Forum prawne (strona 558)

Magister będzie mógł reprezentować strony?

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że magistrowie mogliby świadczyć usługi prawne o mniej złożonym charakterze.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.9 14:14:19

wymeldowanie córki

Czy ojciec jako główny najemca może wymeldować z mieszkania córkę, która wyjechała do pracy za granicę, ale przyjeżdża do domu nie rzadziej niż raz na miesiąc? co ma teraz zrobić jeżeli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.9 14:12:53

Likwidacja prokuratury?

Dla wielu prokuratorów będzie to równoznaczne z rezygnacją z zawodu, gdyż nie będzie ich stać na codzienne wielokilometrowe dojazdy do pracy.. ehh..
  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.9 14:9:15

Darowizna na zakup mieszkania

Mam takie pytanie: moja babcia postanowiła przeznaczyć mi darowiznę na zakup mieszkania. Resztę finansuje z pieniędzy wspólnych z mężem. Czy w akcie notarialnym jako wlasciciel mieszkania moge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 14:5:29

pytanie o spadek/darowiznę

takie pytanie czy teściowa może przepisać nieruchomość tylko jednemu z rodźeństwa żony? Prawdopodobnie był w formie darowizny. Czy jest jakaś możliwość żeby każdy z rodzeństwa otrzymał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 13:27:42

zawyżenie ceny sprzedaży mieszkania

Mam pytanie, czy zaniżenie lub zawyżenie ceny sprzedaży nieruchomości(mieszkania) powoduje nieważność czynności prawnej stwierdzonej aktem notarialnym? Czy taka umowa może być unieważniona?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 13:7:57

80 letni pan zmarł bo nie przyjeli go do szpitala

Dzisiaj lekarze nie patrzą na Twoje prawa, ale tylko na ich przepisy!
Jak nie mieścić się w rubrykach ich przepisów to dowidzenia. Np. jak nie masz skierowania to nie udzielą Ci pomocy! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 13:7:41

pomówienie o mobbing

Niech Pan się nie da wyrolować. teraz strasznie pracownicy naciągaja pracodawców, aby ich oskrobać troche z pieniędzy. Mnie samego jenda chciała załatwić, ale nie dałem się.
I na przyszłość, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.6.9 13:5:4

Dzień wolności podatkowej!!!

Jak co roku mamy okazję świętować Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku w Polsce przypada on na 7 czerwca. Oznacza to, że od dzisiaj już nie pracujemy na podatki.
Ale niestety to nie oznacza, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 13:2:24

Co zrobić jak nie zdam matury?

Tez uwazam, że marne szanse. Ale możesz zawsze próbować zaocznie rozpocząć studia, a później za dobre wyniki (średnią odpowiednią) przenieść sie na studia stacjonarne (dzienne).
 
Powodzenia, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.9 12:50:51

jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

W 2011 r.:
Kryteria dochodowe wynoszą:
dla osoby samotnie gospodarującej - w wysokości  477 zł,
dla osoby w rodzinie - w wysokości 351 zł.
Kwoty świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 12:48:21

Sąd uzna ksero testamentu?

W kodeksie postępowania cywilnego nie ma pojęcia kserokopia, dowodem powinien być oryginał dokumentu lub jego odpis, bądź fotokopia. 
  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.9 12:46:58

czy szkoła odpowiada za wypadek mojego dziecka?

Oj wątpie, żeby Pani cokolkwiek uzyskała od szkoły. Nauczyciele maja czasem większe prawa niż obowiązki! I sa chronieni przed takimi incydentami!
Także tylko chyba ubezpieczalnia Pani wypłaci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 12:45:44

ewidencja gruntów

Współwłaściciele działaki podjęli decyzję o zniesieniu współwłasności. Powierzchnia działki wynikająca z księgi wieczystej jest różna od tej, jaka znajduje się w ewidencji gruntów. Która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 12:41:31

dane osobowe uczniów będą ogólnodostępne!

Jak to możliwe, że któryś z rodziców będzie mógł sparwdzić oceny mojego dziecka?!
A po co to komu wiedzieć jakie są dane mojego dziecka!To jeszcze zacznął się porwania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 12:40:18

czy wypłacą nam w tym roku stypendia naukowe???

Ja słyszałem, że NIE! Gdyż ich nie obchodzi to, że starałeś się przez oceny przez cały rok 2010/2011, ale to, że wniosek o stypendium składasz w październiku w roku akademickim 2011/2012!!!!!

bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.9 12:37:10

dodatkowe zasiłki na macierzyńskim

Witam!

Jestem w ciąży i przebywam obecnie na macierzyńskim. Chciałabym się dowiedzieć czy przysługują mi z tego tytułu jakieś dodatkowe zasiłki o które mogłabym się starać? Dodam, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 12:26:17

pułapki w umowach telekomunikacyjnych

Mam pewne wątpliwości związanych z zawarciem umowy z firma telekomunikacyjną. Stąd mój post. Chciałbym się dowiedzieć jakie pułapki najczęściej szykują na konsumenta przedsiębiorstwa telekomunikacyjne?

Gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 12:16:42

sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat.

Posiadam mieszkanie z aktem notarialnym , chciałabym je sprzedać ale jeszcze nie minęło 5 lat i musiałabym zwrócić bonifikatę, czy jest jakas możliwość aby tego nie robic? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 12:13:23

Przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej

Mam takie pytanie pytanie, czy przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej musi być jednocześnie zameldowany w budynku należącym do tej wspólnoty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 12:1:59

ubezpieczenie na wakacje za granicą

Wyjeżdżamy z rodzina na wakacje. Chcielibyśmy się ubezpieczyć przed ewentualnymi wypadkami za granicą, przed błędami i niewywiązaniem się z umowy z biura podróży. Jakie jest najlepsze ubezpieczenie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 11:41:32

Koniec stypendiów na studiach

Na niektórych uczelniach jest utrzymywana zasada, że stypendium trafia do 3% najlepszych uczniów, którzy mają średnią ponad 4.5. Wydaje mi się, że to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Chociaż ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.6.9 11:37:38

DG wznowienie i zmiana sposobu rozliczania z US

Witam.
Nie jestem pewny czy w dobrym dziale piszę pytania - jeśli w złym proszę administratora o przeniesienie do odpowiedniego.

Z góry zaznaczam, że na pewno nie obejdzie się bez wizyty w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 11:33:38

profil zaufania w urzędach!

Cóż za ciekawa informacja nastała dzisiejszego dnia!

Od dziś będzie można używać \"profilu zaufania\" - tj. bezpłatnego podpisu elektronicznego do kontaktów z administracją. Za jego pomocą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 11:25:25

zgłoszenie o popełnineiu przestępstwa

Jakie czynności i w jakim czasie powinny podjąć organy ścigania po zgłoszeniu przez poszkodowanego na komisariacie policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 9:31:32

pozwolenie na ogrodzenie przy drodze powiatowej

Mój problem dotyczy budowy ogrodzenia nieruchomości.

Wykonanie ogrodzenia nieruchomości graniczącej przy drodze powiatowej - jakie pozwolenia i od jakich instytucji należy uzyskać, gdzie zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 9:23:35

zgłoszenie przyłącza gazu

JESTEM W TRAKCIE BUDOWY DOMU I NA BIEŻĄCO POJAWIAJ SI JAKIEŚ PROBLEMY

Przyłącz gazu: kiedy robimy na zgłoszenie ZUDP a kiedy należy wnioskować o pozwolenie na budowę.

Dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 9:18:13

żona oskarżyła mnie o molestowanie córki!

Moja sprawa z którą zwracam się do Państwa jest dla mnie bardzo trudna. Oczekuje od Państwa rzetelnych informacji.
Otóż jestem w trakcie rozwodu z moją żoną. Jednak ja nie chce jej go tak łatwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 9:12:26

gwałt jako broń Kaddafiego

Pomysł Kadafiego na nową broń w walce domowej jest wręcz oryginalny a zarazem odgrażający!
Jak można wyposażyć swoich żołnierzy w viagrę i rozkazać im gwałcić! Jakby w każdym wojsku zamiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 8:53:54

umowa o dzieło a prawa autorskie

Z uwagi na fakt iz moja wiedza o prawie autorskim jest bardzo ograniczona i akurat w tej kwestii raczej nie ma miejsca na moją prawniczą nieudolność i eksperymentowanie chciałabym prosić Was o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.9 0:52:37

ile dla komornika?

Prawdopodobnie jest tak, bo do długu doszły koszty egzekucji i prawdopodobnie wpłacane kwoty po potrąceniu kosztów komornika nie wystarczają na spłatę odsetek a na ich poczet jest w pierwszej kolejności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.8 23:2:28

paszport przez sąd irlandzki

mam takie pytanie potrzebuje pismo do sądu irlandzkiego o rozstrzygniecie o istotnych sprawach dziecka chodzi o paszport.otoż sytuacja jest taka ze moja zona jest z dzieckiem w irlandii a ojciec jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.8 16:9:44

dochodzenie należności

Pilnie szukam podpowiedzi w nastepujacych sprawach:

1. Sprzedałam towar spółce s.c. krórej współwłaścicielem jest mój maż - dostałam od niego połowe należności - w jaki sposób dochodzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 15:50:4

błędy medyczne będą opisane w sieci ?

serwis ma być dostępny na Stronie Bezpiecznej Opieki Podstawowej  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.8 15:34:3

więcej etatów dla niepełnosprawnych ?

To się urzędom bardziej opłaca bo pensja na pracownika jest nie wiele niższa, a do tego trzeba by stworzyc stanowisko, przeszkolić i często nadzorować niepełnosprawnego...
Porażka, pomysł rządu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.8 15:28:49

koszty przychodu z giełdy

Mówi o tym  art. 23 ust. 1 pkt 38b dodany w styczniu 2009 r. do ustawy o PIT  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.8 15:25:59

problem z administratorem proszę o pomoc!

mam taki problem, dwa miesiące zalegam z czynszem i dostałam ostatnio wezwanie do zapłaty, w piśmie administrator poinformował mnie o ostatecznym terminie spłaty zadłużenia, w innym wypadku wystąpi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 15:20:41

alimenty a zamieszkanie za granicą

mieszkam za granicą na stałe , odbyły się dwie sprawy o rozwód i alimenty, wyrok padł zaocznie nie dostałem żadnych papierów z sądu o wyroku o alimenty i rozwód. Jak mam zgłosić się po papiery? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 15:18:3

Pełnomocnictwo podpisane przez konsula

mam takie pytanie jeśli ktoś przebywa zagranicą i nie może osobiście stawić się u notariusza. Czy sąd przyjmie pełnomocnictwo podpisane przez konsula ? Chodzi tylko o założenie księgi wieczystej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 15:0:55

alimenty w zawieszeniu

mam taka sprawę, mój były nie płaci na syna alimentów zadałam sprawę do prokuratury a następnie odbyła się sprawa w sądzie, dostał wyrok w zawieszeniu ale i co z tego jak nadal nie płaci, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 14:29:52

Działka bez prawa zabudowy ?

Zastanawiam się nad kupnem działki pod domek letniskowy. Co oznacza termin działka bez prawa zabudowy trwałej? Zwykle takie grunty są zdecydowanie tańsze.
Co można postawić na działce bez takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 13:42:55

emerytura dla nauczyciela akademickiego





Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich zostały uregulowane w ustawie z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (DzU nr 164, poz. 1365 ze zm.) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.8 13:6:15

Chińczycy wypowiadają budowę A2 ?

Ale rozmowy z polskim rządem trwają juz prawie miesiąc i do tej pory żadne porozumienie nie zostało osiągnięte. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.8 12:53:11

darmowa promocja działalności społecznej w mediach?

Media mają przeznaczyć na te spoty co najmniej 30 minut  tygodniowo.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.8 12:46:7

Współwłasność działki

Mam takie pytanie otóż mam postanowienie prawomocne z sądu o nabyciu spadku po zmarłym ojcu. Spadek jest po połowie mój i mamy. Mama chce się zrzec swojej części na mnie. Czy do tego wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 11:53:12

sprawa rozwodowa, jak będzie wyglądać?

Jak wygląda rozprawa, gdy obie strony godzą się na rozwód bez orzekania o winie? Jeżeli na sprawie okaże się, że pozwany ma adwokata, boję się, czy wówczas sobie poradzę, czy powinnam również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 11:34:53

Mieszkanie wlasnosciowe

Mieszkanie wlasnosciowe Dostalam wezwanie z kancelarii prawnej do zaplaty zaleglego czynszu czy moge go zaplacic w 3 ratach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.8 10:42:48

nadanie numeru nip

witam!
słyszałam, że od 1 lipca zostaje zniesione posiadanie numeru NIP dla osób fizycznych, które nie posiadają działalności gospodarczej. Ale czy to także chodzi o osoby, które nigdy w życiu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 22:47:35

Windykacja a wyrok sądu?

Windykacja a wyrok sądu? Wyrokiem sądu w Rzeszowie z dn 24.10.2007 mam zapłacić 16.000 tysięcy do Banku BPH (do 4 lat od daty prawomocności) ale okazało się ze bank sprzedał wierzytelność firmie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 21:57:44

dotacje z Uni Europejskiej

Jak można pozyskac dotacje z Uni Europejskiej na otworzenie własnej działalności gospodarczej a konkretnie prywatnego żłóbka połączonego z świetlicą? Gdzie nalezy składać dokumenty? I o jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.7 20:29:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika