zasiedzenie nieruchomości w złej wierze

Odpowiedzi w temacie (0)

pajan

11.1.2011

Dzień dobry. Potrzebuję pomocy w ocenie sytuacji ponieważ zasięgnąłem języka w różnych kancelariach i odpowiedzi były różne. Mój dziadek mieszka na terenie posesji od 1955 roku. Na jej terenie stoi dom + budynki gospodarcze. Nigdy nie posiadał żadnej umowy najmu użytkował teren jak swój. Właściciel nie rościł nigdy praw do tej posiadłości aż do chwili obecnej. Dziadek opłacał podatek tylko od domu. Podatek od gruntu opłacał właściciel. W czasie użytkowania przez dziadka nastąpiły trzy zmiany właściciela. Z ojca na syna i z syna na jego córkę. Czy zmiana właściciela ma wpływ na przebieg zaśiedzenia?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.11.2018

  Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

 • 24.9.2018

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 4.4.2016

  Zasiedzenie nieruchomości

  Stara rzymska paremia głosi Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Dlatego zawsze należy dbać o swoje interesy, ponieważ w przeciwnym razie możemy ponieś konsekwencje (...)

 • 30.5.2017

  Czym są dobra i zła wiara i jakie mają znaczenie w stosunkach prawnych

  Dobra wiara jest jedną z klauzul generalnych prawa cywilnego. Mimo, że pojęcie to nie jest zdefiniowane w przepisach prawnych, bardzo często wiele od jej istnienia zależy. Istnienie dobrej wiary ma (...)

 • 8.9.2016

  Unieważnienie małżeństwa

  Unieważnienie małżeństwa jest jednym z kilku powodów ustania małżeństwa. Inne przyczyny powodujące ustanie małżeństwa to śmierć biologiczna jednego z małżonków, uznanie małżonka (...)