnienia jest organizacja procedur przygotowawczych i technicznych. Przedłuża się także postępowanie przetargowe na dostawę blankietów. Z tego powodu przepisy o bezpiecznych i nowoczesnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:59:49

czy mam prawo do spadku ( mieszkanie wlasnosciowe)?

czy mam prawo do spadku ( mieszkanie wlasnosciowe)? jestem pozamalzenskim dzieckiem bez uznania ojcostwa( mama sama wychowywala mnie, bez ubiegania sie o alimenty). Oficjalnie wszyscy wiedza, kim jest/byl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:59:10

alimenty - wyrok w sprawie

witam, mam takie pytanie, czy po sprawie o podwyższenie alimentów wyrok jest prawomocny zaraz po wydaniu? Jest jakiś czas na odwołanie się? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:35:1

Sprowadzenie samochodu bez akcyzy

witam, czytałem że jest możliwość sprowadzenia luksusowego samochodu bez akcyzy, chodzi mi o taki o poj. silnika powyżej 2000cm, akcyza od nich to prawie 20%. Jak można obejść przepisy o akcyzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:32:33

Alimenty w areszcie

Witam, takie pytanie czy osadzony w areszcie ma obowiązek płacić alimenty? Czy jeśli alimenty nie będą opłacane to kobieta która ich nie dostaje może wystąpić do komornika? Lepiej żeby rodzina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:20:18

Zmiany w kodeksie spory gospodarcze

witam, rząd przyjął wczoraj projekt noweli kodeksu postępowania cywilnego, która znosi szczególną i rygorystyczną procedurę gospodarczą. Jak teraz będą wyglądały takie rozprawy? co dokładnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 14:13:39

leasing pracowniczy

witam, czy pracownik wyleasingowany do pracy w Niemczech będzie płacił podatek w Polsce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 13:56:51

Unieważnienie egzaminu dojrzałości bez możliwości odwołania?

Dyrektor OKE może również unieważnić egzamin, jeśli podczas sprawdzania arkuszy egzaminatorzy uznają, że praca została napisana niesamodzielnie. Zdający nie mają możliwości udowodnić, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.18 13:26:20

Zmiana nazwiska dziecku

witam, mam syna z zwiazku przed małżeństwem, nosi on moje panieńskie nazwisko. Teraz jestem mężatka czy mój mąż może zmienić nazwisko dziecku na swoje? Czy musi ta sprawa być załatwiona przez ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.5.18 13:19:47

Nowe testy na prawo jazdy - jakie pytania

Ponoc maja byc to pytania gdzie  tylko jedna z opowiedzi będzie prawidłowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.18 13:16:38

Trudniejsze testy na prawo jazdy

A ile czasu będzie na cały test? Czy każde pytanie będzie miało osobny czas nba odpowiedz?  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.18 13:14:45

Santander Consumer Bank oszukiwał klientów

Katowicka delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadała umowy dotyczące kredytów konsumenckich, czyli tych, których wartość nie przekracza 80 tys. zł. Okazało się, że łączna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 12:54:37

zmniejszona emisja akcji BGŻ?

Skarb Państwa zachowa 25 proc. akcji BGŻ. Cena sprzedaży akcji została ustalona na 60 zł. Rząd zdecyduje się na zmniejszenie liczby sprzedawanych akcji z 16 do 5,25 mln. W efekcie na GPW trafi tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 12:45:0

Rozliczenie pracodawcy względem pracownika trzy lata wstecz.

Witam.
Niedawno rozwiązałem z moim byłym pracodawcą umowę o pracę na mój wniosek. Jako że firma w której pracowałem notorycznie dopuszczała się naruszania podstawowych obowiązków względem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 12:40:34

Wspólnik - spółka z o. o.

Witam, mam takie pytanie w kwestii bycia udziałowcem w spółce z o. o. Czy można w takiej spółce zostać tylko udziałowcem? Czy aby zostać udziałowcem, trzeba mieć duże doświadczenie Jakie konsekwencje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 12:22:29

Czy bank może przełożyć 1 ratę kredytu zaległą na koniec terminu spłat ratalnych proszę o

Czy bank może przełożyć 1 ratę kredytu zaległą na koniec terminu spłat ratalnych proszę o opowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.18 11:16:50

Czy mogłam otrzymać mandat od straży miejskiej za przejście w miejscu niedozwolonym w sytuacji gdzie

Czy mogłam otrzymać mandat od straży miejskiej za przejście w miejscu niedozwolonym w sytuacji gdzie tramwaj już jako któryś z kolei zatrzymał się za przystankiem i kazano nam wysiąśc z powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 23:15:45

mam 17 lat. w styczniu 2012 roku skończę 18. czy możliwe jest by siostra przejęła opiekę nade mną

Najpierw trzeba tę władzę odebrać sądownie matce, a następnie ( w tym samym postępowaniu) zlożyć wniosek o powierzenie jej siostrze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.17 23:13:9

Jak rozwiązać spółkę cywilną z końcem roku i prowadzić dalej jako firmę jednoosobową

Umową rozwiązać spółkę cywilną, a następnie zarejestrować tę działalność na siebie. Kwestie księgowo-podatkowe załatwi księgowa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.17 23:10:31

Jak sformułować pismo o zmianę właściciela nr tel kom.?

Złożyć wniosek o przeniesienie numeru do Plusa i podpisać z nimi umowę. Szczegoly podadzą Pani w każdym salonie Plusa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.17 23:6:33

2011.5.17 23:4:34

Mieszkanie po dziadkach. Spadek czy darowizna? Formalności.

Napisać to w testamencie przy świadkach, którzy się pod nim podpiszą. Można odręcznie (najtaniej),można u notariusza. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.17 22:59:8

2011.5.17 22:54:26

Inwestycje z funduszu remontowego

Przepraszam Was, ale błędnie opisałam swoją sytuację. Wyikło to z mojej niewiedzy i nieznajomości prawa lokalowego.
Sprawdziłam, dopytałam. Wygląda to tak:
Jesteśmy małą wspólnotą, w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.17 22:32:20

składanie wniosków/ przeglądanie akt

składanie wniosków/ przeglądanie akt Jest podejrzany i zarzut z art. 191 paragraf 2 groźba karalna w celu oddania wierzytelności. Był to jeden telefon prawie rok temu. Nie grożono bezpośredni tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 18:4:14

Nieślubne dziecko Schwarzeneggera

Były gubernator stanu Kalifornia, aktor Arnold Schwarzenegger i jego żona Maria Shriver ogłosili separację po tym, jak Schwarzenegger ujawnił, że jest ojcem dziecka jednej z kobiet pracujących w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 15:38:49

Policjanci potrącili nastolatka

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 3 w Lubelskim, 15-latek spieszył się do szkoły, kiedy został potrącony prze policyjnego fiata ducato. Samochodem jechali dwaj funkcjonariusze na służbie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 15:27:5

Studiowałeś? Będziesz miał obciętą emeryturę!

Niekompetencja rządzących spowodowała, że 1,5 miliona Polaków zostało okradzionych! 22 mld zł, które powinny zasilić ich emerytury studiujących znikło! Tyczy się to tych którzy wybrali się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 15:24:41

Rozwód w separacji

witam, po jakim czasie będąc w separacji mogę wystąpić o rozwód? W czerwcu minie rok jak zapadł wyrok o separacji. Proszę o szybką odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 15:12:2

student przebrany za księdza pedofila

No bez przesady!!!! Co to za wychowanie!!! To tylko świadczy o tym studencie! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.17 15:7:6

podatek od kosztów mediów najemcy

witam, czy od kosztów mediów które ponosi najemca muszę płacić podatek? Czy jeśli płacę podatek w formie ryczałtu to od mediów też ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 15:3:9

świadczenia za opiekę nad chora siostrą

Witam!

Opiekuje się schorowaną siostrą. Czy żeby uzyskać jakieś świadczenia z tego tytułu muszę być ustanowiona prawomocnie jej opiekunem?

proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 14:59:54

można dziedziczyć składki ZUS?

witam, wyczytałam , że od maja będzie istnieć nowe konto ZUS na które będą przelewane nasze pieniądze, i że będzie można te składki dziedziczyć. Czy to prawda? Co trzeba zrobić aby wskazać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 14:59:9

co grozi za kopnięcie psa?!

witam!

Wczoraj stała mi się niewiarygodna sytuacja!
Sąsiadka z bloku szła na spacer z swoim kundlem. Nagle on do mnie podbiegł i zaczął gryź mnie za spodnie i po łydce.. W celu obrony kopnąłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 14:43:24

urlop bezpłatny w celu wykonywania pracy zagranicą

Witam!

Art. 1741. § 1. Za zgodą pracownika, wyrażoną na piśmie, pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy przez okres ustalony w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 14:34:15

wybór biura podróży na wakacje

Myślę, że uzyska Pan tutaj wszelkie informacje.
http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/jak-sprawdzic-biuro-podrozy-1.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.17 14:26:4

pozwolenie na budowę ogrodzenia

Witam!

Chciałbym sobie teraz zacząć ogradzać murem z kamienia nowo postawionego domu. Dom jest położony na wsi w pobliży wścibskich sąsiadów. Jednym z nich graniczę, czy usze go prosić o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.17 14:14:44

Jak US wybiera podatników do kontroli?

A czy Urząd skarbowy może wezwac na świadka każdą osobę? Czy może nim być np. żona?  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.17 13:59:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika