Prosimy o rzetelną poradę;(

Odpowiedzi w temacie (0)

mlesslan

3.2.2011

Witam Mamy kilka problemów z małżeństwem, od którego wynajmujemy mieszkanie. Po pierwsze - kanapa, która była częścią wyposażenia mieszkania okazała się zagrzybiała i spleśniała. Nie dość, że przez miesiąc o tym nie wiedzieliśmy, a nasze dziecko się w tym czasie truło to po pozbyciu się kanapy nie otrzymaliśmy żadnego mebla w zamian. Po drugie - nie chcą nas zameldować tymczasowo w mieszkaniu, mimo istniejącego obowiązku meldunkowego (mężowi jest to potrzebne, gdyż mieszkamy o 450km od naszego miejsca zameldowania) Na domiar złego mamy kolejny problem... Gdy się wprowadzaliśmy do mieszkania, które wynajmujemy od lipca 2010r. ważna dla nas była ogólna kwota opłat. Zostaliśmy wtedy poinformowani, że rachunek za gaz(mamy ogrzewanie gazowe, woda również jest ogrzewana gazem) w sezonie letnim to ok.70zł za dwa miesiące (to się zgadzało z naszym 'letnim' rachunkiem), natomiast ogrzewanie zimowe miało wynosić do 300zł za dwa miesiące. My natomiast od 03.11.2010 do 12.01.2011 mamy do zapłacenia 1112,66zł!!! To ok. 900zł za 2 miesiące!!(212zł to prognoza od 01.01 do 12.01.2011r.) Otrzymaliśmy kopię rachunku wynajmujących za okres taki jak nasz z roku 2009 i okazało się, że oni zapłacili 434zł za 2 mies.!! Podobno na ogrzewaniu nie oszczędzali bo mięli małe dziecko. My staramy się utrzymać w domu (oprócz łazienki i przedpokoju- tam jest zimniej- w łazience nie ma nawet możliwości nagrzania tak aby było ciepło z powodu małego grzejniczka) śred. temp. 24stopni. Piec i gazomierz były sprawdzane, wiec dlaczego nasz rachunek jest tak wysoki? Nie wiemy. Wynajmujący wypierają się tego co mówili wcześniej... [b]I tu nasze pytanie. Co możemy zrobić z rachunkiem za ogrzewanie? - Wiem, że w umowie istnieje punkt, który mówi, że musimy pokrywać koszty wszystkich bieżących opłat, ale ten rachunek to istna paranoja! Jest 3x wyższy niż wynajmujący zapewniali (czy można to traktować jako umowę słowną?), a nie grzaliśmy w mieszkaniu bardziej niż oni. Mieszkanie jest dwupokojowe, więc to po prostu nienormalne.[/b] Prosimy o radę;(

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.6.2018

  Zasada odpowiedzialności urzędników za naruszenie prawa

  Pracownicy administracji odpowiadają majątkowo za naruszenie prawa wobec przedsiębiorców. Przedsiębiorca może więc dochodzić odszkodowania w razie naruszenia prawa przez urzędnika. 

 • 6.4.2012

  Przyrzeczenie publiczne

  Jest to jednostronne oświadczenie woli dłużnika, który w drodze ogłoszenia publicznego przyrzeka nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności. Publiczność ogłoszenia oznacza, iż powinno ono (...)

 • 3.11.2011

  Jakie szczególne dokumenty są uznawane za faktury VAT?

  Przepisy rozporządzenia fakturowego uznają za faktury VAT pewne specyficzne dokumenty. Wszystkie te dokumenty przedstawiamy poniżej. Za faktury VAT uznaje się m.in. rachunki, o których mowa w art. (...)

 • 15.10.2004

  Sposoby podziału spółek przewidziane w kodeksie spółek handlowych

  Biorąc pod uwagę postanowienia kodeksu spółek handlowych, można wyróżnić właściwie dwa sposoby dokonywania podziału spółek. Pierwszą z możliwości jest podział spółki przez rozdzielenie, (...)

 • 26.7.2017

  Nowe obowiązki sprawozdawcze dot. paliw ciekłych

  Sprawozdania o podmiotach zlecających usługi magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych (art. 4ba ustawy - Prawo energetyczne) należy składać w terminie 14 dni (...)