Forum prawne (strona 574)

Hardkorowy koksu w Polsce

Zgadzam się ! Robert jest też dobrym akrobatą, zna 5 języków, nie jest zwykłym "koksem", uwielbiam tego kolesia!! Tak trzymać  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:25:20

2011.5.10 14:23:32

Benzyna za 6 zł !

W Stanach benzyna tanieje, a u nas nadal w górę!! Tak napychają sobie kieszenie koncerny w Polsce! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:20:47

alimenty na matkę narzeczonej

witam, moja narzeczona pochodzi z patologicznej rodziny i dostała niedawno pismo że będzie musiała płacić alimenty na matkę. Matka nadużywa alkoholu i nie pracuje a jest do tego zdolna, nigdy nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 14:18:49

Sąd nad ZUS-em

Bardzo dobre zmiany prawa pozwalaja na grupowe pozwy!! Jeden z lepszych pomysłów rządu teraz każdy może zawalczyć o swoje! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:15:56

Kancelaria Prezydenta kosztuje więcej niż dwór brytyjskiej królowej!

w porównaniu z weselem Kate i Williama widać jak na dłoni ile pieniędzy dostają pracownicy na te "nagrody"... I jak tu ma być lepiej? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:12:39

Koniec naciągania przez firmy energetyczne! - wymiana liczników prądu

super! miałem wiele problemów z firmą energetyczną, bezpodstawnie wyłączyli mi prąd i to 2 razy! może coś się zmieni teraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 14:10:25

Bartosz Arłukowicz z SLD w rządzie Tuska!!

Dotychczasowa gwiazda lewicy, Bartosz Arłukowicz nie jest już w klubie SLD. Teraz będzie kojarzony z Platformą Obywatelską. Będzie członkiem rządu odpowiedzialnym za walkę z biedą. Specjalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 13:9:45

Jak się uwolnić od żony??

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak mam zapobiec przedstawieniu przez żonę zaświadczenia iż jest ona psychicznie chora i podlega leczeniu. żona jest zdrowa ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 13:5:28

Wyłączna opieka nad dzieckiem

witam, mam taki problem czy można napisać jeden pozew o alimenty i wyłączna opiekę nad synem? I czy przy takim pozwie, jest możliwość że ojciec dostanie pozwolenie na wizyty z synem u siebie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 13:0:47

Skype kupiony przez Microsoft

Microsoft dogadał się z właścicielami najpopularniejszego serwisu oferującego internetowe połączenia telefoniczne i wideo. W przypadku rozmów z Facebookiem czy Google padały kwoty od 3 do 4 miliardów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:53:7

Prezydent z PO złożył dymisję

Po aferze z kupowaniem głosów sąd nakazał powtórzyć drugą turę wyborów! Ale trzeba będzie przeprowadzić obie, bo Piotr Kruczkowski zrezygnował ze stanowiska. Sam uważa się za ofiarę tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:49:27

35 lat do emerytury zamiast 15 dla policji?

Rada Gospodarcza chce, aby armia ćwierć miliona policjantów i żołnierzy została wcielona do ZUS. A funkcjonariusze musieliby pracować minimum 35 lat do emerytury zamiast 15! Związki zawodowe są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:43:42

Umowa najmu mieszkania

Witam!

Jak sporządzić umowę najmu mieszkania z właścicielem? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.5.10 12:15:50

świadczenia dla bezrobotnego

dzień dobry!

Jakie świadczenia przysługiwanie są osobie bezrobotnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:9:35

formalności związane z pogrzebem

Witam!

zostałam poproszona o zorganizowanie formalności pogrzebowych przez rodzinę zmarłego.
Czy potrzebne mi są jakieś pełnomocnictwa?
Gdzie powinieniem udac się najpierw?
Gdzie załatwia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:5:51

koszty darowizny

Witam!

Mieszkamy z żoną w mieszkaniu po rodzicach którzy wyjechali za granice. Umowa jest taka że połowę oni nam podarują a polowe splacamy kredytem.
I teraz moje pytanie, jakie są koszty takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 12:0:45

włamanie na e-maila i dokonanie zamówień na moje dane

Witam serdecznie,

Czy można w jakiś sposób dowiedzieć się kto wkradł się na moje konto e-maila? Wysłał jakieś wiadomości do moich znajomych a co najgorsze mógł poznać wszelkie dostępy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:58:18

koszty przy podzile majątku

Witam, sprawa dotyczy spadku

Chce wnieść o podział majatku. Jakie sa koszty takiego postępowania, nie jest to duży majątek wiec nie wiem czy warto w ogole zakładać taka sprawę. chciałam sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:51:42

Pozew o alimenty od nieletniego ojca

Mam takie oto pytanie:

Czy niepełnoletni \'Ojciec\' dziecka mojej niepełnoletniej córki ma obowiązek płacić alimenty na swoje dziecko?
Dodam, że nie maja ślubu i nie mieszkają ze sobą.

Proszę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.10 11:46:48

alimenty od obojga rodziców

witam, chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa z zasądzeniem alimentów od obojga rodziców? Czy muszą byc jakieś powody aby wystąpić z takim wnioskiem do sądu? Jaka jest procedura? Czy to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.10 11:45:35

co należy się dziecku po śmierci matki ???

Dzień dobry,

Co należy się dzieciom po śmierci matki? Mam 3 uczących się dzieci w Szkole Podstawowej.
Moja żona niedawno zmarła. C
zy należy się im coś?

P. Wąski ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:43:9

wypowiedzenie najmu przy braku umowy

witam, mam pytanie czy przepisy regulują jakoś sytuacje najmu bez umowy? Jak wygląda wtedy sprawa z okresem wypowiedzenia? Jeżeli wynająłem komuś mieszkanie ale bez umowy to ile teraz muszę mu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:42:5

staż pracy, a studia

Witam, mam pytanie następujące:


Jak to jest z wliczaniem studiów do stażu pracy? Czy ten okres też liczy się do emerytury? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:39:22

eksmisja po rozwodzie !!!

Witam Serdecznie Państwa!

Pisza Państwo wiele o swoich problemach z rozwodem! A czy nie mają Państwo problemu z pytaniem: gdzie bede mieszkać po rozwodzie. Wiele par ma mozliwość zamieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:37:24

alimenty i widzenia z dzieckiem

witam, mam takie pytanie czy na rozprawie o ustalenie widzeń z dzieckiem, sąd może zasądzić również alimenty? Czy jest to domyślne dla sądu czy trzeba składać na wniosku specjalny dopisek o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:37:12

nazwisko nieslubnego dziecka?

witam!

Z pierwszym mężem jestem po rozwodzie. związałam sie z nowym mężczyzną, z którym niebawem biore ślub. On chciałby uznac Michałka jako swoje dziecko. Czy jest możliwe to aby nosił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:32:27

Zasiłek pielęgnacyjny

Dzień dobry!

Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?
Jakie są wymogi, aby móc go uzyskać?
Czy to jest tylko jednorazowy zasiłek?
Gdzie trzeba złowzyć i jakie dokumenty odnośnie tego zasiłku?

Proszę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 11:17:59

kara za umowę ustną

witam , jaka kara może grozić za niedotrzymanie umowy ustnej? czy w przepisach jest coś na temat umów ustnych? jakie w ogóle są warunki a by można było mówić o umowie ustnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:16:54

Przeliczenie emerytury

Przeliczenie emerytury Czy będąc na wcześniejszej emeryturze wojskowej i pracując w pełnym wymiarze godzin(w latach 1995-1999) w sklepie prowadzonym przez żonę jako osoba współpracująca bez pobierania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 11:12:32

PRAWO DO SPADKU OSOBY UBEZWŁASNOWOLNIONEJ

DZIEŃ DOBRY!

MAM DO PAŃSTWA PYTANIE. CZY OSOBA CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONA MA PRAWO DO DZIEDZICZENIA MAJĄTKU PO SWOICH RODZICACH?
JEŚLI NIE, TO KTO NABYWA PRAWO DO TEGO MAJĄTKU?

PROSZE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 10:53:54

otrzymanie z Niemiec zasiłku rodzinnego na dzieci

Witam Państwa!

Maż wyjechał do pracy do Niemiec. Jest już tam 3 miesiące. ma legalna pracę, umowę o prace, opłacane ubezpieczenie. Ja z dziećmi mieszkam w Polsce, ale nie pobieram tutaj świadczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 10:35:30

relikwiarz z krwią Jana Pawła II dla Kubicy !!!

Relikwie będą spoczywać także w Wadowicach!
Dlatego informacje w tym wątku nie są chyba do końca sprawdzone! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.10 10:10:0

używany samochód

Witam!

Kupiłem sobie samochód używany. Sprzedawca twierdził, że jest on od pierwszego właściciela, nie uszkodzony, nie obity i z małym przejazdem. Było to dla mnie mało prawdopodobne, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 10:6:32

znalezione 2 000 zł !!!

hehe :D nie zastanawiaj się tylko wpłać sobie na konto, albo jedź na wakacje :P ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 9:52:1

Jożin z bażin - nie żyje!!!

Ale jego piosenka zostanie w naszej pamięci :)

Żal... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 9:36:21

Zakopane: mają obory, więc zapłacą podatek od luksusu

Ciekawe czy Ci Urzędnicy płaca wyższe podatki od swoich luksusów w których mieszkają!!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.10 9:32:55

podział opieki nad dzieckiem przy rozwodzie

witam

Jak najlepiej rozwiązać sprawę opieki nad dziećmi przy sparwie rozwodowej?
Czy można jakoś przekonać sędzie, aby dzieci mogły zostać z ojcem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.10 0:0:11

wytyczne pod budowę domu

Witam.

Mam pewną wątpliwość odnośnie budowy domu.

Jaka jest wymagany areał powierzchni działki przeznaczonej pod budowę domu?
W jakiej odległości od drogi powinien stać dom?
Czy granicząc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 23:57:38

co się dzieje gdy wierzyciel kredytu umiera?

Witam,

Moja mama była wirzycielem dla swojej koleżanki. Jednak mama zmarła. Czy w takim przypadku, gdyby koleżanka mamy z jkis powodów nie spłaciła kredutu, czy on wtedy przechodzi na mnie?

Prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 23:52:33

długi meża

Witam wszystkich!!!

Mój mąż zaciągnął przed ślubem jakieś długi w banku, niby na remont mieszkania. Ja o tych długach nie wiedziałam, nikt mi o nich nie powiedział.
Czy w takiej sytuacji, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 23:43:56

Dowody w sprawie rozwodowej

Witam serdecznie.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jak posiadam nagranie video świadczące ewidentnie o zdradzie mojej żony, to czy dostanę bezproblemu rozwód?
Mogę dać jako dowód takie nagranie?

Prosze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.9 23:36:8

Zgubienie dowodu osobistego

Witam. Rok temu wyrabiałam tymczasowy dowód osobisty. W kwietniu bieżącego roku skończyłam 18 lat i do tej pory nie wyrobiłam dowodu osobistego sugerując się 'datą ważności' dowodu tymczasowego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.9 23:10:25

ekwiwalent za 1/2 etatu

Witam, pracownica ze stażem ponad 10 lat pracowała na umowę o pracę na 1/2 etatu od poniedziałku do piątku (5 dni w tygodniu) od 1 lutego do 30 kwietnia 2011 roku (3 miesiące). Wykorzystała 1 dzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 21:26:31

wypadek samochodowy!

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Czy mógłby mi ktoś napisać czego może domagać się osoba poszkodowana w wypadku komunkacyjnym? Córka przechodziła na zielonym świetle i została potrącona.

Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 21:5:24

wiosenne promocje kredytów hipotecznych

Gdzie po tani kredyt hipoteczny?

Oferta ofercie nierówna. Przyjrzymy się propozycjom kredytowym poszczególnych banków i sprawdźmy na jakie warunki aktualnie można liczyć w następujących propozycjach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 20:44:59

Wypowiedzenie umowy najmu domu

W przypadku dokonania nakładów na przedmiot najmu ulepszających ten przedmiot (tj. takich które w chwili zwrotu przedmiotu najmu zwiększały jego wartość lub użyteczność)można domagać się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.9 20:44:53

Pozew o wynagrodzenie po przywruceniu przez Sąd do pracy.

Bardzo proszę o podanie wzoru pozwu o wypłatę wynagrodzenia za okresie pozostawania bez pracy po przewróceniu przez Sąd do pracy.
Wniosek o wypłatę wynagrodzenia w pozwie do Sądu nie został złożony.
Sędzia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 20:29:10

okres wypowiedzenia najmu mieszkania studenckiego

Witam

Wraz z koleżanką wynajmujemy mieszkanie w Krakowie. Jesteśmy studentkami. Chcemy złożyć wypowiedzenie najmu. Ale właścicel robi nam problemy. Twierdzi że zbyt późno powiedzieliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 20:26:3

Kłótnia o wjazd na podwórko

Witam!!
Mieszkam w domu dwurodzinnym.Wjazd na nasza posesje jest przez wjazd sasiadki z domu obok.Nowi sasiedzi którzy wprowadzili sie do naszego domu zaczeli za plecami wszystkich mieszac.Sasiadka z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 20:19:27

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika