Forum prawne (strona 568)

skrócenie wyroku

witam,
za prowadzenie roweru po pijaku dostałem wyrok: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku i prace społeczne. Czy po pół roku mogę sie ubiegać o skrócenie tego zakazu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:52:51

rozwód - niepełny podział majątku ?

witam, czy w momencie podziału majątku po rozwodzie, sąd może nie podzielić wspólnych długów? jak to wygląda jeśli mamy kredyt zaciągnięty wspólnie? Będziemy musieli go nadal wspólnie spłacać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:48:58

rejestracja blogu?

witam, czy może zaistnieć sytuacja kiedy będę musiał zarejestrować swojego bloga ? Dowiedziałem się że taka sytuacja już miała miejsce i że sąd nakazał rejestrację prywatnego bloga? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:45:20

prawa kupującego przez internet

witam, kupujący przez internet ma inne prawa niż kupujący normalnie produkt, wiem że jest prawo do zwrotu towaru w ciągu dziesięciu dni, ale jakie jeszcze inne różnice w prawach dla kupującego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:42:0

miejsce rozprawy

Witam, mam pytanie czy sprawa w sądzie pomiędzy stronami zamieszkałymi w różnych województwach odbywa się w miejscu zamieszkania pozwanego czy pozywającego? Proszę o szybką odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:38:6

obraźliwe treści na blogu

witam, prowadzę bloga co mi może grozić za to że ktoś wypisał coś o którejś z osób publicznych na mojej stronie? wiem że pisanie takich rzeczy jest karalne, ale czy mi jako właścicielowi strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:36:37

Za głośna muzyka w domu weselnym?

witam, taka sprawę mam, jestem właścicielem domu weselnego i ostatnio pozwoliłem na granie orkiestrze na tarasie, było już dość ciepło na to, zostałem oskarżony o zakłócanie spoczynku nocnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:31:47

legalny związek???

Witam!

Do jakiego stopnia powinowactwa dopuszczalny jest ślub kościelny?

Z góry Dziękuję za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:20:10

opieka zdrowotna dla bezrobotnego

Witam,

jak wygląda, w Polskim prawie, sprawa ubezpieczenie zdrowotnego dla osoby bezrobotnej?

dzięki za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:16:23

weterynarz uśpił mojego psa, niepytając mnie o zgodę

Witam!!!

Pojechałem trzy dni temu do weterynarza z moim pieskiem Sabunią, okazało się, że musi pozostać na obserwacji, bo weterynarz nie potrafił stwierdzić od razu co mu dolega. Sabunia została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:14:8

nieodebrana reklamacja

witam, jakiś czas temu oddałem buty na gwarancję, trwało to strasznie długo i zdążyłem już kupić sobie nowe, potem dostałem informacje że są już naprawione, ale ich nie odebrałem, jak długo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:12:40

nowe przepisy dla roweżystów

Nie przesadzaj, jeśli rowerzyści będą przeszkadzać  na drodze lub stwarzać zagrożenie, równierz zapłacą  200 zł  mandatu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.20 15:8:3

odrolnienie działki

Witam!

W jaki sposób mam się postarać o odrolnienie działki. Wiem, że u nas w gminie trwają jakieś działania w tym kierunku, ale tam nie pracuje żadna rzetelna oso ba która mogłaby mi udzielić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:7:32

Pytanie o rachunek

Czy jeżeli prowadze działalnośc gospodarcza, na KPiR to jestem zobowiązana do wystawiania rachunków każdemu klientowi, czy tylko temu który sobie taki rachunek zażyczy? Znalazłam dwie sprzeczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 15:3:51

pozew o zniesławienie

Witam!

Czy istnieje jakiś wzór pozwu o zniesławienie?
Mój tata jest sołtysem wsi i został niesłusznie obrażony i zniesławiony przez jednego z mieszkańców. Chcielibyśmy złożyć sprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 14:42:15

co komornik może zabrać z mieszkania ?!

Witam!

Mam problem z komornikiem!

Przebywam w USA a zameldowany jestem u mamy na mieszkaniu w Polsce. U mamy zjawił się komornik z listem egzekucyjnym. Mama się przestraszyła, że zabierze jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 14:21:24

zaświadczenie o nie karalności

W Krajowym Rejestrze Karnym gromadzi się dane o osobach:
1. prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
2. przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.20 13:55:30

niezatrzymanie do kontroli drogowej

witam, taka sprawa, wiem że moja wina ale nie wiem co mam teraz zrobić, jechałem skuterem i nie zatrzymałem sie do kontroli drogowej dodam tylko ze było ciemno i policja stała bez żadnych świateł. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:48:31

Certyfikat energetyczny nieruchomości

Witam!

Może ktoś z Was się orientuje, czy aby móc załatwić nadanie numeru nowo wybudowanemu domowi, należy mieć wcześniej certyfikat energetyczny nieruchomości???
I czy np. kiedy chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:45:25

Bez prawa jazdy, bez dokumentów, po pijaku, \"kradzionym\" samochodem

witam, taką sytuacje miałem, że na imprezie dość dużej u znajomego, byłem już po paru piwkach i wziąłem samochód jednego z kumpli, nie pytając go, zatrzymała mnie policja i miałem całą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:38:12

budowa na ogródku działkowym

Witam Państwa!

Mam problem związany z prawem budowlanym, dlatego pisze właśnie tutaj o tym.
Kilka lat temu, mój tata postawił przyczepę campingową na ogródku działkowym i obok niej taka małą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:35:9

jaki czas na pobranie zasiłku pogrzebowego?

Zasiłek pogrzebowy dostanie rodzina zaginionego uznanego za zmarłego, jeśli wniosek o to świadczenie zgłosi w ciągu 12 miesięcy od daty sporządzenia aktu zgonu albo od daty pogrzebu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.20 13:8:3

Stare auta zalewają polski rynek

Czy nie da się z tym nic zrobić? Tylko 14 proc. aut zarejestrowanych w 2011 roku zostało kupionych w firmowych salonach! Proporcja w zakupach aut nowych wobec używanych z roku na rok się pogarsza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:2:32

21 maja - KONIEC ŚWIATA

Cześć!!!

Przeczytałem w jednym z artykułów na stronie internetowej radia:

\"Niesamowite, że 21 maja 2011 roku jest 17. dniem drugiego miesiąca kalendarza biblijnego naszych czasów. Pamiętajmy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 13:2:15

MATKA ZABIERA MOJE ALIMENTY

Dzień Dobry!

Chciałabym poradzić się Państwa w bardzo trudnej dla mnie sprawie!
Piszę na tym forum, bo wydaje mi się że jest to związane z prawem i tutaj uzyskam pomoc.
Mama rozwiodła się ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.5.20 12:54:40

nasze rozmowy są kontrolowane

Dane o prywatnych rozmowach obywateli są u nas chronione najgorzej w Europie ! Polska przewodzi w Europie pod względem liczby wniosków złożonych przez służby specjalne do firm telekomunikacyjnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 12:53:45

2011.5.20 12:44:21

jaki jest okres wypowiedzenia umowy najmu????

W umowie nie ma określonego terminu wypowiedzenia, a czy umowa jest zawarta na czas określony czy nieokreślony?
Art. 688. KC - Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.20 12:42:31

Juwenalia - student jechał na autobusie i uderzył głową w most

Po koncercie na krakowskich juwenaliach w nocy z wtorku na środę 22-letni student wracał na dachu autobusu. Kiedy pojazd wjeżdżał pod wiadukt, student uderzył głową w konstrukcję mostu i został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 12:30:38

rozwód, a miejsce zamieszkania dziecka

Witam!!!

Mam taką małą wątpliwość i mam nadzieje, że Państwo mi ją rozwieją! Jestem w czasie rozwodu. Nie będziemy wnosić o wskazanie winnego rozwodu. Chcemy także dla dobra dzieci, aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 11:52:51

Sześciolatek w szkole ???

Witam!

Jestem mamą sześcioletniej dziewczynki. Przeczytałam dziś w gazecie, że wystąpiła jakaś luka w prawie regulująca kwestie sześciolatków idących do szkoły. Jednak nie bardzo rozumiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.20 10:58:53

Umowa kupna - sprzedaży samochodu - dwóch kupujących / sprzedających !!!

Witam!

Jutro jestem umówiony z gościem, od którego chce kopić samochód. Chciałabym się przygotować jednak, aby nie zostać przez niego oszukanym!
Co powinna zawierać umowa sprzedaży?
Czy ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2011.5.20 10:47:3

Długi spadkowe i co dalej?!

Wyjścia z tej sytuacji są trzy:1. W momencie gdy wchodzimy w posiadanie dużego majątku, mocno zadłużony, a nie chcemy lub nie możemy spłacić ciążącego na nim długu, warto odrzucić spadek.
2. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.20 10:37:25

Zwrot kosztów sądowych!

Zgodnie z art. 79 ust. 1 pkt. 3 lit. a ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych sąd z urzędu zwraca stronie połowę uiszczonej opłaty od pisma cofniętego przed rozpoczęciem posiedzenia, na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.20 10:25:2

Usluga na ruchomym majatku a podatek VAT

Witam-
Mam nastepujacy problem.W roku kalendarzowym 2009 firma z Polski wykonujaca uslugi na majatku ktory jej powierzalem i dostarczalem osobiscie wykonywala usluge -po czym towar odbieralem osobiscie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 22:29:40

2011.5.19 20:5:55

jak przenieść alimenty z mamy na siebie

Witam, mam pytanie, co z robić gdy alimenty na mnie już pełnoletnią osobę, otrzymuje moja mama. Chciałabym żeby już przychodziły na mnie.
Gdzie mogę się zwrócić i czy w ogóle jest taka możliwość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 15:53:48

Urzędnicy jednak są bezkarni

7 maja 2011 r. weszła w życie ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych, mówiono, że teraz urzędnicy będą odpowiadać za swoje błędy!
Niestety, jest inaczej, gdyż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 15:45:32

Komornik na moim koncie za alimenty męża

witam, mamy ślub cywilny, czy w takim wypadku gdy mąż traci prace i komornik nie ma skąd pobierać alimentów i na rachunku bankowym męża również brak pieniędzy,to czy może bez żadnej rozprawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 15:35:38

Koniec znaczków opłaty sądowej !!

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje się do wprowadzenia noweli ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Za półtora roku opłaty sądowe mają być uiszczane tylko gotówką w kasie sądu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 15:10:54

Wniosek o rezygnacje z alimentów na córkę

Witam, chciałbym prosić córkę aby złożyła wniosek o rezygnację z alimentów, gdyż mam teraz ciężką sytuację finansową. Czy pełnoletnie dziecko może złożyć u komornika taki wniosek? Zrezygnować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 15:3:54

Do którego komornika się udać?

Witam, mam taki problem ojciec mojego syna zalega z alimentami ,a ja nie wiem gdzie się udać do komornika ponieważ nie znam jego miejsca zamieszkania. Co mam zrobić? Mogę iść gdzieś indziej, komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 14:54:14

Ubranie służbowe,a brak miejsca do przechowywania i przebrania

Moje 1 pytanie brzmi czy pracodawca może stosować kary finansowe-Upomnienie i zabranie premi, za przystąpienie do pracy bez ubrania służbowego, w sytuacji gdy nie ma miejsca na przechowywanie i przebranie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 14:53:7

Wolność osobista a obywatelska

Witam!
Mam pytanie: czy wolność osobista to to samo, co obywatelska?
No i jeszcze jedno: czym się różni wolność osobista od prawa osobistego?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 14:11:32

Kolejny poseł SLD w PO

Poseł SLD z Sosnowca Grzegorz Pisalski poinformował, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu opuści klub Sojuszu i przejdzie do klubu PO. Pisalski dodał, że dostał od polityków Platformy propozycję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 13:34:30

Jest specustawa w sprawie Euro 2012

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt tzw. specustawy dotyczącej bezpieczeństwa podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Wśród jej założeń są m.in. wprowadzenie elektronicznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 13:29:12

Ranking najlepszych uczelni w Polsce

Tegoroczny ranking przedstawia się następująco:
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Jagielloński
3. Politechnika Warszawska
4. Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
5. Politechnika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 13:9:7

T-Mobile w Polsce już w czerwcu?

Przesądzony jest już rebranding operatora komórkowego Era na nazwę T-Mobile.
Prezes Ery oznajmia że najlepszym terminem będzie czerwiec lub wakacje. Wtedy media są tańsze, jest mniejszy szum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 13:0:3

pęknie bańka internetowa?

Inwestorzy coraz wyżej wyceniają internetowe serwisy społecznościowe, część ekspertów ostrzega jednak przed powtórką ze spekulacyjnej bańki internetowej sprzed dekady. Polskie serwisy natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 12:24:28

ile urlopu przysługuje?

Witam, mam umowę o pracę od 1 kwietnia, pod koniec lipca chcę wziąć urlop.Ile dni urlopu będzie mi wtedy przysługiwało? dziękuje za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.19 12:18:49

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika