Forum prawne (strona 563)

Firma zmusza do nowej umowy zlecenia

witam, w tamtym miesiącu pracowałam na umowę zlecenie w agencji ochrony przy zabezpieczaniu imprez masowych. Firma po zakończeni przeze mnie pracy poinformowała, że zaległe wynagrodzenie wypłacą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 13:44:32

staż a nowa praca

witam, jeśli w trakcie odbywania stażu otrzymam propozycję stałej pracy z lepszym wynagrodzeniem ,to czy mogę zrezygnować wtedy ze stażu? Czy umowa o stać również ma okres wypowiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 13:15:14

przymusowe badania psychiatryczne

Mój kolega miał kolizje firmowym samochodem, i po tym zdarzeniu pracodawca wysłał go na badanie psychiatryczne. Jakie ma to uzasadnienie w przepisach prawa? Na podstawie jakich przepisów pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 13:11:41

pytanie o podwójne opodatkowanie

witam, mam pytanie co do ustawy o podwójny opodatkowaniu. Czy pracując w Belgii, gdzie płacony jest podatek mam obowiązek załacić go też w Polsce? Czy Belgia podlega pod zwolnienie? Czy może podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 13:8:49

Sealand - jak to możliwe?

witam, wszystkich mam takie pytanie wynikające z mojej ciekawości, czy słyszeliście o Sealand? Czy rzeczywiście jest to możliwe, aby na wodach eksterytorialnych założyć sobie własne państwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 13:6:4

praca przez wakacje a podatek

jest takie coś jak kwota wolna od podatku ok 6tys. funtów, nie wiem ile dokladnie, ale i tak trzeba pobrać i wypełnić odpowiedznie formularze P45 od pracodawcy i P85, P86 z urzędu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 12:24:26

Edward Żentara nie żyje popełnił samobójstwo

Jeden z moich ulubionych aktorów Edward Żentara dyrektor tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zmarł. Według małopolskiej policji, Żentara popełnił samobójstwo! Był bardzo inteligentnym i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 12:11:54

czy dostanę alimenty na dziecko bez rozwodu,pomimo iż mąż nie łoży na utrzymanie syna

czy dostanę alimenty na dziecko bez rozwodu,pomimo iż mąż nie łoży na utrzymanie syna jestem mężatką,ale mąż zabrał mi swoją kartę do bankomatu i zagroził że nie będzie mi dawał już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 11:57:19

spis powszechny 2011 jak go wypełnić?

Witam!

Do kiedy można wypełnić spis powszechny i jak to zrobić?
Jakich informacji można nie podawać?
Czy jest jakaś kara za niewypełnienie go?
A jak nie zrobię tego przez internet, to czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 11:32:32

czu córka powinna płacić za mieszkanie???

Witam!

Moja córka wyszła za mąż i zamieszkali z nami. Jednak nie dokładają się do rachunków, nie płacą po prosu za nic! Ja już nie wytrzymuje i wszelkie próby rozmowy z nimi kończą się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 11:24:35

alimenty na brata

Witam!

Mój 17 letni brat wraz z matką alkoholiczką podali mnie do sądu, abym płacił na brata alimenty, gdyż oni nie są w stanie sami się utrzymać. Ojciec nie żyje, Matka alkoholiczka, brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 11:12:34

Odszkodowanie za umowe o zakazie konkurencji

Czy ktos w ogole korzysta z tego forum???? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 10:54:25

w jakiej walucie wziąć kredyt hipoteczny?

Witam!

Znowu kredyty drożeją!
Stopy procentowe wzrosną do prawie 5 proc. Kolejna podwyżka może mieć miejsce już w czerwcu. Kredyty w złotych będą droższe.

Gdzie się opłaca wziąć kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 10:45:18

posiłki na studencką kieszeń;)

ja również polecam Krokiecika. Stołuje się tutaj od początku studiów. Mają smaczne krokiety i naleśniki, a także zestawy śniadaniowe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 10:35:18

Policja nie reaguje na zgłoszone pobicie

Witam!

Ile czasu od zgłoszenia przestępstwa, Policja ma obowiązek zareagować i rozpocząć postępowanie w tej sprawie?

Mój brat został pobity, zgłosiliśmy to na policji, brat leży w szpitalu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 10:34:11

ubezpieczenie za wypadek w pracy

Dzień dobry!

Moja mama miała wypadek w pracy. Poślizgnęła się na mokrych schodach, świeżo umytych. Jest na L4, ma złamaną nogę i zwichniętą rękę, bardzo niefortunnie upadła.
Jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 10:28:44

stypendia naukowe będą zlikwidowane!

Cześć!

Słyszeliście jakie zmiany chcą wprowadzić dotyczące nas studentów?!
Chcą wycofać nam od października możliwość uzyskania stypendiów naukowych!
Zastąpi je stypendium rektora. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 10:17:38

tworzysz gry - jest dla Ciebie praca!

cześć!!!

Co myślicie o tym pomyśle, aby otworzyć kierunki na uczelniach, które będą kształcić młodych ludzi w programowaniu gier komputerowych?

Fajna sprawa, powstaną nowe, wciągające ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 10:8:16

jestem za stary na etat, a za młody na emeryture!!!

Witam, 2 tygodnie temu temu straciłem prace z powodu likwidacji stanowiska, mam 53 lata jestem inżynierem i nie mogę znaleźć pracy z swoim wykształceniem i doświadczeniem! Wszędzie chcą młodych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 9:59:11

wypożyczenie samochodu problem po zdaniu auta.

Witam

Mam taki problem, wypożyczyłem samochód (VW multivan) na 10-dniową podróż (2000km) od małej lokalnej firmy.
Po powrocie samochód oddałem, a po prawie 2óch dniach pracownik firmy zadzownił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 9:50:46

zmiany w prawie jazdy!!!

Cześć!

Słyszałem, że mają wprowadzać jakieś zmiany odnośnie robienia prawa jazdy?!

Czy to ściema czy prawda?
Od kiedy miały by one wejść i co się zmienia?
Planowałem zrobić po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 9:45:34

co grozi za brak kasy fiskalnej?!

No ja słyszałem, że są poważne.
ponoć jak podatnik nie instaluje kasy fiskalnej to traci prawo do odliczenia części podatku VAT. Do tego są jeszcze kary grzywny z kodeksu karnego skarbowego.
A ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 8:47:20

coli zabiła już 14 osób - jak się przed nią chronić?

Dobry wieczór!

Chciałam zapytać jak można chronić się przed tą bakterią??? CZy można jakoś sprawdzić skąd są sprowadzane warzywa na targowiskach?
Czy rozprzestrzeni się ta bakteria jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:40:52

koleje mazowieckie - opłata dworcowa

Witam!

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym by polegało wprowadzenie opłaty dworcowej dla pasażerów w Warszawie???
czy to by było korzyste dla pasażera czy raczej nie?

Dzięki za odpwoiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:34:54

wybuch wulkanu grimsvotn, które lotniska są zamknięte???

Witam!

Czy wie ktoś może, które konkretnie loty zostały odwołane z powodu wybuchu tego wulkanu? Na jak długą zostają one odwołane?
czy ktoś zwróci nam pieniądze za niezrealizowany przelot?

Dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:28:28

Czy Polska będzie wydobywać gaz łupkowy?!

Witam!

Dlaczego my Polacy zawsze damy się omamić?!
Przyjechał sobie Obama przedstawił propozycje, Polakom zaświeciły się oczka, bo nic nie beda musieli robić a i tak COŚ z tego dostaną!?

Politycy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:24:24

który wulkan będzie następny?

Witam!

Na świecie dzieje się tragedia za tragedią!!!

Czy myślicie, że grozi nam jakieś jeszcze niebezpieczeństwo ze strony innych wulkanów?
A może coś innego wybuchnie?!

Jak Wam się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:18:1

Ksiądz Piotra Natanek okultyzm!!!

Cześć!!!

Jak Wam sie sesyjka układa? Moja zbliża sie duzymi krokami :D

Hej, a słyszeliście to nagranie tego księdza Natanka???
Normalnie strach się bać ;D

Tylko nie czytajacie tego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:14:15

islandia wulkan - czy wypełnia sie apokalipsa???

Dobry wieczór wszystkim!

Muszę się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami!!!!!!!!
Dziś kolejna tragiczna wiadomość owładneła światem! Wybuchł wulkan w Islandii, jak zapewne już wiecie!
Ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 22:5:45

Kupione w Polsce sprzedane w niemczech

Witam piszę z pytanie siostra planuje otworzyć sklep internetowy z częściami samochodowymi. Towar do sklepu zakupywać bedzie w hurtowni w polsce a sprzedawać w niemczech. Jak wtedy wygląda sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 21:41:32

1/2 etatu i cały etat a zasiłek dla bezrobotnych.

po przepracowaniu siedmiu miesięcy na cały etat coś się należy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.30 20:45:30

Teściowje chcą mi przepisać dzialkę a dokładnie 80 arów z czego połowa to łąka a druga część

Teściowje chcą mi przepisać dzialkę a dokładnie 80 arów z czego połowa to łąka a druga część to grunt orny, moje pytanie to czy mogę postawić dom na rolnej części i czy muszę być rolnikiem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 20:42:33

mąż może zabrać dziecko bez zgody matki?

A na podstawie czego przyjdzie z tą policją? Ma jakiś wyrok? Niech wniesie sprawę o ustalenie kontaktów zobaczy co wskóra ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.30 19:26:51

problem z zasiłkiem rodzinnym

Nie przeskoczysz tego alimenty są dochodem i maja do tego prawo tak samo jesli starasz np o dodatek na mieszkanie ta sama sytuacja. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.30 19:23:39

mieszkanie spółdzielcze a spadek

Rodzice w latach 80 kupili mieszkanie spółdzielcze (wkład). Wkrótce potem matka zmarła a niedawno ojciec. Mieszkanie to kilka lat temu zostało wykupione od spółdzielni. Chcę teraz sądownie potwierdzić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.5.30 15:59:28

zajęcie komornicze a bank

witam, taka sprawa mąż zanim się poznaliśmy wziął kredyt , którego nie spłacał. Dowiedziałam się o tym niedawno kiedy komornik zabrał mężowi połowę pensji. Chciałabym się dowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 15:41:12

odwlekanie sprawy rozwodowej

Witam, mam pytanie, ile sąd może odwlekać sprawę rozwodową czekając na świadka pozwanej? Świadek się nie stawił na jedna sprawe i sprawa została odroczona, termin za 3 miesiące nie pasował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 15:28:44

praca dla młodzieży na wakacje 2011

witam, mam takie pytanie poszukuje pracy na te wakacje, ale nie chcę się wpakować w jakąś niewolniczą pracę, czy są jakieś portale oferujące godną pracę np. za granicą, takie które nie wykorzystują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 15:17:16

jak znieść współwłasność brzy braku porozumienia?

witam, rodzice zapisali mnie i dwóm siostrom działki rolne, które zostały zapisane całemu rodzeństwu we współwłasności po 1/3 dla każdej. Geodeta porobił mapki aby wyjść ze współwłasności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 15:11:35

Wizyta Obamy w Warszawie nie przekonała Polaków?

witam, podczas wizyty w Warszawie amerykański prezydent Barack Obama zapewniał Polaków o amerykańskim wsparciu dla ich bezpieczeństwa. Ale tak naprawdę Obama był w Warszawie niecałe 24 godziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 15:2:30

czy jestem właścicielem ziemi ?

witam , moja sprawa wygląda tak: niedawno sąd przyznał mi spadek po zmarłej matce, która miała sądowo przyznany spadek po swoim ojcu. Ale matka nie jest wpisana do księgi wieczystej tej ziemi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 14:48:12

czas na wypowiedzenie po zmianie operatora

witam, ile czasu mam na wypowiedzenie umowy po zmianie operatora(i regulaminu de facto) czy jest to 14 dni? Czy jest liczone od momentu zmian, czy od momentu dostarczenia mi pisma o zmianach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 14:34:45

Czy komornik może zabierać nadpłatę z PIT

witam, dług za brak polisy OC jest ściągany z nadpłaty PIT , czy komornik może zabrać całą kwote nadpłaty czy nie jest tak że jest jakaś tam granica procentowa ile może ściągnąć komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 14:19:53

problem z wymianą towaru na gwarancji

Witam, posiadam gwarancje na zegarek, czy na jej podstawie mogę żądać wymiany towaru na nowy zamiast zwrotu pieniędzy? Czy jest to decyzja sklepu i nie mam żadnych podstaw aby żądać wymiany towaru ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 14:9:12

stypendium socjalne a praca w wakacje za granicą

Witam, moja sprawa wygląda tak dostaje stypendium socjalne i różne dodatki za to że utrzymuje nas tylko matka i ma mały dochód, chciałbym dorobić coś na wakacjach jak będę u rodziny za granicą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 14:6:2

Wizyta Obamy i rozmowy o gazie

witam, czy nie sądzicie że wizyta Obamy w Polsce była tylko w jednym celu? USA interesują tylko takie państwa w których można za pół darmo dostać paliwo, najpierw ropa a teraz nasz gaz łupkowy! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 13:49:23

zmiana operatora a nowa umowa

witam, mam takie pytanie zmienia się np. operator mojej sieci internetu osiedlowego, przejmują inna firma, jakie obowiązki ma ta nowa firma? Czy musi przysłać mi nową umowę do podpisania? Jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 13:32:38

Czy można wypowiedzieć staż?

witam, jestem na stażu, czas określony odbywania stażu jest na 3 do 12 miesięcy. Czy mogę przerwać staż po upływie jednego miesiąca? Jakie ewentualnie są konsekwencje? Jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 13:27:40

praca w wakacje i problem z podatkiem

witam, jestem jeszcze studentem w wakacje wybieram się do pracy w stanach, jak należy się później z tego rozliczyć czy dostanę formularz odpowiadający naszemu PIT-11 ? czy jest jakaś możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 13:21:51

program DRUKI IPS

witam, czy ktoś ma doświadczenie z programem do wystawiania rachunków Druki IPS? Czy wylicza on poprawnie wszystkie dane? Można bezpiecznie korzystać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 12:52:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika