Forum prawne (strona 559)

kompetencje ławy przysięgłych

jakie są kompetencje ławy przyciegłych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 20:25:28

korupcja wśród lekarzy

Muszę podzielić się z Wami moją bardzo nieprzyjemna sytuacją!
Otóż moje dziecko miało mieć wycięte migdały. Po otrzymaniu skierowania odPani doktor udałem się czym prędzej aby umówic dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 20:20:56

Zaswiadczenie o obywatelstwie polskim

Mieszkam we Francji i chcialabym dostac polski dowod osobisty.Posiadam Paszport konsularny ktory sie skonczyl w 1981
Jakie sa postepowania administracyjne w tym wypadku ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 19:7:32

potrzebuje pomocy

Witam wszystkich

Mam sprawe w Sądzie ,stawiałem sie na każde wezwanie Sądu teraz zachorowałem jutro idę do zwykłego lekarza rodzinnego nie sądowego sprawę mam wyznaczoną na 13 czerwca i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 18:8:2

pomoc z Urzędu do spraw Kombatantów

Występując do Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych o pomoc pieniężną, należy dołączyć:
- dokumenty potwierdzające trudną sytuację,
- oraz stanowisko kierownika ośrodka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 15:21:10

Przemoc w rodzinie a alimenty

Witam,
mam 18 lat, i dość ciężką sytuację w domu. Mój ojciec jest marynarzem, więc jak wraca do domu to wprowadza swoje 'rządy'. Uczę się średnio, kończę drugą klasę liceum, i na przyszły ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 15:20:2

można odłączyć media za długi sąsiadów?

Kłopoty wspólnoty mieszkaniowej oznaczają nieopłacone rachunki za energię elektryczną, wodę lub za ciepło. Spółdzielnia może wtedy zostac odcięta od mediów, lub usługodawcy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 15:19:5

ślub z obcokrajowcem

Chciałabym wziąć ślub z obcokrajowcem. Mój partner nie ma obywatelstwa Polskiego. Od razu mówię że to nie jest ślub jako transakcja, aby tylko mógł dostać polskie obywatelstwo, ale my naprawdę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 15:13:55

kiedy warto wykupić grunt?

A czy gmina może powołując się właśnie na wyrok Trybunału, nie przyjąć wniosku? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.7 15:12:42

źle postawiona diagnoza przez lakarza

Bardzo ciekawi mnie kwestia prawna odpowiedzialności lekarzy.
Czy w momencie gdy lekarz postawi złą diagnozę i np. z tego powodu powstaną jakieś poważne uszczerbki na zdrowiu pacjenta lub w najgorszej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 15:7:14

ceny lokali maleją mimo wzrostu VAT

Rynek deweloperów osiągał ostatnio bardzo dobre wyniki i  podniesienie cen z powodu zmiany  VAT nie byłoby dobrym posunięciem, a do tego do oferty trafiają nowe, tanie inwestycje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 15:6:25

trudniej o kredyt w obcej walucie?

Celem zmian jest ograniczanie ryzyka związanego ze spłacaniem kredytów.    ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.7 15:2:4

nakaz pracy w sobotę ?

A czy w takie dni stawka za pracę jest większa? tak jak za godziny nadliczbowe?  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 14:58:13

jak rozpisać urlop ?

pracuję, w kawiarni na 12 godzinne zmiany, chciałem wziąć tydzień wolnego, jak powinienem rozpisać urlop jeśli w tym tyg wypadają mi 3 dniówki? Czy z urlopu zabrane mi zostanie 3 dni, czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:55:41

brak rozliczenia podatkowego

Czy to prawda, że za brak zrobienia rozliczenia podatkowego wchodzi komornik???
Co mi grozi za to? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:53:53

Zmiany w prawie do emerytury

Pozostałe osoby nabywają prawo do tzw. nowej emerytury. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 14:49:44

sprawa ustalenie macierzyństwa

Dodam, że pisząc o Pani usc miałem na myśli urząd miejsca urodzenia. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 14:46:57

ubezpieczenie a praca na czarno za granicą

Moja sprawa dotyczy ubezpieczenia mojego męża który wyjeżdża do pracy za granicę, ale niestety na czarno. Czy w takim przypadku można opłacić jakieś ubezpieczenie, które będzie go chroniło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:40:5

kiedy wcześniej na emeryturę ?

słyszałam o możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę związaną z renta wypadkową. Ale nie wiem o co dokładnie chodzi i jaka ustawa o tym mówi? czy to w ogóle prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:38:32

zatrudnianie prawników na innych zasadach?

czy jak w mojej firmie będę zatrudniał prawnika to do jego umowy muszę stosowac jakieś inne zasady ? jeśli tak to jakie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:33:50

brat bezprawnie ubezwłasnowolnił mame!!!

Mój problem jest poważny!

Otóż brat wziął pod opiekę naszą mamę, gdyż to on zamieszkał z mamą w rodzinnym domu. Ja wyjechałam do innego miasta. Dowiedziałam się przez przypadek że mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:33:15

molestowanie nie seksualne?

czy jest takie coś jak molestowanie nie seksualne? Słyszałam, że obraźliwe i złośliwe komentarze w pracy również można zaliczyć do molestowania? Czy tak jest, jak to dokładnie wygląda ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:29:11

mój mąż siedzi w więzieniu

Mój problem wygląda następujące. Mój mąż został oskarżony i siedzi teraz w więzieniu. Skazany jest na 4 lata. Mamy 3 dzieci. Czy mi z tego tytułu przysługują jakieś dofinansowania, pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:27:53

niezameldowanie

Mam taki problem: mój mąż, który nadużywa alkoholu i nie jest zameldowany w moim domu. Czy jeżeli ja nie wyrażam zgody na przebywanie męża pod wpływem alkoholu, to wzywając policję wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:26:54

limity na kilometrówce?

takie pytanie odnośnie kosztów, czy opłaty za przejazd autostradą prywatnym autem wykorzystywanym w pracy są kosztem firmy? Słyszałam, że są jakieś ograniczenia ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:24:11

zmiana firmy w spółkę

pytanie do obeznanych z tematem, jak aktualnie wygląda zmiana jednoosobowej firmy w spółkę kapitałową? czy się opłaca? jakie są plusy ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:20:35

dewaluacja dyplomu

Mam takie krótkie pytanko.
Co grozi za dewaluacje dyplomu??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 14:18:24

nowa kategoria prawa jazdy AM

AM ma zastąpić popularną kartę motorowerową. Wiek niezbędny do uzyskania tej kategorii prawa jazdy zostanie podniesiony z 13 do 14 lat. Aby uzyskać to prawo jazdy, trzeba będzie ukończyć kurs ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 14:12:8

Umowa zlecenie a urlop

Przy zatrudnieniu na umowę zlecenie nie przysługuje urlop. 
Najważniejszą ujemną konsekwencją umowy zlecenia jest brak prawa do urlopu. Jak wcześniej wspomniano zleceniobiorca nie jest pracownikiem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 13:46:3

woda i klimatyzacja dla pracowników!

Tak, to prawda, każdemu praconikowi należy się ze strony pracodawcy zapewnienie wody pitnej na dni upalne i zagwarantowanie klimatyzacji. A postępowanie waszego szefa nadaje się na skargę do sądu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:40:7

Tanie linie lotnicze!!!

Leciałam osobiście tą linią lotniczą. I w sumie robię to bardzo często bo jest najtańsza i jestem zadowolona. Więc uważam, że spokojnie może Pani im zaufać. A bezpieczeństwo lotu jest takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:33:27

Jak przekształcić użytkowanie wieczyste we własność

Jeszcze to nie weszło w życie. To dopiero propozycja ze strony rządu. Jeśli zmiany weszłyby w życie, dotychczasowi użytkownicy wieczyści staliby się właścicielami z chwilą wejścia w życie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:24:9

PRAWO jako przedmiot obowiązkowy w szkole

Świetny pomysł! Może zmiejszyła by się dzięki temu przestępczość wśród młodych ludzi. Może znając grożące im konsekwencje zastanowią się dwa razy zanim coś nabroją. I napewn zaciekawiło ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:18:31

2011.6.7 13:15:43

budowa budynku na zgłoszenie

Z tego co się oreientuje można rozpocząc budowę tylko na zgłoszenie. Ale ten budynek nie będzie mógł przekraczać 25m2 i nie może być połączony w żaden sposób z np. budynkiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:12:49

badania psychologiczne dziecka

Jeśeli są to badania nieanonimowe, tylko dziecko musi podać swoje dane osobowe, to konieczna jest zgoda rodziców! Gdyż po takich badaniach wysuwa się diagnozę dotyczącą sfery psychicznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 13:9:58

jak NIE zrobić remontów

od prawie roku usiłujemy wykonać remonty we wspolposiadanym budynku
Zły stan budynku zagrażający zdrowiu i zyciu mieszkancow został potwierdzony przez szereg ekspertyz, mimo to urzędnicy uniemożliwiają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 12:51:28

spadek po rodzicach czy mam też prawo?

Chciałam uzyskać informację, czy należy mi się spadek w mojej sytuacji. Moi rodzice, którzy już nie żyją, przepisali dom na moją siostrę, siostra zmarła a jej dwaj synowie wspólnie sprzedali ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 12:50:22

pozew o przywrócenie stanu prawnego

witam, mam takie pytanie bo nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi, co to znaczy przywrócenie stanu prawnego nieruchomości? a jak wygląda sprawa z takim pozwem? jak przebiega taki proces? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 12:45:35

wydatki na doszkalanie pracowników

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) wymienione są wydatki których nie uznaje się za koszty zyskania przychodów, a  opłat za podnoszenie kwalifikacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.7 12:8:12

pierwsze zakażenie EHEC w Polsce

Sanepid  kontroluje bazary , punkty sprzedaży i uprawy warzyw w całej Polsce, przebadano juz kilkadziesiąt próbek i w rzadnej nie znaleziono podejrzanej bakterii  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.7 11:43:52

100km/h w zabudowanym! Bez mandatu? Pilne!

Witam!

To jest mój pierwszy post, także opisałem sytuację w szczegółach, proszę o wyrozumiałość!



W dniu dzisiejszym jadąc przez rodziną wioskę spotkał mnie niemiły incydent a mianowicie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 11:15:4

Kiedy postępowanie uproszczone??

KPC mówi, że postępowanie uproszczone ma zastosowania w sprawach o roszczenia wynikające z umów, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych, a w sprawach o roszczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 11:14:41

wyższe alimenty a zabezpieczenie komornika

Miał, gdyż postanowienie w sprawie zabezpieczenia może zapaść przed rozprawą na posiedzeniu niejawnym.

mgr prawa, udzielam niedrogo porad w sprawach rodzinnych i cywilnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 11:6:49

wymeldowanie kobiety w ciąży

Wymeldować można wtedy, gdy Pani faktycznie nie zamieszkiwałaby u siostry. Zwykle urzędnicy badają jaka jest faktycznie sytuacja i dopiero wydają decyzję. Dziwne więc, że bez oględzin doszłoby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 10:59:52

Alimenty od państwa

Tak, do ukończenia 25 roku życia pod warunkiem kontynuacji nauki. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 10:43:16

służebność - nie wiem czy jest nie wiem co robic...

Najpierw niech sąsiad pokaże akty notarialne, z których wynika prawo przejazdu. Służebność drogi koniecznej powinna być wpisana do kw obu działek. Jeżeli już takowe prawo przysługuje sąsiadowi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 10:21:33

rzeczy znalezione (rower, torby, komórki, kosmetyki itp.) i przechowywane przez staroste w biurze rzeczy

rzeczy znalezione (rower, torby, komórki, kosmetyki itp.) i przechowywane przez staroste w biurze rzeczy znalezionych po ilu latach trafiaja do urzedu skarbowego i jaka procedura ma tu zastosowanie? (oczywiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 9:32:27

odwrócona hipoteka - co to takiego?

Witam. Hipoteka odwrócona jest usługą finansową przeznaczoną dla seniorów. Zasada jej działania jest prosta. Po podpisaniu umowy firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną w zamian ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.7 9:16:51

Zapraszam do nowej audycji TV

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 4:16:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika