Forum prawne

kontakty z dzieckiem a osoby trzecie

Witam
Mam nietypowa sytuacje jestem w związku nie formalnym nasza sytuacja nie pozwala zęby zamieszkać razem wiec dziecko z konkubinata mieszkają u swojej matki gdzie mieszka jeszcze jej siostra która uniemożliwia mi kontakty z dzieckiem po prostu nie wpuszcza mnie do mieszkania nie występowałem w tej sprawie do sadu bo przecież matka dziecka pozwala mi się widywać z dzieckiem nawet wychodzi z nim na podwórko itd ale jak wiadomo są to krótkie widzenia dziecko ma 7 miesięcy często jest przeziębione
Proszę o poradę co mogę zrobić jak uzyskać kontakty w miejscu zameldowania dziecka itd w razie jakich kolwiek pytań odpowiem na każde
Z góry dziękuje
Alek

2011.1.27 10:47:20

Odpowiedzi w temacie: kontakty z dzieckiem a osoby trzecie (6)

Złóż wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem i zaproponuj rozwiązania, które ci pasują. Czyli gdzie chcesz dziecko widywać i ile razy tygodniowo.
Czyli przy takim maleństwie to zapewne w miejscu zamieszkania matki w godzinach - jakie Ci pasują (by nie kolidowały z pracą) np. 17:00 - 19:00 codziennie/ co drugi dzień lub jak tam uważasz. Oraz poza miejscem zamieszkania - np. na spacery godzinne. Pogadaj z matką dziecka, bo rozumiem, że macie kontakt i uzgodnij jak ona to widzi. jak nie będzie chciała rozmawiać, to napisz, jak uważasz, tylko pamiętaj, że to malutkie dziecko i podejdź do tych kontaktów i opieki z głową. jesli jest jeszcze karmione piersią, to kontakty będą w obecności matki. Pozukaj przykladowych wzorów o kontakty z dzieckiem. Są w internecie. Pozdrawiam

2011.1.27 20:43:21

jak będziesz miał postanowienie sądu - ugodę to będziesz miał prawo odwiedzac dziecko zgodnie z tą UGODĄ lub POSTANOWIENIEM. W razie utrudniania wzywaj odpowiednie słuzby.
We wniosku zaznacz, że matka dziecka nie mieszka sama i że jej otoczenie utrudnia kontakty.

2011.1.27 20:44:45

Witam
Dziękuje bardzo za odpowiedz
Ale mam powołać matkę dziecka czy jej siostrę o kontakty bo matka dziecka z która jestem pozwala mi się widywać z synem bardzo się stara żebym widział się z dzieckiem próbowałem ja jak i ona negocjować z siostra warunki widzen ale bez skutecznie.
Dodam ze w domu którym mieszka jest dyskryminowana tylko dlatego ze jest zemną (bo jestem po rozwodzie)
Pozdrawiam

2011.1.28 17:3:14

Złóż względem matki dziecka, zaznacz że spotkania z dzieckiem mają odbywać się w miejscu zamieszkania matki - wskaż konkretne dni tygodnia i godziny, oraz kiedy będziesz też mógł zabierać dziecko sam np. na spacer, jesli wolisz. Jak dziecko podrośnie to zmienisz kontakty sądownie na inne terminy - dłuższe, weekendowe.
Matka będzie musiała Cię wpuszczać - na spotkania, a przez to jej rodzina. Ewentualnie popytaj jakiegoś znajomwgo prawnika

2011.1.28 22:37:33

W sądzie podczas rozprawy zaznacz, że rodzina matki dziecka utrudnia kontakty a Ty przecież jako ojciec masz obowiązek utrzymywać kontakt z dzieckiem.
Kodeks rodzinny :
Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów.

§ 2. Kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie z dzieckiem (odwiedziny, spotkania, zabieranie dziecka poza miejsce jego stałego pobytu) i bezpośrednie porozumiewanie się, utrzymywanie korespondencji, korzystanie z innych środków porozumiewania się na odległość, w tym ze środków komunikacji elektronicznej.

2011.1.29 10:18:46

Dziekuje serdecznie
Pozdrawiam

2011.2.2 16:15:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika