Forum prawne (strona 577)

okres wypowiedzenie a ciąża

myślę, że nie będzie to takie proste, pracodawca napewno nie będzie chciał wyrazic zgody na Pani powrót do pracy.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.5 13:6:39

Wkrotce moj tato skonczy 65 lat,teraz przebywa na rencie chorobowej.Jest pewny ,ze otrzyma emeryture,jednak

Wkrotce moj tato skonczy 65 lat,teraz przebywa na rencie chorobowej.Jest pewny ,ze otrzyma emeryture,jednak pani z zus poinformowala go,ze nie jest to mozliwe gdyz nie placi ubezpieczenia.Nierozumiem o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 12:59:2

pikieta pod KGHM - wyważone drzwi

witam, zorganizowaliśmy pikietę pod siedzibą KGHM, część demonstrantów nie chciała odpuścić, i wyważyli drzwi do siedziby, czy coś może za to grozić, czy spółka może nałożyć jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 12:56:39

rażąco wygórowane kary umowne za zwłokę w opóźnieniu wykonania umowy

Firma wygrała przetarg nieograniczony na wykonanie pewnych robót budowlanych. W umowie istniał zapis o karach dla wykonawcy w wysokości 0,5% za każdy dzień zwłoki w wykonaniu zadania, bez podania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 11:27:2

Urlop ojcowski

Witam,

mam pytania dotyczące warunków udzielenia urlopu ojcowskiego w 2010r.:
1. czy będe mógł wziąć tydzień urlopu i wykorzystać go w czasie kiedy moja żona przebywała na urlopie macierzyńskim, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.5 10:45:20

nie dostałam nic w spadku, co mogę zrobić?

Witam Państwa!

Mam problem z rodzinnym spadkiem!
Rodzice przepisali wszystko na 4 mojego rodzeństwa, a ja nie dostałam nic, ale też nie zostałam prawnie wydziedziczona.
Czy mogę w jakiś sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 10:37:41

jak uniknąć mandatu z fotoradaru

Witam!

Zdjęcie z fotoradaru nie skończy się mandatem, gdy:
- nie można z niego odczytać numerów rejestracyjnych auta,
- widzimy na nim dwa samochody jadące obok siebie,
- od czasu popełnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 10:31:27

sąd dla nieletnich

Witam Państwa!

Potrzebuje pomocy!
Mój syn ma 16 lat. Ostatnio z swoimi kolegami upił się i poszedł na szkolną dyskotekę. Ich nie stan upojenia zauważyli nauczyciele i Pan Dyrektor po czym została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 10:25:40

kredyt od ręki

Witam!

Oszukali mnie z kredytem od ręki. Podpisywałem na umowie inne oprocentowanie a inne mi naliczają!!!
W umowie było napisane 5%, a oni dopisali przed liczbą pięć - 2 i wyszło 25 % oprocentowania!
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 10:16:3

księgowość kurs

Witam!

Czy słyszał ktoś o kursie księgowości 1, 2, 3 stopnia?
Czy firma w której pracuje ma obowiązek sfinansować mi taki kurs, czy niekoniecznie?

Proszę o radę



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 9:44:17

działalność gospodarcza - jak założyć

Witam!

Jak wygląda procedura zakładania działalności gospodarczej?

Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.5 9:24:31

fikcyjne umowy - oszukani przez telefon

Witam!
Rynkowa rywalizacja pomiędzy operatorami telekomunikacyjnymi przybiera coraz ostrzejsze formy. Niektórzy posuwają się do chwytów poniżej pasa, podszywając się pod swoich konkurentów.


Dzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 23:19:44

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

Witam Państwa

Wyższy wskaźnik

Wysokość emerytury lub renty może być obliczona (po raz kolejny) od ustalonej na nowo podstawy jej wymiaru, jeśli osoba ubiegająca się o przeliczenie świadczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 23:15:4

Zdjęcia Osama bin Laden

Witam Polaków!

Zdjęcia martwego Osamy bin Ladena nie zostaną udostępnione opinii publicznej - postanowił prezydent USA Barack Obama. Jego decyzję krytykuje część opozycji.

Obama zakomunikował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 23:5:13

Matura 2011 - regulamin

Witam!

Czy mozna poprawiać niesdany egzamin z matury?
A w jakich przypadkach mozna odwołać się od decyzji egzaminatora co do niezdanej matury?


Proszę o odpowiedz


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 23:3:1

odwołanie od decyzji

Witam!

Jak należy sformułować odwołanie od decyzji administracyjnej?

Prosze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 22:59:51

oboje mam opieke nad synem tylko były mąz jak wraca z zagranicy zapomina mnie informować że synek nie wróci na noc do domu

Proszę o informacje co mam zrobic , mój były mąż przyjeżdża z zagranicy raz na jakis czas mamy wspólne prawo do małego ale miejsce zamieszkania matki jest miejscem pobytu dziecka ale niestety ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.4 21:5:21

Świadczenie rehabilitacyjne a dalsze przekładanie zwolnien L4

Witam nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi tak wiec dlatego postanowiłem dodać nowy temat na forum, czy będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym na okres 6 miesiecy dalej jestem zmuszony przekładać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 20:33:41

naruszenie prawa autorskiego, czy potrzebuję twardych dowodów ?

Dzien dobry,

Mam działalność gospodarczą (projekty graficzne i druk). Pierwszy raz zdazyło mi się ze firma dla której wykonalem projekt oraz wydruk folderów reklamowych nie płaci. (foldery ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 20:23:7

Czy można się gdzieś (na jakiejś stronie internetowej) dowiedzieć kto z dziedziczących odrzucił

Czy można się gdzieś (na jakiejś stronie internetowej) dowiedzieć kto z dziedziczących odrzucił spadek????? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 17:21:56

Alimenty na dorosłą córkę

Witajcie,
chciałabym się skontaktować z rodzicami, którzy chcą alimentów na siebie od dzieci jak i z dziećmi, które chcą alimentów od rodziców. Zachęcam do niezobowiązującej rozmowy telefonicznej ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2011.5.4 16:23:6

Utrata świadczeń za odmowę odbycia stażu

witam, wyczytałam, że nowelizacja ustawy o pomocy społecznej pozwala teraz na odebranie świadczeń z pomocy społecznej jeśli nie zgodzę się na podjęcie pracy lub stażu z urzędu pracy? To jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 15:41:1

Będzie trudniej o polisę OC?

MSWiA wprowadza zmiany w polisach OC, w ramach konsultacji projektu ustawy o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców (CEPiK) zaproponowało nowy system wystawiania polis OC komunikacyjnego. Będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 15:30:52

Jakie działania podjąć wobec niestarannego postępowania prokuratury i wadliwej drugiej opinii biegłych

Jakie działania podjąć wobec niestarannego postępowania prokuratury i wadliwej drugiej opinii biegłych ? Prokuratura prowadzi sprawę związaną z błędem medycznym.
Pierwsza opinia biegłych była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 15:6:50

Bezpłatna szkolenia z Urzędu Skarbowego

Gdyby to było takie prostem, to bym na forum nie pytał ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.4 14:28:26

Nie znajdziesz pracy w Austrii !!

W Austrii nie tak łatwo znaleźć pracę!! Okazuję się że w Austrii są ograniczenia związane z wykształceniem, jeśli nie jestes specjalistą bardzo trudno tam znaleźć pracę! Trzeba brać to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 14:27:52

przejście na najem prywatny

Ważne! Stawka 8,5 proc. pobierana jest od przychodów bez możliwości odliczenia kosztów ich uzyskania. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.4 14:10:38

Wynajem mieszkania na cele biórowe

witam, posiadam nieruchomość, którą w części mam zamiar wynająć na cele biurowe, nie prowadzę żadnej działalności, mam pytanie czy mogę wybrać rozliczenie w formie ryczałtu od przychodów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 13:55:5

Fałszywa strona z biletami na EURO 2012

Do złudzenia przypomina oficjalny portal UEFA, ale jest fałszywa i nie można przez nią kupić wejściówek na mecze! Stronę mogło odwiedzić około dwóch tysięcy osób!
Według policji szacuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 13:34:7

nowa opłata abonamentowa za oprogramowanie ...

Witam,
w firmie od około 7 lat użytkuję oprogramowanie PCBIZNES firmy Streamsoft, ostatnie dwa lata miałem zawieszoną działalność gospodarczą - którą właśnie wznowiłem. Po ponownym zainstalowaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 13:31:24

Rozwód podział majątku

W trakcie małżeństwa nabyłem działkę, jest zapisana na mnie w KW tez jestem tylko ja. Działkę chcemy podzielić pół na pół jak to zrobić najkorzystniej?
Trzeba złożyć wniosek o podział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 13:15:59

oszukany przez WBK

Bank Zachodni WBK wprowadzał w błąd klientów, informując o bezpłatnych przelewach! W ulotkach i na stronie internetowej bank informował, że wszystkie przelewy są darmowe, jednak przy przelewach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 13:9:53

Szef kiboli wpuszczony na mecz przez policjantów!!

Jak to jest możliwe że policja wstawia się za szefem kiboli?? "Staruch" jest przestępcą i ma zakaz wstępu na stadiony!! Jak mamy mieć zaufanie do policji skoro stają po stronie przestępców? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 12:57:40

Bomba atomowa w Europie na wypadek śmierci ben Ladena

Serwis Wikileaks podał informację, że w europie znajduje się pomba atomowa!
Takiej informacji udzielili ponoć islamscy terroryści pojmani przez USA, podczas przesłuchań w bazie wojskowej w Guantanamo. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 12:52:21

Chcę sprzedać mieszkanie? Co dalej?

Witam!

W 2010 roku, w sierpniu, otrzymałem w formie darowizny 1/2 mieszkania własnościowego spółdzielczego od matki. W 2011 roku, w styczniu, otrzymałem drugą połowę od ojca. Tak więc stałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 12:49:25

Strajk włoski w kopalniach JSW

Strajk włoski polega na rygorystycznym przestrzeganiu wszystkich przepisów i procedur. Górnicy rozpoczną pracę np. od dokładnego przeglądu maszyn. Taki protest znacznie spowalnia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.4 12:48:59

Kłopot ze spadkiem po prababci

Witam, mam problem z nieprzeprowadzonym spadkiem po prababci. Chodzi o działkę, do spadku jest 6 osób - wnuków, wszyscy spadkobiercy sa zgodni aby działka była na jedna osobę w jaki sposób to zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 12:20:42

matura międzynarodowa

witam, czy są już dostępne tematy z matur międzynarodowych? gdzie można szukać jakichś wiarygodnych tematów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 12:12:27

Jak zginął Osama bin Laden?

Kawałek artykółu z jakiejś gazety: "Tuż przed trzecią w nocy z niedzieli na poniedziałek amerykańscy komandosi opuścili się po linach z czterech śmigłowców na teren otoczonej wysokim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.4 12:7:59

Tematy maturalne

Znane nieoficjalne tematy maturalne z języka polskiego! To rozterki uczuciowe Justyny, bohaterki \"Granicy\" Zofii Nałkowskiej oraz podejście do życia na emigracji w dwóch wierszach - \"Światło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 11:45:0

Witam. Skradziono mi auto, miałem polisę AC i zgłosiłem szkodę. Jednak ciekawi mnie jedna sprawa.

Witam. Skradziono mi auto, miałem polisę AC i zgłosiłem szkodę.
Jednak ciekawi mnie jedna sprawa. We wniosku ubezpieczeniowym zaznaczona jest opcja o tym, że w ostatnim okresie nie wystąpiła żadna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 10:46:50

pozbawienie praw i zmiana nazwiska - co robić?

od 13 lat jestem rozwiedziona. Z bylym mezem mamy dwoch synow,ktorzy obecnie maja 16 i 13 lat ukonczone.Alimenty na dzieci caly czas otrzymuje poprzez fundusz alimentacyjny. Ojciec dzieci nigdy dobrowolnie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.5.4 10:36:47

Bójka

Rzecz działa sie na ognisku. Dwie dziewczyny cały wieczór mnie prowokowały i wyzywały. Alkohol sprawił, że nie wytrzymałam i pobiegłam na nie. W rezultacie to mi się najbardziej oberwało, bo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.4 9:52:36

Czy możliwe jest zwiększenie żądania pozwu o nakaz zapłaty w postępowaniu uproszczonym

Czy możliwe jest zwiększenie żądania pozwu o nakaz zapłaty w postępowaniu uproszczonym Wysłaliśmy do sądu pozew o nakaz zapłaty w postępowaniu uproszczonym na kwotę ok. 8000,00zł(należność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.4 1:27:58

Nie zapłaciłem ubezpiecznia szkolnego, niedawno skręciłem staw skokowy, w szpitalu kazali przyniesc

Nie zapłaciłem ubezpiecznia szkolnego, niedawno skręciłem staw skokowy, w szpitalu kazali przyniesc legitymacje ubezpieczeniowa, co mam zrobić w tej sytuacji? Mam 20 lat, jestem studentem, i nie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.3 23:22:20

potracenie pieszych

Witam mam problem ze ja wraz z kolezanka zostalismy potraceni na pasach bedac na srodku jezdni. Po 3 tygodniach dostalismy notatke z policji ze to my jestesmy sprawcami a kierowca poszkodowany. jest to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.3 16:11:55

zwolnienie w ciąży

Mam umowę zlecenie (student) od 6 miesięcy i jestem w ciąży czy należą mi sie jakieś prawa np. czy mogą mnie zwolnić z pracy? i co z moim ubezpieczeniem skoro teraz nie mam żadnego w jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.3 11:21:51

2011.5.2 22:35:57

jakie prawa przysluguja,obowiazuja,podlegaja kobiety bedace w ciazy przebywajace na terenie panstwa niemieckiego?

jakie prawa przysluguja,obowiazuja,podlegaja kobiety bedace w ciazy przebywajace na terenie panstwa niemieckiego? prawa kobiet w ciazy w niemczech ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.2 18:42:48

prawa konkubinatu???

Witam!

Jakie prawa cywilne posiada związek w konkubinacie?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.2 17:48:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika