Forum prawne (strona 573)

Juwenalia 2011 - Kraków - PEŁNY PROGRAM !!! AWF , UEk , Czyżynalia , Juwenaliowe Koncerty , Plaża na miasteczku , Scena na miasteczku , Juwenaliowy Kabareton , Kolorowód i inne

9 maja, poniedziałek

* UEk
Noc Kinowa na Kampusie


10 maja, wtorek

* UEk
Wybory Najmilszej Studentki i Super Studenta ? Klub Frantic


10-11 maja, wtorek-środa

* UEk
Dowcipakery ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 16:18:25

Czy można wydziedziczyć małoletnie dziecko?

witam, takie pytanie, posiadam dziecko z pierwszego małżeństwa, mieszka z matką i jej konkubentem, ja mam nową rodzinę i córkę. Syn z pierwszego małżeństwa ma 8 lat, czy mogę go wydziedziczyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:49:16

Naczelnik stracił stanowisko za wspieranie \"Starucha\"

Naczelnik stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców nadkom. Radosław Ścibiorek został odwołany ze stanowiska. To efekt jego wstawiennictwa do PZPN-u w sprawie nieformalnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:40:41

Kupno mieszkania, z pośrednikiem czy bez?

Czy warto wydać na pośrednika nawet kilkanaście tysięcy złotych? Przy sytuacji tak dużej podaży mieszkań to chyba już mało kto korzysta z ich usług?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:31:3

Kogo przejął Microsoft?

Microsoft przejął w przeszłości wiele firm za setki milionów dolarów! Większość z tych przejęć była jednak nie opłacalna, czy i tak będzie z Skype?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:23:50

Prawo jazdy wszystkie kategorie dyskretnie i szybko

witam prowadzę szkołę jazdy i oferuje szybkie i dyskretne wyrobienie prawa jazdy z wpisem do rejestru.
Prawo jazdy jest oryginalne i odbierane w wydziale komunikacji(word) tak jak przy zdanym egzaminie.
Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:17:40

Getin Bank wykupił polisę bez wiedzy klienta !

Po zakupie samochodu klient Getin Banku wykupił sobie polisę AC. Ale po jakimś czasie okazało się, że taką samą polisę w jego imieniu wykupił także bank ! Dlaczego bank podpisał w jego imieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:12:41

kolejne zwolnienia w PZU

9,4 proc. zatrudnionych trafi na bruk do końca roku!! PZU planuje do końca roku zmniejszenie zatrudnienia o 1212 osób! czy osoby te otrzymają oferty pracy na innych stanowiskach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:8:15

Sprzedano mundial, kolejny skandal korupcyjny w FIFA

Aż ośmiu z 24 członków Komitetu Wykonawczego FIFA zostało oskarżonych o korupcję podczas wyborów gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Mieli domagać się milionów dolarów, praw telewizyjnych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 15:0:52

2 tys. kibiców Lecha przyjedzie do Krakowa na mecz 11.05

Na dzisiejszej sesji rady miasta Wadim Dyba, nowy komendant krakowskiej policji, poinformował, że ok. 2 tys. kibiców Lecha Poznań może przyjechać na dzisiejszy mecz z Wisłą Kraków. Policja zapewnia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 14:50:40

Na jeden dzień zamkną wszystkie galerie i muzea ?

Anish Kapoor, sławny artysta rzeźbiarz, wzywa muzea i galerie na całym świecie do zamknięcia drzwi na jeden dzień w celu wyrażenie solidarności z przetrzymywanym przez chińskie władze artystą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 14:47:27

Będzie chemiczna kastracja pedofilów w Rosji.

Nowe rosyjskie prawo przewiduje chemiczną kastrację pedofilów. Prezydent Rosji poinformował, że osobiście podpisze ustawę zaostrzającą kary za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom. Czy taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 14:37:58

\'Litar\' dostał zarzuty za atak na rodzinę

Szefowi \"Wiary Lecha\" Krzysztofowi M. grozi rok więzienia za atak na rodzinę z dziećmi podczas meczu reprezentacji. Dzisiaj policjanci postawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 14:27:39

bezwzrotna kaucja

Nie ma czegoś takiego jak bezzwrotna kaucja. Sugeruję wezwać pisemnie (list polecony z potwierdzeniem odbioru, kopia listu do Waszych akt) do zwrotu kaucji w wyznaczonym terminie (np.14 dni). W przypadku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.11 14:18:9

Koniec z Simplusem i Sami Swoi ?

Polkomtel rezygnuje ze swoich submarek ! Jedyną marką komórkowej sieci pozostanie Plus. Jest to wynikiem światowego trendu na rynkach nasyconych jakim jest przechodzenie na markę monolityczną. Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 14:13:42

Nie będzie Euro 2012 !

Według premiera, jeśli w ciągu kilku miesięcy nie uda się wyegzekwować przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, to przyszłoroczne mistrzostwa Europy mogą być zagrożone! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:59:9

Za błyskanie światłami grozi mandat?

Kontrole policyjne na drodze służą nie tylko karaniu drogowych piratów. Minister sprawiedliwości, nie pozwoli więc na legalne ostrzeżenia przed drogówką. Zgadzacie się tym postanowieniem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:54:56

Można poprawić PIT przez internet?

tak, będzie można poprawiać przez internet o takiej możliwości  poinformowało Ministerstwo Finansów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.11 13:42:2

wysokość zasiłku macieżyńskiego

Witam, mam na umowie najniższą krajową, pracuję na umowę o prace na etat. Wkrótce urodzę pierwsze dziecko.Chciałabym się dowiedzieć w jakiej kwocie będzie mi wypłacany zasiłek macierzyński ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:40:58

Zapłacimy więcej za pobyt przy dziecku w szpitalu!

Opłaty związane z pobytem w szpitalu najbliższych pacjenta będą większe! Jeśli obecności rodziny nie zleci lekarz, szpital musi doliczyć do tych kosztów podatek! Tak niedawno stwierdził, tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:35:50

Synowie bin Ladena zaatakują USA

Synowie bin Ladena twierdzą: \"Zabijając nieuzbrojonego człowieka, strzelając do jego rodziny i wyrzucając ciało do oceanu USA złamały międzynarodowe prawo\",
\"dlaczego bin Laden nie został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:26:13

demonstracje w Grecji

W nocy w Atenach doszło do starć policji z setkami wrogo nastawionych do obcokrajowców Greków, którzy wcześniej atakowali imigrantów i wybijali witryny w należących do nich sklepach. Według świadków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 13:16:8

dodatkowa praca na emeryturze

Witam was!!!

Jaką kwotę można sobie dorobić będąc na emeryturze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:51:3

kredyt mieszkaniowy

dzień dobry

Jestem zainteresowana kredytem mieszkaniowym w wysokości 90%,posiadam 10% wkładu własnego i oczywiście prace na czas nieokreślony.
Interesuje mnie który bank ma najdogodniejsze warunki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.11 12:48:48

opłata rekrutacyjna na studia

Witam!

Kandydat, który chce dostać się na studia, powinien wnieść opłatę rekrutacyjną. Może ubiegać się o jej zwrot, jeśli pomylił się w wyborze kierunku studiów. Ale to od uczelni zależy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:42:8

przebieg przesłuchania świadka

Witam!

Jestem wezwany na świadka.
Trochę się stresuje, jak wyglada przebieg przesłuchania świadka?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:32:54

Kibole rządza nie tylko na stadionach!!!

Witam Wszystkich

Słabość państwa widać nie tylko w nieudolnych próbach zrobienia porządku z chamstwem na polskich stadionach, o czym słyszymy od zawsze, ale też w tej trwającej, przedziwnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:27:6

Kraków nie chce płacić tzw. janosikowego

Witam!

Radni związani z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim przygotowali projekt uchwały w sprawie wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją tzw. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:22:1

Kolzija,2 osoba nie przyjęła mandatu, odszkodowanie

Kolzija,2 osoba nie przyjęła mandatu, odszkodowanie Witam,
Wczoraj miałam kolizję, policjanci uznali winę 2 osoby i chcieli wręczyc mandat- 450 zł i punkty karne, kobieta nie chciałam przyjąć,stwierdziła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:21:19

bił ją i gwałcił, a ona go kocha!!!!!!

Forumowicze!!!!

To szok!!!

Krakowianka chciała się poświęcić dla swojego chłopaka. Znosiła wyzwiska i bicie. Wytrzymała nawet, gdy zabił jej psa. Dopiero gdy zaczął ją tłuc młotkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:17:52

Majowe grillowanie na balkonie nielegalne???

Witam!

Robienie grilla nie jest wykroczeniem!!!
- nie ukrywa Marek Anioł, rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej. Teoretycznie można więc smażyć kiełbaski nawet na... Rynku Głównym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 12:10:23

Uważaj na nieuczciwych aktywizytorów

Witam.

Nieuczciwi akwizytorzy namawiają do kupowania sprzętu do odbioru telewizji cyfrowej i zawierania nowych umów abonenckich. Straszą, że bez nowych sprzętów i usług odbieranie telewizji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 11:55:55

zasiłek dla niepełnoletniej mamy

Witam,

na kogo powinna byc wystawiona decyzja przyznajaca zasiłek rodzinny, kto powinien złożyc wniosek gdy małoletnia cóeka 16 lat ma własne dziecko i opiekunem prawnym tego dziecka jest matka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 11:35:55

świadczenia rodzinne dla dziecka niepełnosprawnego

Witam!

Jakie są dodatki do świadczeń rodzinnych z tyt. wychowywania dziecka z niepełnosprawnością oraz kiedy przysługuje dodatek do przejazdów do szkoły dla takiego dziecka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 11:31:37

Renta inwalidzka 2011

Dzień dobry!

Nurtują Cię pytania dotyczące renty inwalidzkiej
Jak zgłosić wniosek o dalsze prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy?

Niezdolność do pracy orzeka się na okres nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 11:15:13

Umowa zlecenia a wynagrodzenie

Witam, byłam zatrudniona w firmie ktora posiada kilkanaście ośrodków na umowę o pracę, umowa skończyła się ostatniego marca, nowy dyrekor jej nie przedłużył, zaproponował mi umowę zlecenie(w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 11:7:33

umowa o dzieło 2011

Umowa o dzieło stanowi atrakcyjną formę zatrudnienia zarówno dla pracowników jak i pracodawców z wielu względów:

* nie są od tej umowy odprowadzane składki ZUS

* bez względu na wydatki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 10:35:46

odprawa za zwolnienie z pracy

Witam!

Czy w każdym przypadku kiedy zwolniona jestem przez pracodawcę, otrzymuje się odprawę? Od czego zależy jej wysokość?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 10:25:33

składki ZUS 2011 w działalności gospodarczej

Witam Państwa!

Czy mógłby mnie ktoś uświadomić ile wynoszą składki ZUS w roku 2011 w działalności gospodarczej???

Proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 9:53:44

Kraków Juwenalia 2011 - program

Mi w tym planie brakuje Grubsona!

A nie orientuje się ktoś kiedy i gdzie maja być skoki na bandżi? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.11 9:41:48

Witam. Mam zasądzone alimenty na 3 dzieci. Czy po śmierci syna muszę występować do sądu czy automatycznie

Witam. Mam zasądzone alimenty na 3 dzieci. Czy po śmierci syna muszę występować do sądu czy automatycznie mogę obniżyć kwotę alimentów o tę wyliczoną na syna? Około 10 lat temu zasądzono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.11 8:6:37

łamanie prawa i przyczynianie się do wykroczeń przez portal NK.pl

Ponad to portal NK.pl wymusza rejestrację na osobach, które chcą jedynie zweryfikować co zostało podane do publicznej wiadomości przez osoby mogące nie dysponować prawem publikacji danych osobowych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.11 1:41:54

Odpowiedzialność policjanta za niedotrzymanie obowiązków.

Odpowiedzialność policjanta za niedotrzymanie obowiązków. Mój problem jest związany z odpowiedzialnoscią policjanta za niedotrzymanie obowiązków funkcjonariusza publicznego. Jakieś dwa lata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 23:58:22

zmiana pracodawcy - chęć odejścia z pracy

Witam,
Pracuję od 11 lat w firmie, która oddaje obiekt wraz z pracownikami pod franczyzę. Mam umowę na czas nieokreślony i obowiązuje mnie 3-miesięczne wypowiedzenie.
Chciałabym dowiedzieć się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 21:9:3

czy wolno tak manipulować godzinami nadliczbowymi?

Witam
Jestem pracownikiem służby zdrowia i pracuje w systemie zmianowym 12 godzinnym. W ostatnim okresie rozliczeniowym, ktory wynosi dwa miesiące, miałem 18 godzin nadliczbowych; tj. 12 godzin z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 18:13:22

Co kupić na komunie?

fundamenty, fajny pomysł, ale tak dla normalnych śmiertelników to chyba w takim wieku komputer jest najlepszym wyjściem, albo quad jak ma gdzie jeździć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.10 14:58:53

Zdjęcie z radaru - jak nie płacić?

Z tego co mi wiadomo, to na zdjęciu muszą być pokazane dwa samochody jadące dokładnie obok siebie na dwóch pasach, tak aby zachodziło podejrzenie którego pojazdu tyczy się pomiar prędkości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:53:16

PIT prezesa PiS.

To około 10 tys. zł na miesiąc, a do tego dochody nieopodatkowane których nie wykazuje PIT!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:45:46

spadną składki OC

Z tego co ja widzę to składki OC rosna a nie maleją!!  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:33:42

Policja zatrzymała 21 kiboli Lecha i Legii

I tak pewnie zaraz ich wypuszczą, tacy maja wszędzie układy!!  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.10 14:32:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika