Forum prawne (strona 566)

Potrącenie psa

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jechałam autem, nie posiadam prawa jazdy, była to wiejska droga, pies wleciał mi pod koła. Właścicielka ma do mnie pretensje i grozi policja. Co grozi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.25 14:23:13

PEŁNOMOCNICTWO

witam czy w sprawie spadkowej do zastępowanie przed sądem wystarczy zwyczajne upoważnienie czy trzeba jakieś formalności albo notariusza? Córka którą mam zastpowac mieszka za granica i nie może ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2011.5.25 14:16:11

budowa zadaszenia balkonu

Zadaszenie  balkonów przynależnych  do samodzielnych lokali mieszkalnych nie może obciążać funduszu remontowego wspólnoty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.25 14:10:41

kolizja z motocyklistą

witam, miałem kolizje drogową, właściwie trochę z mojej winy gdyż nie zdążyłem ustąpić pierwszeństwa, motocyklista trafił do szpitala ze złamaną nogą, ale dowiedziałem się że nie posiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 14:8:39

wynajem mieszkanie z spadku

witam, czy można wynająć mieszkanie po zmarłym do czasu aż odbędzie się sprawa spadkowa? Nie chcę aby mieszkanie przez ten czas się zadłużało, bo boję się że spadkobiercy mogą się nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:45:18

brak oc przez parę lat

Witam, mam samochód który stoi na podwórku, nie wykupiona była na niego polisa przez parę lat. Jaka jest za to kara? czy taką sprawę należy zgłosić do funduszu gwarancyjnego czy gdzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:39:52

dzienniki ustaw już nie będą papierowe?

witam, wyczytałem gdzieś , że od przyszłego roku dzienniki ustaw będą wydawane oficjalnie w formie elektronicznej? czy to prawda? Czy już informacji prawny nie będzie można w formie papierowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:33:25

Praca na emeryturze

Praca na emeryturze Jakie są najnowsze przepisy odnośnie pracy na emeryturze? Czy istnieje kwota którą mogę dorobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:24:48

złapany przez fotoradar

witam, jechałem ostatnio i wydaje mi się że złapał mnie fotoradar, nie jestem pewny i chciałem wiedzieć po jakim czasie może coś do mnie przyjść w tej sprawie. Znaczy jakieś zawiadomienie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:20:17

Komornik na emeryturze

Witam, Jeżeli ktoś pobiera emeryturę w wysokości 1500 zł netto, a płaci 700 zł alimentów miesięcznie, to ile może jeszcze zabrać komornik z innego tytułu? Bo wiem że alimenty mają pierwszeństwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 13:15:50

zakupy przez internet do 16 lat?

Witam! Mam 16 lat i chciałbym wiedzieć czy mogę dokonywać zakupu w sklepach internetowych (Komputronik, Vibis, Gram itp) mając tyle lat??
Czy muszę zamawiać na rodzica i on musi odebrać paczkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 12:55:28

Narodowy nie gotowy na czas, co z Red Bull X-Fighters

Red Bull na prośbę NCS zdecydował właśnie o wstrzymaniu dystrybucji biletów na X-Fighters. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.25 12:29:27

jak mam odzyskać dzieci ?!

Dzień dobry!

czy ma na tym forum ktoś jeszcze problem z odzyskaniem dziecka?!
Potrzebuje porady!

Moa żona jest alkoholiczką, nie leczy się. Przy rozwodzie sąd przyznał jej sprawowanie opieki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 9:35:28

co grozi za pobicie

Witam,

Mój znajomy został pobity przez swojego kolegę ciężką wiertarką. Ma poważne obrażenia głowy. Nikt nie chce zeznawać z świadków tam obecnych w tej sprawie. Co grozi temu niezrównoważonemu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.25 8:41:8

czy mieli prawo wykorzystać moje zdjęcia w internecie?

WItam!

Mam taki problem. Otóż miałam zdjęcia umieszczone na portalu facebook. Były to zdjęcia pozowane w studio fotograficznym. Zastrzegłam sobie wyłączne prawa do tych zdjęć. Przypadkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.25 8:35:43

Odpowiedzialność finansowa pracownika

Witam! Pracuję w pewnym małym markecie jestem kasjerem, od tygodnia mamy tak zwanych kursantów którzy pracują na naszych kasach, i to własnie my jestesmy rozliczani z ich błędów i ponosimy odpowiedzialność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 20:45:9

vat za samochód, kupno netto.

Proszę o pomoć w informacji bo od dlużeszego czasu probóje sie dowiedzieć i niestety nic z tego, byłem dzis u radcy podatkowego ale nic mi nie pomógł, nie znał tematu.



Czy:
Ja jako firma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 18:16:33

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie..

Czy:
Ja jako firma Polska kupuje samochdy używane w Holandii w cenie netto ( czyli bez Vatu). Następnie te samochody sprzedaje do innego kraju UE, już w cenie brutto ( na podstawie umowy Vat marża).
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 18:10:45

Rozwód na ile się przygotować ?

witam, jak długo trwa rozwód na który bym się nie zgodziła ? Właśnie otrzymałam pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Mamy 7 miesieczne dziecko i wg mnie nie nastapił całkowity rozkład pozycia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 15:15:35

Jazda bez prawka na motocykl

witam, posiadam już prawo jazdy na samochód osobowy, ale chciałem pojeździć motocyklem i teraz moje pytanie ile grozi za jazdę motocyklem bez prawa jazdy ? Czy jest możliwość, że zabiorą mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 15:2:56

Należy mi się zachowek od obdarowanej osoby?

Art. 994 kodeksu cywilnego, mówi jednak o ograniczeniu, które dotyczy darowizn spadkodawcy na rzecz osób niebędących spadkobiercami albo uprawnionymi do zachowku po nim. Chodzi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.24 14:56:31

Odbiorą mi świadczenia emerytalne?

W ogóle moim zdaniem nie powinno się wprowadzać takich ustaw wstecz! Rząd powinien to zrobić na przyszłość. Prawo nie działa wstecz!  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.5.24 14:49:22

Strauss-Kahn wykpi się pieniędzmi ?

witam, co sądzicie o sprawie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego? Czy Strauss-Kahn wykupi sobie niewinność pieniędzmi? Kaucja za zwolnienie z aresztu wynosiła 1 milion dolarów! A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 14:42:28

czy kontroler biletów ma do tego prawo?

Witam

Wiem, że niedawno zmieniły sie zasady dotyczące kontroli biletów w pojazdach miejskich.
Ostatnio zostałem niewłaściwie potraktowany! Otóż skończyła mi się karta miesięczna i po prostu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 14:13:46

nie będzie porad prawnych dla najbiedniejszych !!

Wyczytałam że jesteśmy jednym z nielicznych państw UE, które nie mają jeszcze rozwiązań bezpłatnych porad prawnych dla najbiedniejszych! W kraju gdzie prawo jest najbardziej zagmatwane i tak kiepsko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 14:8:38

na kim ciąży obowiązek spłaty kredytu po zmarłym kredytobiorcy

Witam!

Moja mama wzięła kredyt na remont domu, jednak po pół roku od tego czasu zmarła. Kto ponosi obowiązek spłaty tego kredytu? Mam 3 rodzeństwa i mama nie zdążyła przed śmiercią załatwić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 14:5:31

50 tys. osób będzie zawieszona emerytura !

Aż tyle osób może zostać bez emerytury! ZUS zawiesi je, jeśli do końca września nie zrezygnują z pracy. Wszędzie szukają pieniędzy nawet na starszych osobach chcą oszczędzać! To skandal, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 14:0:26

kto posiada prawo pierwokupu?

Witam!

Mam bardzo krótkie pytanie do ekspertów z dziedziny prawa!

Mianowicie: Kto ma prawo do pierwokupu działki? Czy ten kto ją użytkował, czy osoba \'z ulicy\"?

Pytam, bo nie chce zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:59:12

wypowiedzenie umowy o prace - wniosek

Nie wszystkie umowy o pracę mogą zostać rozwiązane za wypowiedzeniem. Ustawodawca uznał, iż umowy na czas określony, na zastępstwo oraz czas wykonywania określonej pracy powinny gwarantować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 13:53:8

odszkodowanie za potrącenie

witam, czy po paro tygodniowym pobycie w szpitalu w wyniku potracenia przez samochód mam szanse na uzyskanie odszkodowania? Wina też była trochę moja bo szłam złą stroną jezdni, ale śledztwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:48:36

Córka jest w w 5 miesiącu ciąży. Jej chłopak zostawił ją, gdy się o tym dowiedział. Córka jest

Córka jest w w 5 miesiącu ciąży. Jej chłopak zostawił ją, gdy się o tym dowiedział. Córka jest bez pracy, na moim utrzymaniu. Czy ma szansę otrzymać pomoc od ojca dziecka? Jak przeprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:44:54

wymeldowanie czy eksmisja dziecka?

Witam Wszystkich


Nasz syn wyszedł niedawno wyszedł z więzienia, skazany był za jakieś oszustwa finansowe. jednak więzienie go bardzo zdemoralizowało. Stwarza nam wiele problemów. Czyje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:33:36

śmierć właściciela pojazdu

witam, jestem współwłaścicielem pojadu, zarejestrowanego na zmarłego ojca, czy w przypadku nowej polisy OC będą obowiązywały żniżki spadkodawcy ? Czy część samochodu posiadana przez ojca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:33:3

wymiana wadliwego towaru

witam, kupiłem lodówkę już dość dawno temu, ale zaważyłem, że w jej wnętrzu przyrasta intensywnie warstwa szronu. Specjalista orzekł, że jest to wada fabryczna. Czy pomimo tego że minął ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:27:18

zaświadczenie z sądu

Witam, mam pytanie dotyczące pisma ze sądu , bylem w sądzie i podwyższył mi sąd alimenty , czy w związku z tym przyjdzie mi jakiś dokument związany z podwyżką? Co z kosztami sądowymi i ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:22:30

Ksiądz pedofil przez 20 lat przygotowywał dzieci do komunii !!

w Holandii prawo jest trochę inne, tam wszystko jest trochę inne..  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 13:19:53

Działka rolna z warunkami zabudowy

Witam!

Mam takie bardzo krótkie pytanie. może ktoś z Was miał podobny problem.

Otrzymałem działkę w spadku po dziadkach. jest to działka rolna z warunkiem zabudowy.
Czy ja mogę na takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:15:37

poprawianie recept przez aptekarzy

z tego co ja doczytałam , to poprawianie recept ma dotyczyć tylko danych chorego, takich jak prak nr pesel, albo nazwiska.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 13:11:58

wspólne mieszkanie z niepełnoletnią

Witam, mam takie pytanie, czy moja niepełnoletnia dziewczyna (17 lat ) może wyprowadzić się z domu i zamieszkać zemną ? Ma w domu bardzo ciężką sytuacje, nie może dogadać się z rodzicami którzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 13:6:42

jakie są warunki zabudowy garażu do 25m3

Witam!

Jestem na etapie budowania garażu/domku gospodarczego i mam kilka wątpliwości.
Mam nadzieje, że ktoś z państwa pomoże mi je rozwiać.

Czy to prawda, że jak buduje budynek do 25m3 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 12:57:50

Pył wulkaniczny znowu zagraża?

Już dziś zostało odwołanych ok. 250 lotów w całej Europie z powodu przejścia chmury pyłów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 12:56:58

cyfrowy polsat - wypowiedzenie umowy

Dzień dobry!
Mam problem z cyfrowym polsatem. Skończyła mi się stara umowa i styczniu została podpisana nowa umowa na 24msc- z nową ofertą. Jednak w tym czasie zepsuł mi się dekoder i na nowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 12:47:10

Zdjęcie z fotoradaru

witam, gdzies wyczytałem ze zdjecie z przodu auta z widniejąca tam twarzą jest w brew prawu uni i fotoradar powiniwn robic zdjecie tyłu auta czy to prawda ? Czy może jakaś bzdura? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.5.24 12:27:49

uadłość konsumencka

Witam!

Czy był ktoś z Was w sytuacji kiedy musiał ogłosić upadłość konsumencką?
JA chyba jestem u kryzysu działalności mojej firmy! Jestem pod ścianą i nie wiem co mam zrobić.

Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 12:26:0

Czy można skazć kogoś bez jego wiedzy???

Prościej by było odpowiedzieć gdyby Pan podał swój konkretny przypadek, okoliczności może byc wiele ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.24 12:23:56

Odpowiedzialności urzędników jednak nie będzie !

No i okazało się! Urzędnicy są święci, nie do ruszenia, bronią się stwierdzając, że wszystkie procedury to procesy bardzo złożone i nie da się określić kto błąd popełnił. W taki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 12:19:33

kiedy nalezy złożyć wniosek o urlop

Witam Państwa!

Ostatnio otrzymałam ochrzan od szefa, że zbyt późno dostarczyłam mu wniosek o urlop. Nie dość, że mnie okrzyczał, to jeszcze zapowiedział mi, ze nie zezwoli mi na urlop w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 12:9:6

zerwanie umowy z voip

Witam!

Chciałabym się dowiedzieć do czego zobowiązuje mnie umowa podpisana z operatorem telefonu przez internet o nazwie VoIP?
Chciałbym zerwać umowę z tą firmą, ale w podpisanej umowie nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 11:57:7

jazda na rowerze po spożyciu

witam, mam 17 lat i złapała mnie policja gdy jechałem na rowerze pod wpływem alkoholu. Dostałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku Czy po upływie pół roku mam szanse na skrócenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 11:53:37

czy przelewy przez internet są bezpieczne????

Witam!

mam pewne wątpliwości co do wykonywania przelewów przez internet. Otóż mam internet radiowy i słyszałam, że dobrzy hakerzy są w stanie poznać moje IP i wszelkie dane mnie dotyczące.
czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.24 11:35:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika