Forum prawne

Droższe kary za brak biletów w Krakowie 2012!!

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, ma zamiar wprowadzić zmiany dotyczące kar za brak biletów. Mandaty mają się zwiększyć kwotowo, ze 150zł które obecnie obowiązują w mieście na aż 240 złotych!! O ile wzrost kary może nie zadowalać o tyle drugi pomysł może zaskakiwać, niestety bardzo negatywnie. Prezydent chce aby nie wyraźnie skasowane bilety(najczęściej wina automatu kasującego) były nie ważne, nawet po zgłoszenie tego kierującemu pojazd. Wydaje się jasnym i zrozumiałem że Prezydent Krakowa próbuje rozwiązać problemy budżetowe miasta, jednak jego propozycja biletowa każe sądzić że mieszkańcy są traktowani jak jelenie a sezon na nie niedługo ma się rozpocząć.

2012.3.30 10:37:42

Odpowiedzi w temacie: Droższe kary za brak biletów w Krakowie 2012!! (2)

#%&#!%!&( to się w głowie nie mieści co się w tym mieście dzieje!! 240 to duża suma, ale to co mnie złości to zwalanie winy na pasażerów za częste błędy automatów!! to rozumiem że jak źle mi automat skasuje bilet na który wydałem całe pieniadze które miałem to jade na gape i dostane 240zł?! takie propozycje zalatują testamentem!!

2012.3.30 11:40:12

Wzrost kary mogę przełknąć choć szczerze powiedziawszy wolałbym żeby poszła na nowe tabory a nie na łatanie dziury budżetowej Krakowa. Za to cały pomysł z biletami jest poroniony jak sam prezydent.

2012.4.2 9:29:55

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika