e-prawnik.pl Porady prawne

Proceder podrzucania śmieci wciąż żywy.

Odpowiedzi w temacie (3)

dyniusz

31.10.2011

Witam, jestem mieszkańcem kamienicy.
Pisze w związku z zaistniałym faktem, powrotu do podrzucania śmieci przez sąsiadów sąsiadom i obcych ludzi w środku nocy do koszy należących do mojej kamienicy.
Co można z tym fantem zrobić? Sprawa cywilna? Służby pożądkowe?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mikołaj29

2011-10-31 10:39:59

Zgłośić sprawę służba porządkowym ot co. A ponadto założyć kłódkę na kosz na smieci i jedynie smieciarzom dać klucz, problem się sam szybko rozwiaże.

tubek

2011-10-31 11:23:48

Jeśli wiesz którzy sąsiedzi, to z nimi porozmawiaj i uprzedź że przy następnej próbie podrzucenia śmieci zrobisz im zdjecie i złożysz sprawę z powództwa cywilnego albo cuś, no postrasz normalnie. A jak ktoś podrzuca w nocy, u mnie tak było że przyjeżdżali samochodami wypasionymi i śmieci podrzucali... żenada, no to trudno coś zrobić, może tylko numery spisać i na straż zadzwonić, warto wtedy taki worke zachowac, botam mogą być jakieś dane osób i wtedy sie to potwierdzi.

kopirajter

2011-10-31 11:37:02

Uważam że najsensowniejszym wyjściem jest zabudowa kosza na śmieci z dostępem możliwym jedynie dla mieszkańców i śmieciarzy. A sąsiadów podrzucających jeśli kojarzysz, to ich śmieci którę podrzucą podrzuc im spowrotem pod drzwi, to załatwi sprawę lepiej niż straż miejska czy straszenie sprawami cywilnymi.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM