Forum prawne (strona 575)

rozwód a akcje pracownicze

Jeżeli akcje zostały nabyte w wyniku darowizny, to nie wchodzą do majątku wspólnego małżonków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.9 19:58:59

Sprawa sądowa przeciwko kąpielisku miejskiemu

Witam,

jestem tu nowy a zarazem zdruzgotany obecną moją sytuacją. Sytuacja wygląda następująco, otóż odwiedziłem ostatnio kąpielisko miejskie które jest de facto jeziorem z plażą i miejscem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 19:14:16

widzenia z synem

dodam ze jego matka powiedziala ze moge widziec dziecko kiedy chcem ale zebym zapomnial ze posci dziecko ze mna do mnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.9 18:43:39

wcześniejsza emerytura, likwidacja stanowiska

Witam serdecznie,
Proszę o informację, czy jest możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę w przypadku, gdy mężczyzna ma 53 lata, 35 lat pracy a jego stanowisko jest likwidowane? Ponadto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 17:34:5

Jak wygląda sytuacja prawna zamieszczania na portalach internetowych już opublikowanych wcześniej

Jak wygląda sytuacja prawna zamieszczania na portalach internetowych już opublikowanych wcześniej artykułów naukowych w pismach naukowych? Autor wyraził zgodę ale co jeśli nie poinformował redakcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 16:36:15

Księżna Kate Middleton w ciąży

Magazyn \"Star\" twierdzi, że księżna jest w drugim miesiącu ciąży. Wiadomo było ,że wcześniej czy później informacja o ciąży księżnej Kate Middleton się pojawi. Zarówno księżna jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 15:27:4

Szwedzka seks ustawa

Szwedzka ustawa, która miała chronić kobiety przed niechcianym seksem, wywołała protesty, zgodnie z ustawą jeśli kobieta nie da wyraźnego przyzwolenia na stosunek, to może uznać, że została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 15:12:21

wynajem mieszkania bez prawnego tytułu do niego

[cytat]

witam, mam takie pytanie czy można wynająć mieszkanie, nie mając do niego tytułu prawnego? o mieszkanie w spadku toczy się sprawa w sądzie trwa już to bardzo długo , a mieszkanie się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.9 14:59:22

Mandat ściągnięty z zwrotu podatku?

witam, czy fiskus może tak bez żadnej informacji ściągnąć z mojego zwrotu podatku, niezapłacone mandaty? Dostałem mniej zwrotu podatku, ale bez żadnej informacji dlaczego? czy jest to błąd czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 14:45:10

Podwójne rozliczenie ulgi na dzieci

witam, jakie są konsekwencje, podwójnego rozliczenia ulgi na dzieci? Kto będzie zwracał pieniądze? Jak będzie trzeba udokumentować prawo do ulgi? Była żona odliczyła sobie pełną ulgę na dzieci, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 14:24:46

Załoga Tu-154 wprowadzona w błąd w sprawie pogody!

Przed wylotem, kiedy załoga dostała prognozę lepszą, niż była w rzeczywistości, i po wylocie, kiedy nie dostała tej fatalnej. Dyżurujący wówczas chorąży Centrum Operacji Powietrznych na Okęciu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:49:31

Rząd da więcej na emerytury?

Rząd w przyszłym roku planuje 40,4 mld zł dotacji dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Fundusz Rezerwy Demograficznej trzeci rok wspiera system emerytalny. W ciągu czterech lat pożyczka z budżetu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:43:2

Kolejny proces Berlusconiego

Trwa proces premiera Włoch Silvio Berlusconiego, w którym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa w zamian za złożenie korzystnych dla niego zeznań. A u nas narzekają na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:38:25

darowizna z USA a kurs dolara

witam, mam taka sprawę, otrzymałam darowiznę od rodziny z USA, ale w dolarach, wiem że muszę to zgłosić do urzędu skarbowego, ale nie wiem jaki przyjąć kurs dolara bo domyślam się że muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:23:45

gra na GPW i alimenty

witam, czy jeśli zainwestuje odłożone pieniądze na GPW, a pobieram alimenty, to czy utracę do nich prawo? Czy może jest to zależne od tego ile zarobię na giełdzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:18:34

Akcje pracownicze po zmarłym

Witam, mam pytanie jak wygląda sprawa z akcjami pracowniczymi? Po jakim czasie od śmierci przepadają takie akcje? Proszę od odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:11:45

Strata na forex

Witam, mam pytanie odnośnie rozliczania z gry forex? Czy konieczne jest rozliczanie straty z rachunku forex? Czy fakt, że tego nie zrobiłem, grozi mi jakimiś konsekwencjami? Proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:5:46

100 tysięcy złotych za odejście z Tauronu i Enionu

W czerwcu może zostać oficjalnie ogłoszony program dobrowolnych odejść w Polskiej Grupie Energetycznej, firma będzie musiała przedstawić dobre warunki finansowe, by przekonać część pracowników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 13:1:26

Składki ZUS 2011

witam, mam pytanie odnośnie składek ZUS, ile wynoszą składki dla osoby prowadzącej działalność już od prawie 2 lat,chodzi mi o pełną składkę ? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2011.5.9 12:55:50

Bin Laden dostanie nagrodę

\"Bin Laden dostanie nagrodę\" - to słowa Abu Bakar Baszira, Osama bin Laden był wojownikiem, który w niebie zostanie nagrodzony za wielkie poświęcenie dla islamu - oświadczył jeden z najbardziej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:52:23

Po wyborach koniec z budową autostrad

Rząd nie chce ogłaszać już żadnego przetargu, kończą się pieniądze, również w samorządach. Nowe środki pojawią się dopiero w 2015r. Do tego czasu ok. 200 firm budowlanych może upaść! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:49:35

Wizyta Obamy w Warszawie

witam, prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Warszawy po południu 27 maja i weźmie udział w 17. Spotkaniu Prezydentów Państw Europy Środkowej. Według nieoficjalnych informacji jednym z głównych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:45:26

Sweet Rebels odpadł z x-factor

Sweet Rebels odpadł z x-factor! przecież one były doskonałe, nie uważacie że to błąd? Co w ogóle sądzicie o ostatnim odcinku?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:41:16

Zakrywanie twarzy nowym przestępstwem stadionowym

Prokurator generalny chce wprowadzić nowy typ przestępstwa stadionowego: zakrywanie twarzy w czasie trwania imprezy sportowej! Co uważacie o tym pomyśle? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:20:52

Matura z WOS - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury z WOS? Potrzebuję całego arkusza z kluczem odpowiedzi? Czy jest już dostępny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.9 12:10:38

legalizacja marihuany

Gdzieś ostatnio czytałem, że hinduscy badacze z różnych dziedzin religii i nauki, połączyli swoje siły i opracowali ciekawą teorię.
Co się okazuje? Że ludzki mózg ma defekt, który może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.9 8:54:3

Skutki zgłoszenia przestępstwa z art 86§1

Skutki zgłoszenia przestępstwa z art 86§1 Zgłosiłem na policję popełnienie przestępstwa z art 86§1, którego jestem pokrzywdzonym. Czy w wypadku niekorzystnego wyroku sądu, czyli uniewinnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.8 23:35:57

Pozew sprawcy po wyczerpaniu sie sumy gwarancyjnej

Moj brat ulegl wypadkowi i pozwany byl zaklad ubezpieczeniowy. Po 25 latach suma gwarancyjna sie wyczerpala. Czy mozna teraz pozwac sprawce wypadku?
Z gory dziekuje za udzielenie odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.8 22:43:40

wyjazd za granice.

wyjazd za granice. mam takie pytanie dotyczące wyjazdu za granice. mam 23 lata i prcuje za granicą dokładnie w Belgii i chciałbym zabrac moja 16letnią dziewczyne na wakacjie do mnie do Belgii. czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.8 20:0:28

prawo medyczne

Witam, pytanie bardziej medyczne:)
Czy pacjent ma prawo zabrać z przychodni swoją dokumentację medyczną -oryginały? Wiadomo iż dokumentacja medyczna stanowi własność przychodni i możliwe jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.8 16:59:46

umowa zwrotu po rejestracji pojazdu

Mam taki problem. Tydzień temu nabyłem w komisie auto (I właściciel, serwis itp). Wszystko było zgodne z prawdą poza przebiegiem - zamiast 85tys, samochód ma ok 240 tys. przejechane. Udało mi się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.8 13:59:49

umowa słowna a kara za niedotrzymanie umowy

Witam

pod koniec kwietnia spotkałam się z Panem Krzysztofem X, który miał u mnie wykonać usługę. Na tym spotkaniu omówiliśmy wszelkie szczegóły w zakresie prac, terminów oraz cen. Zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.7 8:48:14

Sąd METROPOLITALNY

Witam, ja jednak polecam, aby wyraził P. swoje zdanie i przedstawił fakty, odpowiadając na pozew, a następnie brał jednak czynny udział w procesie. Może P. nie zgodzić się z tytułem zaproponowanym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.7 6:2:23

proszę o poradę

uległem wypadkowi w zakładzie pracy gdzie pracowałem zakład pracy mnie zwolnił czy oprócz odszkodowania które uzyskałem ze zus-u należy mi się również odszkodowanie ze zakładu pracy bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 22:50:9

To co powinnam pobierać rentę czy wcześniejszą emeryturę?

Gazeta Podatkowa z 2007.02.02 art" Prawo do emerytury niezależne od ustania stosunku pracy"
Cytat:
"Prawo do emerytury (wcześniejszej-jak wynika z artykułu)-po uprzednim wnioskowaniu- może nabyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 22:6:34

Składki ZUS od obcokrajowca zatrudnionego w Polsce na umowe zlecenie

Witam,
Od dwóch lat zatrudniam Anglika na umowę zlecenie, nie odprowadzam dla niego składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, odprowadzam tylko zdrowotne. Anglik regularnie sam płaci swoje ubezpieczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 21:40:31

staż emerytalny

staż emerytalny Jakie są warunki doliczenia pracy w gosp.rolnym rodziców? Chodzi mi o lata 1967-1972. Chodziłem do technikum. Nie przejąłem tego gospodarstwa. Czy moge doliczyć te lata? W jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 21:20:12

czy jest coś takiego jak dofinansowanie leków z zusu

czy jest coś takiego jak dofinansowanie leków z zusu syn ma rentę socjalną 540zł leki w tym miesiącu to kwota 430 zł czy moge wystąpić do zusu o jednorazowy dodatek do leków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 21:6:54

na początku kwietnia miałem kolizję z uszkodzeniem drogi, uszkodzeniu uległ przedni zderzak. Miesiąc

na początku kwietnia miałem kolizję z uszkodzeniem drogi, uszkodzeniu uległ przedni zderzak.
Miesiąc później miałem poważniejszą kolizję ze zwierzęciem leśnym.
Przy pierwszym była policja. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 18:35:45

pozwolenie na wycięcie drzewa

Tak potrzebne jest zezwolenie , chyba , że to drzewo owocowe , na owocowe zezwolenie jest nie potrzebne.Nie radze samowolnie wycinać , gdyż sa bardzo wysokie kary. Prosze napisac wniosek do Urzedu Gminy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.6 18:8:29

ryczałt tylko dla niani ?

Przychód z umowy między osobami nieprowadzącymi działalności może być pomniejszony o 20-proc. koszty bądź o faktycznie poniesione wydatki. Nowe rozwiązania skierowane są głównie do osób opiekujących ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 15:31:22

Kalkulator płacowy

witam, gdzie znaleźć najlepszy kalkulator wynagrodzenia ? Korzystał ktoś z was z jakiegoś dobrego? Możecie coś polecić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 15:26:17

3 tys. kary za sprzedaż alkoholu!

Ministerstwo Zdrowia ma już gotową ostateczną wersję noweli ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Minimum 2,5 tys. zł zapłaci osoba, która sprzeda alkohol niepełnoletniemu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 15:21:19

Korupcja w Avonie

Największy na świecie bezpośredni sprzedawca kosmetyków - firma Avon - podejrzewa swoich pracowników o korupcję i wszczęła w związku z tym śledztwo. Okazało się, że miliony dolarów z oddziałów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 15:9:26

Zamknięcie stadionów - nareszcie konkretne decyzje! brawo!

Może w końcu coś się zmieni!! Niech kibole nie niszczą stadionów za nasze pieniądze!  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.6 14:58:36

Matura 2011 z języka polskiego - odpowiedzi

witam, czy są dostępne arkusze z punktacja i sposobem oceniania wraz z odpowiedziami?? Co było najwyżej punktowane? Można gdzieś znaleźć klucze rozwiązań? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 14:56:14

Ben Laden planował zamach na 10 rocznicę ataku na WTC

Z dokumentów przechwyconych w kryjówce Osamy ben Ladena wynika, że Al-Kaida planowała zamach!

Miał on nastąpić w 10. rocznicę ataku na World Trade Center. Wśród celów terrorystów wymieniano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 14:44:26

Jak nabyć prawo spółdzielcze lokatorskie ?

witam, jak teraz wygląda sprawa z nabywaniem prawa lokatorskiego? Czy można uzyskać spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, jeżeli przysługuje ono lub przysługiwało osobie bliskiej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 14:35:28

Uczestnicy protestu pod KGHM zatrzymani przez policję

45-latka z powiatu polkowickiego, 38-latka z Lubina i 35-letniego kołobrzeżanina zatrzymali policjanci po przeanalizowaniu zapisu z monitoringu i zdjęć z protestu przed siedzibą KGHM. Zarząd nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 14:29:46

Premier nakazał zamknięcie elektrowni atomowej

Premier Japonii nakazał zamknięcia elektrowni atomowej Hamaoka, leżącej na wschodnim wybrzeżu kraju. Decyzję podjęto w związku z dużym ryzykiem wystąpienia w pobliżu siłowni potężnych wstrząsów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.6 14:24:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika