Forum prawne (strona 561)

SKARGA NA KOMORNIKA

Koszt to ok 100zł , ale można złożyc wniosek o zwolnienie z kosztów od skargi (załącz oświadczenie o stanie majątkowym i dochodach )
  ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2011.6.3 14:6:35

Rozwód z obcokrajowcem

Jaka wygląda procedura rozwodowa z obcokrajowcem? Mój mąż jest z Hiszpanii. Czy załatwimy sprawę rozwodową w Polskim sądzie? Jakie formalności są z tym związane? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.6.3 14:2:42

jak cofnąć darowiznę ?

a czy spadkobierca może odwołać darowiznę darczyńcy (i spadkodawcy) ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.6.3 13:52:2

Czy EUTANAZJA jest możliwa???

Bardzo nurtuje mnie problem eutanazji.

Jak wygląda obecnie w prawie Polskim kwestia eutanazji?
Czy ona jest w ogóle dozwolona i możliwa?
W jakich przypadkach można ją ewentualnie wykonać?
Jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 13:33:43

pozwolenie na zabranie gruntu przez Gminę

Czy można nie wyrazić zgody na zabranie prywatnej nieruchomości przez Gminę, pod budowę kanalizacji?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 13:28:17

Ile można dorobić do świadczeń?

zmiany wchodzą w życie 31 sierpnia i będą dotyczyć również kwot dochodu od którego zależy prawo do wcześniejszej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy i renty rodzinnej. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.6.3 13:13:22

premia gwarancyjna z książeczki - problem

znalazłem informację że gdy bank nie chce wypłacić premi to można odwołać się do Regionalnego Oddziału Detalicznego obsługującego dany oddział Banku, lub do Centrali Banku. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.6.3 12:59:28

premia gwarancyjna jakie dokumenty

A ja dodam jeszcze, że gdy bank nie chce wypłacić premi gwarancyjnej można odwołać się do Regionalnego Oddziału Detalicznego obsługującego dany oddział Banku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.3 12:56:25

Jak można wybudować dom na działce rolnej

Jak można wybudować dom na działce rolnej?
Czy w ogóle istnieje taka możliwość?
Podczas ostatniego przekształcenia wykonywanego w naszej Gminie, ta działka akurat nie została uwzględniona.
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 12:35:16

Fundusz alimentacyjny wstrzymał wypłatę

witam, FA wstrzymał mi wypłatę świadczeń, już od 5 miesięcy ich nie otrzymuję Świadczenia te zostały wstrzymane z powodu zdobycia przez komornika informacji o rzekomym pobycie mojego ojca na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 12:34:19

POBIERACZEK.pl - OSZUŚCI

Też miałem podobny problem, ale nie wnosiłem sprawy do sądu bo i tak stwierdziłem, że przegram. Regulamin to regulamin. Mam nauczkę na przyszłość. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 12:27:32

Umowa darowizny samochodu

Wszelkie umowy znajdzie Pan w zakładce dokumenty na stronie e-prawnik.pl.
Lepiej jest przekazać w darowiźnie. Wiąże się z tym pewna opłata, ale unia się tym samym wszelkich sporów rodzinnych, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.3 12:25:6

obdukcja po czasie

witam, czy jak pójdę na obdukcje po pewnym czasie jak już siniaki zaczęły znikać to lekarz wypisze że to nic takiego, czy będzie widział że wcześniej były większe? Czy takie zaświadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 12:17:6

jaka odpowiedź na pozew rozwodowy?

witam, dostałem pozew rozwodowy i mam pytanie czy w otpowiedzi na niego trzeba od razu załączać jakieś dowody do sprawy jak się chce wnieść ?? Czy można je przedstawic później a w odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 12:12:24

kurs mediatora sądowego

Ośrodek Konsultacyjno - Mediacyjny w Lublinie
Mediator sądowy: 20, 21, 27, 28 sierpień 2011 r.
Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez wpłaty na konto lub w biurze OKM Lublin od poniedziałku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 12:10:47

była utrudnia kontakty z synem - będzie sąd!

witam, słyszałem że można wystąpic do sądu o ukaranie byłej za utrudnianie kontaktów z dzieckiem, ponoć jest jakis specjalny wniosek który trzeba w takiej sytuacji złożyć? Wie ktos skąd go ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 12:8:22

jak zostać kuratorem sądowym???

Chcąc zostać kuratorem sądowym zawodowym należy spełnić poniższe warunki:
* posiadać obywatelstwo polskie * korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich * być nieskazitelnego charakteru ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 12:5:26

prywatny monitoring

Myśle, że Pan nie musi się obawiać, bo i tak nikt tego nie sprawdzi. A dla ochrony własnej Pan może  Pan sobie założyć :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 12:1:50

Świadectwo pracy 2011

Zbiorcze świadectwo pracy za okres trwania kilku umów terminowych nie obejmuje już swoim zakresem umowy o pracę na czas nieokreślony. Nowe regulacje zawarte w art. 97 Kodeksu pracy sugerują, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.3 12:0:32

Umowa leasingu

Ja wszelkie dokumenty ściągam z strony e-prawnika. Jest tam zakładka dokumenty. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.3 11:58:6

Ile wynoszą zasiłki dla bezrobotnych?

Obecnie nowy zasiłek dla bezrobotnych wynosi 717 zł brutto - taka kwota będzie wypłacana tylko przez pierwsze trzy miesiące. Gdy upłyną wysokość zasiłku spadnie do 563 zł brutto.
Pamiętaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 11:56:25

pełnomocnik z urzędu i zwolnienie z kosztów

Witam, jakie są szanse na uzyskanie pełnomocnika z urzędu i zwolnienia z kosztów sądowych? Czy jak się składa wniosek to liczą się głównie dochody osoby i stan jej bytu? Czy przy rozpatrywaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:50:33

odrzucenie spadku po rodzicach

Ojciec, który zostawił mnie i mamę zmarł. Zostawił mi w spadku jakieś nieruchomości i jakieś pieniądze. Dodam, że był bardzo bogaty. Ja jednak nie chce od niego nic! Nie było go przez 24 lata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:43:9

zwrot zadatku za wynajem mieszkania

Witam,
Moje pytanie dotyczy zadatku który wyłożyłem jako zabezpieczenie umowy najmu mieszkania. Tydzień temu wyłożyłem 2000 zł i podpisałem takie pokwitowanie, jednak z pewnych przyczyn nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:37:11

pełnomocnik osoby niepełnoletniej

Czy pełnomocnik osoby niepełnoletniej może zadecydować o sprzedaży nieruchomości należącej do tego dziecka?
Jakie prawa ma pełnomocnik osoby niepełnoletniej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:33:5

wychowawca kolonijny

Jadę w tym roku na kolonie z dziećmi. Będę tam wychowawcą. Chciałem zapytać jakie mam prawa, bo swoje obowiązki już znam, ale nikt nie mówi o prawach. Np. czy odpowiadam za to, że chłopiec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:17:42

wynagrodzenie za nadgodziny

zajmuje się w pracy sprawami administracyjnymi. bardzo często zostaje po godzinach i kończę pracę, która ma także swoje terminy ustalone odgórnie. Szef jednak twierdzi, że nie mam w umowie zapisanego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:12:13

kto ponosi koszty za rozwód???

Mój maż wniósł pozew o rozwód. Rozwód jest z jego winy, bo to on mnie zdradził i to ona ma nową partnerkę. Czy wchodząc na drogę sądową ja także muszę płacić jakieś pieniądze za tą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 11:2:9

limit urlopu na żadanie

Chciałam ostatnio wziąć sobie jeden dzień urlopu na żądanie. Szef powiedział mi, że juz wykorzystałam limit!
Czy w ogóle jest jakiś limit urlopu na żądanie? Ja wzięłam ostatnio tylko w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 10:43:19

darmowy staż pracy

Zaproponowano mi staż pracy, ale niestety darmowy. Czy oni nie mają obowiązku płacić za staż pracy? A czy staż pracy liczy się do lat pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 10:39:50

żona uciekła z naszym synkiem!!!

Jestem Niemcem. Znam Polski bo miałem od 10 lat żonę Polkę. Przyjechała do nas do pracy i zakochaliśmy się. Mamy Synka. Ona jednak zabrała go i uciekła. Powiedziała, że już mnie nie kocha i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 10:10:35

pobranie systemu CRM

Prowadzę małą firmę i chciałbym zainstalować system crm. Znalazłem w internecie darmowe pobranie tego programu. Jak sprawdzić czy jest to legalne? Nie chciałbym w razie kontroli płacić kary ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 9:57:33

jak zainstalować kasę fiskalną

Jestem właścicielem firmy ochroniarskiej. Obowiązuje mnie zainstalowanie kasy fiskalnej. Ale jeszcze tego nie zrobiłem. Czy czeka mnie za to jakaś kara?
Gdzie mam się udać po tą kasę fiskalną, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 9:51:35

jak zostać policjantem???

Słyszałem, że weszły zmiany dotyczące starania się o posadę policjanta.
Jakie są te zmiany?
Czy będzie teraz trudniej dostać się do Policji??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 9:44:0

dotacje na rozpoczęcie działalności

Chciałbym rozkręcić jakiś biznes, a dokładnie restauracje. Jestem kucharzem i chciałbym pracować w końcu na swoim. Jednak brakuje mi wkładu własnego na rozkręcenie czegokolwiek. Czy jest jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 9:14:0

zabierają nam dodatki mieszkaniowe!

Skoro masz mieszkanie na własność, to chyba nie jesteś tak biedna, żeby musieć mieć jeszcze do niego jakieś dodatki!
Inni w ogóle nie mają za co i gdzie mieszkać! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 22:26:42

jak napisać pismo dotyczące odrzucenia reklamacji

Ja wszelkie wzory pism i gotowe pisma ściągm z tej strony.
http://dokumenty.e-prawnik.pl/

mają duży wybór ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 22:23:31

Akademia Filmów Wojennych

Ja sie wybieram!
Tez byłem w tamtym roku i bardzo mi się podobało!
tematyka jest też interesująca i co najciekawsze można podyskutować na poziomie! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 22:21:36

stypedia wycofane od tego roku !!!!

Mi też to bardzo się nie podoba!
Ja jeszcze słyszłam, że jak ktoś za ten rok 2010/2011 uzyskał średnią kwalifikującą się do stypendium, to i tak go nie dostanie!!!
A przecież prawo nie działa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 22:17:50

kara za rezygnacje z mieszkania studenckiego

chce zrezygnować z mieszkania, ktre wynajmowałem w Krakowie na okres roku studiów. Nie zostaje w Krakowie na wakacje i nie jest mi ono potrzebne. W umowie w prawdzie mam wynajęty do końca sierpnia.
Ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 21:57:38

Pobita przez mężczyznę co zrobić ?

Nie chodzi o psa bo psa ma co ją broni -i jemu przeszkadza nawet jak pies szczeka na niego . Strasznie męczący sąsiad już z nim miała takie sytuacje najbardziej się martwię, że sprawa może zostać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.2 21:9:0

Za co płaci najemca?

Wszystko zależy jak się umówiliście. Zazwyczaj te"media" to wszystkie opłaty. A "1000zł" to odstępne. Czasem czynsz do spółdzielni jest już w "odstępnym"+prąd i gaz.

Pozdrawiam
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 17:24:17

kto dziedziczy gdy nie ma dzieci?

Rodzice, rodzeństwo potem dzieci rodzeństwa a jeżeli i tych niema to gmina. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 15:53:59

kiedy przedawniają się długi?

Jeżeli bieg przedawnienia nie został przerwany to zgodnie z art. 118 kc - 3 lata jeżeli pożyczki udzieliła firma a 10 lat jeżeli osba fizyczna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 15:45:42

Dowóz do pracy to przychód?

będzie to przychód jeśli konkretną kwotę takiego świadczenia (jakim jest dowóz) da się przypisać jednej osobie.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 15:30:31

co mi grozi za ogórki z Hiszpanii?

Podobno teraz mają być wzmożone kontrole żywności przez sanepid, co mi grozi jeśli jeszcze sprzedaję ogórki importowane z Hiszpanii? Jeśli nikt nigdy nie zatruł się moimi warzywami ? Zawsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 15:20:56

Zasiłek dla samotnej matki.

Witam, jestem wdową, wychowuję syna w wieku 10 lat, otrzymuje jedynie zasiłek z MOPS, ojciec dziecka nie żyje. Jestem teraz w ciąży z innym mężczyzna który mieszka ze mną teraz, czy jak się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 14:35:8

skąd wziąć pieniądze na własną firmę?

witam, myśle o założeniu własnej firmy mam fajny pomysł ale nie wiem skąd wziąc na to fundusze, czy ktoś się w tym orientuje , czy są jakies instytucje pomagające nowym przedsiębiorcom? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:56:1

epidemia E.coli a odszkodowanie

witam, czy po zatruciu bakteriami E.coli można domagać się odszkodowania od sklepu w którym się kupiło produkt? Czy sklep może zwalić winę na dostawcę i tam wysłac poszkodowanego po odszkodowanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:35:37

Można sprzedać współwłasność bez zgodny właściciela?

witam, po śmierci babci sąd podzielił nieruchomość (dom z działką) na 3 osoby. Jeden współwłaściciel wprowadził się do domu i powiedział, że będzie tu mieszkał i nie chce tego sprzedać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:28:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika