Forum prawne (strona 510)

Boeing 767 czyli Polska szkoła latania.

boszzzz... jak widze takie wypowiedzi jak powyższa to załamuje ręce.
To samo zrobił jedne z posłów PiS'u i córka Kaczyńskiego. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.11.4 11:38:16

Czy to jest groźba karalna?

To jest oczywiście groźba karalna. Użycie siły, niszczenie mienia i słowne zastraszenie. Poza tym skoro się przestraszyłeś tzn że poczułes się zagrożony. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.4 11:37:25

Postanowienie o przekazaniu sprawy wg właściwości rzeczowej

Sąd Rejonowy na posiedzeniu niejawnym stwierdził swoją niewłaściwość rzeczową i wydał postanowienie o przekazaniu sprawy do Sądu Okręgowego zgodnie z art. 17 pkt. 4 kpc (sprawy majątkowe powyżej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.4 11:6:31

Rozwód z orzekaniem o winie a alimenty

Z mojego doświadczenia wiem, że przy rozwodzie z twojej winy alimenty płacisz do końca życia żony lub do zawarcia przez nią nowego związku małżeńskiego.
Pamiętaj jednak, że co do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.11.3 22:14:2

jak jest obliczana stawka ryczałtu za samochód osobowy

Interesuje mnie co wpływa i jak jest obliczana stawka ryczałtu za samochód osobowy .

Jakie są składniki takiego wyliczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.3 20:19:2

Kontrola biletów , dowód do rąk ? Kara 300zł za wezwanie policji

W autobusie zatrzymała mnie kontrola okazało się że przez pomyłkę skasowałem już skasowany bilet , niestety kontroler chciał mi wypisać mandat. Wyciągnąłem dowód osobisty i trzymając go ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.3 14:1:31

Czy USA \"zgłupieje\"??

Boże chroń nas przed czymś podobnym. Ja w przyszłości sobie wyobażacie tych młodych którzy będą pracować na nasze emerytury?? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.11.3 11:16:15

Grecki Premier Papandreu dąży do bankructwa?!

Mhm, a potem przejdą na wymiane towarów i usług. Kozie sery, oliwki, sztuczki kuglarskie itp w zamian za pożyczki, domy i czynsze... ;] ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:14:24

Czy śąd może zawiesić wykonalność egzekucji wierzytelności??

\"Sąd może uzależnić natychmiastową wykonalność wyroku od złożenia przez powoda stosownego zabezpieczenia, a także odmówić jej, gdyby w ten sposób dla pozwanego wyniknęła niepowetowana szkoda.\"
Tak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:11:14

Odwołany lub opóźniony lot-co zrobić??

A hotel?? Jeśli kolejny lot mam np za 24h to czy mam rpawo do noclegu?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:8:29

Ujednolicony system emerytalny w całej Unii.

No to w zwiazku z kryzysem który nie dawno miał miejsce, problamami z gracją, hiszpania i włochami. Należy się spodziewać ze wiek emerytalny zostanie podniesiony. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:6:52

Kredyty Bankowe dla wolnych strzelców??

Jeśli pracujesz na umowę-zlecenie lub o dzieło należy przedstawić minimum 6 takich umów, aby otrzymać kredyt. Z nich banki wyciągają średnią twoich zarobków. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:5:57

Które Małopolskie inwestycje drogowe zostają odłożone na później?

Do 2015 r. ma rozpocząć się budowa drogi ekspresowej w kierunku Warszawy, min odcinek S7. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:4:39

Wiktor But czyli \\\"Pan życia i śmierci\\\" został skazany.

No to rosjanie-ci którzy współpracowali z nim w jaki kolwiek sposób teraz pewnie trzęsą odwłokiem. Tylko pytanie czy on cos powie, bo znajac tak wiele osob ktore moga zostac potencjalne wsypane ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 11:0:57

Wdowy i wdowcy nie dostaną rent rodzinnych?

Jak w takim razie kobieta, która nigdy nie pracowała i zajmowała się tylko domem, po śmierci męża utrzymującego rodzinę, miałaby zacząć pracę zawodową?? Będą musieli dobrze sprecyzować ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.3 10:59:28

Plaga Biedronek!

Normalnie jakieś biedronki zombie widze. Ultra silne, gryzą dobrze ze nie zarażaja. Bo nie zarażają prawda? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.11.3 10:57:37

Jak długo działacze związkowi są chronieni przed zwolnieniem?

Pytanie mam następujące.
Czy będąc członkiem związku zawodowego w swoim miejscu pracy rok temu a w obecnym już nie, jestem jakoś chroniony przed zwolnieniem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.3 9:44:29

Wiktor But czyli \"Pan życia i śmierci\" został skazany.

Wiktor But, w którego postać w filmie \"Pan życia i śmierci\" wcielił się Nicolas Cage został. Wiktor But dostarczał sprzęt wojskowy do wszystkich stref konfliktów zbrojnych w Afryce, a także ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.3 9:30:4

Ubezpieczenie od utraty dochodu Lloyd's - pytanie

Kilka dni temu koleżanka zaczęła mi mówić o nowych ubezpieczeniach dla przedstawicieli wolnych zawodów i osób prowadzących własną działalność gospodarczą, przesłała mi również adres strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.3 8:34:15

Warunki zawieszenia wyroku

Witam wszystkich, mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić

Mianowicie w obecnej chwili jestem zawieszony wyrokiem 1rok na 2 lata, od sprawy mija jakieś pół roku. Problem polega na tym iż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.2 18:40:6

Prawo spadkowe - proszę o pomoc

Sugeruję Pani udać się z tym tematem do prawnika. Tam dowie się Pani od profesjonalisty, co można zrobić i sugeruję nie zwlekać z tym. W grę wchodzi znaczący majątek, więc zbieranie informacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.11.2 18:20:35

niższe wynagrodzenie w ciąży

Witam
Aktualnie jestem w 8 miesiącu ciąży , przez cały okres dostawałam pełne wynagrodzenie około 2300 zł netto, nagle z niewiadomych przyczyn w tym miesiącu dostałam pensję o 700 zł niższą. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.2 17:27:18

witam pracuje w szkole jako konserwator na cały etat umowa o prace,teraz na okres grzewczy chce byc

witam pracuje w szkole jako konserwator na cały etat umowa o prace,teraz na okres grzewczy chce byc palaczem i ..dostałem umowe zlecenie na 1/2 etatu robie siedem dni w tygodniu i każde święta za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.2 16:59:23

Pomocy!! Nie wiem co robić

Zostałem skazany za zniesławienie policjantów. Przyznałem się i dobrowolnie poddałem karze. Sąd nakazał dla policjantów jakąś "nawiązkę" Co mam robić? Mam tylko 500 zł renty. Czy można ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.11.2 15:33:2

Zaginione akta w urzędzie.

dobre pytanie, czy i jak można odzyskac takie dokumenty i czy w razie braku ich odzyskania mozna sadzic urzad? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:54:37

Fałszowana ilość godzin czasu pracy.

U mojego znajomego na zakładzie kolesia zwolnili, odebrali wypłatę i czekał na sprawe karną. Ale matoł sobie dopisał o 50% więcej. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.11.2 11:50:55

Zmniejszanie ilości godzin pracy przez kierownika.

Dobrze napisane, najpierw niech rozmówią się z kierownikiem.
Moze się okazac ze to wystarczy, a dopiero potem oficjalne skargi. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.2 11:48:13

Rozbrojenie arsenału Libijczyków.

ONZ z tamtą już odleciało! ało ało ało ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.2 11:46:56

Czy straż miejska może interweniować na terenie akademika studenckiego i terenu do niego przyległego?

Świetny przykład to miasteczko studenckie AGH w krakowie.
Tam sie moze dziac cokolwiek, ale policja nie ma prawa tam reagowac.
Oczywiscie nie mam na mysli napadów, gwałtów, podpalen itp. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.2 11:45:16

Książka o Aborcji w szkołach. Tylko których?

empik powinien wysmiac pozew tego pana i usunac ksiazke z polek. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.2 11:44:8

Ministerstwo Kultury walczy z Piractwem w sieci.

czyli nawet jesli dostawca wie ze mam takie pliki albo ze moge je miec to nie moze podac moich danych, dobrze rozumiem? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:42:10

Dodatkowa praca dla nauczyciela.

Ja jestem przewodnikiem po swoim miescie.
Pytałem dyrektora swojej szkoły, on nie miał nic rpzeciwko. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:36:12

Niskie opłaty za wydobycie gazu łupkowego, mogą być winą braku regulacji prawnej!

nic tylko korzystac z takiej sytuacji.
zeby ten gaz lupkowy tylko nie wplywal do kas prywatnych firm spoza PL. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:35:23

Palarnia w miejscu pracy.

To jest niespełnienie norm dotyczących palarni, nawet tych nowych łagodniejszych.
Pracownicy musza mieć zapewnioną wentylacje a nie wietrzenie oknem, tym bardziej w okresie zimowo jesiennym. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:34:26

Od kiedy więcej pieniędzy dla ubezpieczonych w KRUS w razie wypadku lub choroby.

Zajmuje się KRUS'em i pierwsze słyszę o zwiększeniu ubezpieczenia.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.2 11:33:18

Jazda na gazie na 2 kółkach.

Ja uważam że skoro ktos pije i jedzie nie wazne czym, to znaczy ze sa powody zeby przypuszczac ze bedzie prowadzil inny pojazd rowniez pod wplywem. Prawo w tym wypadku powinno byc surowe a nie łagodniejsze. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.11.2 11:32:0

ASG.

mój syn ma taką zabawkę.
nie paraduje z nią za paskiem tylko nosi w plecaku jak umawia sie z kolegami.
z tego co sprawdzałam nie jest karalne posaidanie realnej repliki. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.2 11:22:3

Zmiana w prawie. Łatwiejsze odzyskanie zaległej wypłaty.

Hej czy ktoś mi może powiedzieć czy dokument rozszerzający katalog osób, które mogą ubiegać się o niewypłacone wynagrodzenie ze środków funduszy gwarantowanych świadczeń pracowniczych wchodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.2 9:43:38

Umowa o świadczenie usług na czas nieokreślony

Zleceniobiorca ma podpisaną umowę o świdczenie usług - umowę zlecenia zawartą od 1999 roku na czas nieokreślony jako asystentka stomatologiczna.
Zakład pracy w którym zlecenoibiorca wykonuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.1 23:48:43

praca na 1/2 etatu a ciąża

Dobry wieczór mam pytanie związane z moją sytuacją dostałam umowę na 1/2 etatu,i trochę obawiam się ile jest płatny urlop macierzyński jakie mam dokładnie prawa z otrzymania pomocy?i czy urlop ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2011.11.1 21:14:20

PODNAJEM A UMOWA NAJMU

Witam,

Czy wynajmując lokal użytkowy na umowe najmu mogę go podnająć i czerpać z tego zyski? Czy niepowinienem podpisać wtedy umowy dzierżawy , żebym mógł czerpać zyski z podnajmu? Dodam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.1 20:28:33

NABYWCA wystawia fakturę przy sprzedaży wierzytelności ?!?

Czy prawdą jest że w przypadku cesji wierzytelności NABYWCA wystawia zbywcy fakturę VAT na kwotę różnicy między wartością wierzytelności a kwotą za którą wierzytelność została nabyta? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.1 13:8:29

Egzekucja w postępowaniu upadłościowym po realizacji układu

Czy wierzyciel który głosował PRZECIW układowi w post. upadłościowym może, - PO ZREALIZOWANIU układu dochodzić niespłaconej dotychczas wierzytelności na zasadach ogólnych k.p.c. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.11.1 12:41:22

Po rozwodzie nie chce mieszkać z byłą żoną.....

Dziękuje wszystkim za pomoc.Moderator stanął na wysokości zadania.Dno i tyle. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.11.1 1:23:30

Rozwód --Kiedy podjąć temat podziału majątku?

Dziękuje za taką pomoc.Taki mądry to ja też jestem.Widze że nie potrzebnie tutaj się zalogowałem! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.11.1 1:20:43

czy mogą zamurowac okna?

czy mogą zamurowac okna? Jestem najemca mieszkania,którego włascicielem jest urzad miasta.Ja mieszkam juz w tym mieszkaniu ponad 54 lata bo to sa mieszkania gdzie mieszkali rodzice a kamienica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.10.31 19:35:49

odległośc tarasu od granicy działki

Witam .Chciałem wybudować taras (z kostki brukowej) z boku domu, przy czym ściana do której ma przylegać taras jest usytuowana dokładnie 4 metry od granicy sąsiedniej działki i ma ona otwory okienne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.10.31 19:27:53

Uszkodzenie ciała w MPK.

Proponuje skontaktować sie z odpowiednią kancelaria zajmująca się tego typu odszkodowaniami. Przekażesz im odpowiednie papiery a sprawa sama będzie sie toczyć :)
Na poczatku kancelaria nie bierze ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.10.31 16:41:0

Mieszkanie po zmarłym wujku

Jeszcze dodam że właścicielem jest HK Zakład Usługowo Handlowy "PARTNER" Sp. z o.o. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.10.31 16:35:16

Ankieta do pracy magisterskiej - proszę o POMOC

Dzień dobry!

Jestem studentką logopedii na Uniwersytecie Gdańskim i jak każdy wie, w życiu każdego studenta przychodzi ten czas, że trzeba napisać pracę. Moja praca skupia się na student(k)ach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.10.31 15:10:15

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika