Forum prawne (strona 571)

Kogo najbardziej będą potrzebować pracodawcy za 3-5 lat - SPRAWDŹ !

Z najnowszych badań Work Service wynika, że za 3 ? 5 lat najbardziej brakować będzie informatyków, osób zajmujących się opieką i wychowaniem dzieci i młodzieży oraz specjalistów w dziedzinie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 23:19:46

Nowe liczniki prądu - wymiana do 2022 roku !

Firmy energetyczne do 2022 r. muszą wymienić 16,5 mln liczników. Do przeprowadzenia tej operacji zmusiła polskie koncerny Bruksela. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 23:14:15

Zwolnienia pracowników w urzędach - KIEDY ?!

Witam. czy ktoś z Forumowiczów wie coś na temat ustawy o 10-proc. redukcji zatrudnienia w urzędach?? Zostały już zaktualizowane określone terminy na jej przeprowadzenie? z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 23:5:50

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

KALENDARIUM SZKOLEŃ WOLTERS KLUWER POLSKA:


1. SĄDOWA KONTROLA ZATRZYMANIA I STOSOWANIE TYMCZASOWEGO ARESZTOWANIA W PRAKTYCE SĄDOWEJ

termin: 2 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:57:17

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe.

Interesume mnie.
Czy zakupując samochody poleasingowe w Holandi w cenie netto ja jako firma Polska sprzedaje te samochody następnie do innego kraju EU w cenie brutto dochodzi do zwolnienie z Vatu poprzez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:50:6

Nieważny e-mail do sądu po godzinach pracy !

Pismo procesowe, które wysłaliśmy mailem do sądu na weekend lub np. w nocy, wywoła skutki prawne w chwili, w której jego odbiór stanie się możliwy! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:37:4

Odsetki za rezygnację z kredytu ?!

Witam. chciałabym się dowiedzieć, czy będę musiała zapłacić odsetki, jeśli odstąpię od kredyty? jeśli tak, to jak one będą liczone?

z góry dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:32:3

Bartosz Arłukowicz - nowy minister - sprawdź ile zarobi !

12 maja został powołany Bartosz Arłukowicz na stanowisko pełnomocnika premiera ds. koordynacji współpracy organizacji pozarządowych i administracji w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Nowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:27:47

Podwyższenie wysokości grzywien nakładanych przez komorników ?!

Rada Ministrów proponuje podwyższenie wysokości grzywien nakładanych przez komorników:

* za nieuzasadnioną odmowę wyjaśnień - z 500 zł do 2.000 zł;

* za brak informacji od dłużnika o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:21:42

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

10 maja 2011 weszła w życie nowelizacja przepisów o zamówieniach publicznych. Nie trzeba już prawomocnego wyroku sądu, aby wyrzucić firmę z przetargu. Po prostu gdy wykonawca nie wywiąże się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 22:15:43

pomoc w rozwiązaniu kazusa

Piotr M. prowadził działalność gospodarczą pod firmą ?Peter-EM?, której przedmiotem działalności był handel środkami higieny jamy ustnej. Dnia 15 sierpnia 1999 r. Piotr M. na mocy ustnej umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 20:4:23

Darowizna w formie gotówki

Otrzymałem darowiznę w od rodziców. Forma darowizny to gotówka, a kwota to 40 tyś. Zastanawiam się czy jeżeli wpłacę pieniądze na swoje konto to nie będzie żadnego problemu z US i czy nie muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 19:38:58

Od 12 maja 2011 - strażak może wystawić mandat : od 20 do 500 zł ! SPRAWDŹ ZA CO !!!

Mandat od 20 zł do 500 zł strażnik wystawi osobie, która:

* zastawi samochodem drogę pożarową
* utrudnia prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej;
* zauważy pożar i nie zawiadomi właściwych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 13:40:46

Od 14 maja 2011 - strefa ruchu na drogach osiedlowych - ZA CO MANDAT ??

Od 14 maja 2011 na osiedlach można wyznaczać strefy ruchu. Złamanie tam przepisów zawsze skończy się mandatem.


Kierowca auta dostanie mandat np. za:

1. korzystanie podczas jazdy z telefonu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 12:52:2

Co zrobić gdy z powodu ubytku ziemni budynek mieszkalny ulega pękaniu?

Co zrobić gdy z powodu ubytku ziemni budynek mieszkalny ulega pękaniu? Wszystko zaczęło się około 2 lat temu. Nowy nabywca działki buduje się, jednocześnie wybiera ziemie na około 40 - 70 cm ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.15 12:51:10

Zakupiony towar - błąd w cenie, sklep nie chce go sprzedać

Witam w dniu wczorajszym złożyłem zamówienie na 7 koszulek "sadzić, palić" w kolorze niebieskim w sklepie www.urbancity.pl. Koszt wynosił 6 zł za sztukę, był to błąd cenowy popełniony przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.14 20:52:52

Jak potajemnie przed mezem wywiezc dzieci zagranice mimo iz nie maja paszportu?

Cóż to za absurdalne pytanie? Chyba żarty sobie Pani stroi, jakże tak można wywozić potajemnie dzieci. Niech Pani zostanie w Polsce i przestanie się wygłupiać. Jak w ogóle można nie mieć zgody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.14 18:32:46

Udostępnianie listy lokatorów

Witam

Od roku mieszkam w starej kamienicy w której znaczna część lokatorów jest typu nadmiernie lubiących tanie wino bądź chorych ( jeden ekshibicjonista ). Z uwagi na fakt iż nie będę chodzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.14 1:38:8

1. Czy znak ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ B-36 obowiązuje na miejscu parkingowym na poboczu jezdni oznakowanej

1. Czy znak ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ B-36 obowiązuje na miejscu parkingowym na poboczu jezdni oznakowanej znakiem D-18 POSTÓJ
2. 2. Czy osoba wynajmująca mieszkanie w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 22:17:40

Mieszkanie po dziadkach - testament czy darowizna? Formalności.

Moi żyjący dziadkowie kilka lat temu wykupili mieszkanie. Wpisane jest do Księgi Wiczystej. Ustawowym spadkobiercą po dziadkach jest moja mama, lecz oni chcieliby by mieszkanie po ich śmierci stało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 16:46:20

Rozwód z alkoholikiem i orzekaniem winy

Witam. Mój tata też jest alkoholikiem. Mama nie chce się z nim rozwodzić (na razie) ale ostatnio po awanturze dowiadywałam się kilku rzeczy na komisariacie, kiedy chciałam złożyć zawiadomienie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.13 16:40:37

fiskus za byłego męża

Skutki długów mojego byłego męża wobec fiskusa mogą mnie obciążać? choć już od dawna nie jesteśmy małżeństwem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 15:28:47

czyje mieszkanie po rozwodzie?

witam, mój mąż wyjechał za granicę, gdzie związał się z inną kobietą, a ja zostałam z dwójką dzieci. Sprawa rozwodowa, zakończona dwa lata temu, nie obejmowała podziału majątku, do którego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 15:17:10

lepszy ryczałt z wynajmu?

witam wynajmuje mieszkanie studentom i wyczytałem że teraz bardziej opłaca się przejśc na ryczałt za wynajem mieszkania, czy nie trzeba do tego zakładać działalności? są jakieś inne warunki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 15:9:8

zadłuzony ojciec nie może mi wypłacić alimenty

cześć!

Ojciec nie płaci na mnie alimentów. komornik nie może nic zrobić, bo ojciec jest zadłużony w banku.

Czy mogę uzyskać jakąś pomoc z GOPS-u? Mama nie żyje. Ja studiuje.
Potrzebuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:45:10

obraźliwe wpisy na forum

Jak słusznie zauważyłeś (zauważyłaś?) fora są anonimowe. Z reguły nie podaje się tam danych osobowych. Wpis pt. "windyko jesteś głupim ch..." nie spełnia przesłanek do wszczęcia postępowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.13 14:42:2

okrucieństwo wobec zwierząt - nowe kary

Nowy projekt przewiduje zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami do dwóch lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem do trzech lat. Osoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:39:23

kara za zerwania umowy

Dzien dobry!

Jaka kara grozi za zerwanie umowy z siecią komórkową orange?

Proszę o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:35:24

zmiana imiona dziecka

Nie będę sie wypowiadał, bo nie znam się na tym, ale z całą pewnością wszekich nezbędnych informacji w tej sprawie udzielą urzędnicy w USC. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.13 14:27:49

czy rodzice mogą sprzedac działkę należąca do dziecka???

Witam!

Mamy rodzinny problem!
Babcia przed śmiercią przepisała na moją córkę działkę bardzo wartościową. Córka jest niepełnoletnia, a my jesteśmy jej prawnymi opiekunami. Mamy bardzo trudną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:24:34

legalna produkcja wina ?

Łatwiej będzie sprzedać trunek z przydomowej winnicy! Nowe ustawy dają możliwości produkowania trunku z winogron nie tylko przez przedsiębiorców, ale i przez rolników! Przyjęto też poprawkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:22:2

niezapłacony mandat i zablokowane konto bankowe

Witam!

Mam taki problem. Dostałem mandat w styczniu. Nie miałem za co go zapłacić więc tego nie zrobiłem. Niedawno mi wpłynęły pieniądze z rozliczenia podatkowego na konto i kiedy chciałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:19:49

koniec leków za 1zł !

Firmy farmaceutyczne nie będą musiały corocznie wnosić opłaty w wysokości 3 proc. zysku z refundacji leku. Przyjęta wczoraj ustawa wprowadza urzędowe ceny i marże na leki finansowane ze środków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:18:55

prawo jazdy sfinansuje Urząd Pracy

Witam!

Czy to prawda, że Urząd Pracy może zapłacić za mój Kurs Prawa Jazdy?
Jakie warunki musiały by być spełnione, abym otrzymał takie dofinansowanie?!

proszę o info. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:12:53

Zwrot nieruchomości

witam, mam pytanie odnośnie rt. 137 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami , czy powinien nastąpić zwrot nieruchomości w sytuacji, kiedy zrealizowano na jej terenie cel publiczny, ale obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:10:4

spis powszechny, czy musze wypełnić przez internet?

Witam serdecznie!

Mam pytanie w związku z narodowym spisem powszechnym.

W momencie kiedy nie chce przesyłać ankiety do wpisu Powszechnego droga elektroniczną, to czy muszę kogoś o tym poinformować?
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:5:50

przekazanie podatku na organizacje pożytku publicznego

witam, czy program do rozliczania podatku PIT może nie dopuszczać wpisania numeru KRS organizacji na którą chcemy przekazać podatek? czy nie jest to wbrew prawu? czy wszystkie programy tak mają? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 14:0:47

Majątek nabyty przed ślubem

Witam!

Czy majątek nabyty przed ślubem, wchodzi w wspólny majątek małżeństwa po ślubie?
Albo czy będąc w małżeństwie rodzice przepisali by działkę na mnie, to czy żona tez miałaby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.13 13:59:8

czy referendarz może wydać wyrok?

witam, pytanie czy w ramach czynności komornika w sprawie kosztów sądowych gdzie jako sąd pierwszej instancji postanowienie mógł wydać referendarz?? czy może on sprawować wymiar sprawiedliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 13:56:14

ustawa dotycząca rodziny zastępczej

Witam!
Przesyłam artykuł odpowiadający na Pani pytania. W razie wątpliwości proszę o pytania, postaram się na nie odpowiedzieć.
Art. 72. [Rodzina zastępcza]1. Dziecku pozbawionemu całkowicie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.13 13:46:2

ubezwłasnowolniona żona i rozwód

Witam, moja żona jest ubezwłasnowolniona a ja jestem jej opiekunem, w małżeństwie mieliśmy wspólnotę majątkową, jak wygląda sprawa w sytuacji rozwodu? czy po rozwodzie przestanę być jej opiekunem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 13:43:58

od kiedy strefy ruchu na osiedlach?

witam, ponoć zakończono prace nad znakami i przepisami o strefie ruchu na osiedlach? Kiedy przepisy wejdą w życie , a kiedy możemy się spodziewać znaków na naszych osiedlach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 13:27:54

spadek po mężu w separacji

witam, ,mam taka sprawę mąż zmarł w tamtym roku. Chce przeprowadzić postępowanie spadkowe. Ale mąż przed śmiercią nie mieszkał z nami byliśmy w separacji, została zniesiona wspólność majatkowa, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 13:21:29

kto może pobrać wypis z księgi wieczystej

Witam Państwa!

Słyszałem wiele opinii na temat uzyskania wypisu z Księgi wieczystej. Chciałem kupić działkę, jednak jej właściciel jest Rolnikiem, mieszka na wsi i nie spieszy mu się w ogóle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 13:8:1

Jak podważać uchwały spółdzielni?

Prawo złożenia skargi kasacyjnej przysługuje w sprawach niemajątkowych, a w majątkowych tylko wówczas, gdy wartość przedmiotu zaskarżenia wynosi co najmniej 50 tys. zł. A jak to jest z uchwałami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 12:55:6

firma budowlana - reklamacja

Witam serdecznie forumowiczów!

Potrzebuję poradę w zakresie prawa budowlanego.

Chciałbym zlecić budowę mojego domu firmie, która zajmie się tym od A do Z. Ja niestety jestem za granicą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 12:20:28

wypis rejestru gruntu

witam!

Potrzebuje kilku informacji. może ktoś z Was orientuje w kwestiach nieruchomości.
Potrzebuje uzyskać wypis z rejestru gruntu.
Czy wie ktoś może ile to kosztuje?
Gdzie mam się po to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 12:10:4

czy na urlopie muszę być do dyspozycji szefa?

Witam

Mam problem z moim szefem i chciałbym żebyście coś mi poradzili!
Jestem właśnie na tygodniowym urlopie. W firmie odpowiadam za finanse. Mój szef zadzwonił do mnie przedwczoraj i powiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 11:47:59

kto stał za zamachem na Papieża???

Witam!

Dziś rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II. Jak myślicie kto tak na prawdę stał za tym zamachem?


W środę 13 maja 1981 roku świat zamarł - Plac św. Piotra w Rzymie przeszyły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.13 9:58:28

Komornik w mieszkaniu studenckim! POMOCY!!!!

Ok. To kto Was chce wyrzucić i jak to tłumaczy? Czy osoba od której lokal został wynajęty jest właścicielem lub osobą, której przysługuje spółdzielcze prawo do tego lokalu? Jeśli tak, to posiadacie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.13 9:38:32

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika