Dodatkowy urlop macierzyński

Odpowiedzi w temacie (1)

zohan\\

2.2.2011

Witam, jeżeli moja żona urodziła dziecko pod koniec roku i jej podstawowy urlop macierzyński biegnie od początku stycznia. Czy w związku z tym, iż jej urlop macierzyński przeszedł na rok kolejny to będzie mogła skorzystać z dodatkowego urlopu w wymiarze 2-ch tygodni?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mdfan

2011-02-15 02:35:11

Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi. To nie ma znaczenia kiedy przypada urlop macierzyński - on nie przechodzi na następny rok. Dodatkowe 2 tygodnie zawsze przysługują - ale trzeba pamiętać o tym, żeby złożyć w odpowiednim terminie stosowne podanie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • Zasiłek macierzyński - Kiedy przysługuje i ile wynosi zasiłek macierzyński

  Wysokość zasiłku macierzyńskiego, zasady przyznawania, okres wypłacania. Zasiłek macierzyński bez ubezpieczenia chorobowego.

 • Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

NA SKÓTY