e-prawnik.pl Porady prawne

Zmiana kasy fiskalnej - kto mi za to zapłaci?

Odpowiedzi w temacie (1)

kolankooo

20.12.2010

Prowadzę niedużą działalność gospodarczą i od pierwszego stycznia będę musiał zmienić kasę fiskalną w związku z podwyżką VAT-u. Czy zmianę kasy można odliczyć jakoś podczas składania oświadczenia podatkowego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

RadekG

2010-12-21 13:21:46

Zakup kasy daje możliwość: odliczenie podatku VAT zawartego w cenie kasy, zaliczenie wydatku do kosztów uzyskania przychodów oraz dodatkowa ulga VAT na zakup kasy fiskalnej - 90% ceny zakupu netto nie więcej niż 700 zł.

Warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest dokonanie zakupu i fiskalizacji kasy przed powstaniem obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej; zgłoszenie o miejscu instalacji kasy fiskalnej do naczelnika urzędu skarbowego w terminie 7 dni od dnia jej fiskalizacji; złożenie przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania, pisemnego zgłoszenia o liczbie kas rejestrujących i miejscu (adresie) ich używania, które podatnik zamierza stosować do ewidencjonowania; dopełnienie wstępnego i kontrolnych przeglądów kasy; zapłata całości należności za kasę lub kasy oraz posiadanie dowodu zapłaty za te kasy; rozpoczęcie ewidencjonowania w terminie ustawowym.

 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM