Jakie wnioski muszę złożyć i w jakiej kolejności?

Odpowiedzi w temacie (0)

Kasiunka69

8.1.2011

Jakie wnioski muszę złożyć i w jakiej kolejności? Witam, Gdy miałam niespełna 16 lat urodziłam dziecko. Ojciec dziecka je uznał i jest wpisany w akcie urodzenia. Z racji mojej niepełnoletności zgodziłam się (ojciec dziecka także) na ograniczenie nam praw rodzicielskich i ustalenie moich rodziców rodziną zastępczą dla mojego dziecka. Ustalenie sądu było takie, że miało to trwać do czasu ukończenia przeze mnie studiów. Odkąd dziecko skończyło 2,5 roku jego ojciec w ogóle się nim nie interesuje i z nim nie kontaktuje. Nie zostały też ustalone żadne alimenty. Teraz kończę studia i chcę odzyskać pełnię władzy rodzicielskiej i zlikwidować tę rodzinę zastępczą, a także w drugiej kolejności pozbawić władzy rodzicielskiej ojca dziecka i pozwać go o alimenty. Wiem, że najpierw muszę złożyć wniosek o przywrócenie mi władzy rodzicielskiej, a dopiero gdy to nastąpi wniosek o zabranie władzy rodzicielskiej ojcu dziecka i pozew o alimenty. Nie wiem natomiast czy poza wnioskiem o przywrócenie mi pełnej władzy rodzicielskiej muszę również składać jakiś wniosek o zlikwidowanie tej rodziny zastępczej? Czy można to ująć w jednym wniosku, czy nastąpi to automatycznie po przywróceniu mi władzy rodzicielskiej? Wniosku o pozbawienie władzy ojca i pozwu o alimenty nie mogę złożyć w jednym dokumencie, ale mogę je złożyć w tym samym czasie? Sytuacja jest skomplikowana przez tę rodzinę zastępczą, a zależy mi na tym żeby wszystko załatwić poprawnie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.5.2017

  Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  Prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją rozpocząć? Od 20 maja dokumenty ubezpieczeniowe ZUS złożysz razem z wnioskiem CEIDG-1.

 • 14.3.2017

  Jak uzyskać interpretację indywidualną prawa podatkowego?

  Interpretacje indywidualne prawa podatkowego wydawane są teraz przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej może złożyć każdy zainteresowany: podatnik, (...)

 • 21.6.2018

  Powstanie obowiązku alimentacyjnego dziadków względem wnuków

  Obowiązek alimentacyjny zobowiązanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy, gdy nie ma osoby zobowiązanej w bliższej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynić zadość swemu (...)

 • 3.11.2014

  Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  W ostatnim czasie nasiliły się kontrole przeprowadzane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w całym kraju, a w szczególności w Warszawie. Jest to dobra okazja, ażeby przypomnieć, (...)

 • 22.11.2016

  Alimenty od dziadków

  Pojęcie obowiązku alimentacyjnego, zostało określone w art. 128 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jako obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków (...)