e-prawnik.pl Porady prawne

czy mam prawo do własności przez zasiedzenie

Odpowiedzi w temacie ()

Dorota

28.12.2010

czy mam prawo do własności przez zasiedzenie Zamieszkuję w mieszkaniu po dziadku, który prawnie nie wyznaczył spadkobiercy tej nieruchomości od.ok 9 lat jak tam zamieszkuję opłacam podatek gruntowy i wszystkie niezbędne opłaty .Wyremontowałam i utrzymuję to mieszkanie w dobrym stanie.Teraz po tym czasie zaczyna dopominać się o prawo własności moja ciotka czyli córka dziadka. Do tego momentu nie interesowała się ani mieszkaniem ,ani ani też opłatami z tym związanymi. Mam zapytanie czy mam jakieś prawo do tej nieruchomości i gdzie mogę szukać pomocy w celu ustalenia prawa do własności.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Zasiedzenie Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. Teraz po zmodernizowaniu wjazdu (brama (...) czytaj dalej»

  • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące (...) czytaj dalej»

  • Służebność Witam! Mam takie pytanie otóż 1,20 cm domu sąsiadów stoi w mojej działce gdyż kiedyś tak pozwolił mój dziadek gdyż sąsiedzi są bliską rodziną.Było to tylko uzgodnione ustnie (...) czytaj dalej»

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC (...) czytaj dalej»

  • Czynsz w spółdzielni Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - (...) czytaj dalej»