Urlop zdrowotny

Odpowiedzi w temacie (2)

Blutonium

12.12.2004

Witam. Pracuje w kopalni od 8 lat jako wiertacz na dole, w prywatnej spółce. Chciałem dowiedzieć sie czy należy mi sie urlop zdrowotny ? Spółka nie nalezy do ukladu zbiorowego.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

nauczyciel75

2011-01-24 11:54:49

Dzień dobry,czy po powrocie z urlopu zdrowotnego może mnie zwolnic dyrektor szkoły?Choć wcześniej zostałam zapewniona że wrócę na caly etat do pracy.Z góry dziękuję

dtk

2011-01-24 14:33:57

Zawsze może to zrobić podając odpowiednie uzasadnienie i zachowując ustawowy okres wypowiedzenia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • Urlop taty

  Coraz więcej mężczyzn decyduje się na urlop ojcowski. Tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku z dziećmi zostało o 2,3 tys. ojców więcej niż jeszcze rok temu.

 • Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny i psychiczny. Urlop wypoczynkowy jest (...)

NA SKÓTY