Forum prawne (strona 464)

spłata kredytu przy małym dochodzie

Bank chcę wypowiedzieć mi umowę kredytu na kwotę około 18tys zł.
Mam na umowie o pracę ? etatu i zarabiam 693zł brutto. Jeśli za jakiś czas Bendzie zajęcie pensji przez komornika to jaką on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.22 10:53:20

ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA A DŁUGI Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA A DŁUGI Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ wITAM. POSIADAM ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA Z MĘŻEM OD CHWILI ZAWARCIA ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO, MĄŻ PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ.PRZEZ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.22 10:22:8

likwidacja ulgi MPK dla nauczycieli 2012

bzdura, uwierzę że jest to słuszne dopiero wtedy kiedy nasi rządzący zaczną oszczędności zaczynając od siebie. prawo równe wobec wszystkich? no to jak chce jak ten kolo co był prezydentem przez ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.22 9:36:16

powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/wychowawczym i wypowiedzenie 2012

przykra sprawa, kontaktuj się z prawnikiem jakimś i zadzwoń do kierownika żeby się upewnić, to moja opinia. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:29:57

Wypadek w drodze z pracy 2012

jeżeli na terenie zakładu to śpij spokojnie, nie ważne czy po czy przed pracą, jako pracownik nie masz się o co martwić. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:29:0

Wypalanie traw, wysokość kar.

Dobry przykład do czego może doprowadzić głupota ludzka, zamek średniowieczny u Czechów, spłonęła spora część, szlag trafił krużganki dachy i wiele sal. Ktoś wypalał trawy, jak tego kogoś ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:27:55

Przekroczenie czasu pracy, wypadek, zerwanie umowy.

https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj prosze zapytac i szukać pomocy;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:24:45

Franczyza łatwiejsza!!

heh, troche się pośmiałem a teraz na poważnie, franczyza to dobry pomysł, ale trzeba przemyślec 10 razy co, w jakim miejscu i na jakich warunkach. To ze MacDonald ma niezły ruch nie oznacza że ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:23:51

Obecny stan Inflacji w Polsce.

ja rządowym ekspertom nie dowierzam i tyle, to tak jak gadanie o tym że za 2 lata ma podatek VAT się obniżyć;] jedne wielkie kłamstwo i mydlenie oczu. tutaj jest tak samo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.22 9:20:59

zakaz robienia zdjęć w szkole prośba o wyjaśnienie

Szanowni Internauci. Proszę o pomoc w sprawie zakazu robienia zdjęć w szkole. Czy dyrektor szkoły może wprowadzić taki zakaz? Z tego co wiem to nie ma takiego prawa ale wolę się dowiedzieć od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 22:13:8

Sorzedaż bez odprowadzania podatku

Witam!
Otóż mam problem.
Mam strone www i sprzedaje na niej towar (niewiem czy wiecie co to jest : widzowie do serwisu youtube ) ale sprzedaje je za doładowanie do telefonu lub wpłata na konto PayPal.
I ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 21:35:23

Witam chciał bym się dowiedzieć od czego mam zacząć zęby odzyskać nieruchomość czyli mala kamienica

Witam chciał bym się dowiedzieć od czego mam zacząć zęby odzyskać nieruchomość czyli mala kamienica i jakiś kawałek działki pisze jakiś bo nie wiem ile to jest 2700 łokci jak napisane jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 18:12:51

CZy darowizna nieruchomości od matki dla syna będzie obarczona podatkiem od czynnosci cywilno prawnych

CZy darowizna nieruchomości od matki dla syna będzie obarczona podatkiem od czynnosci cywilno prawnych ? Czy istnieje mozliwość nie płacenia ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 15:8:45

Kłopotliwa lokatorka

Witam,

Zwracam się do Użytkowników forum z prośbą o poradę ws. kłopotliwej lokatorki w kamienicy.

Lokatorka mieszka w moim lokalu od urodzenia, ma (chyba) poniżej 70 lat, odbiera jakąś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 12:40:51

Witam, czy od odsetek wypłaconych do odszkodowania tytułem zadośćuczynienia za złamaną nogę należy

Witam, czy od odsetek wypłaconych do odszkodowania tytułem zadośćuczynienia za złamaną nogę należy zapłacić podatek oraz czy opłata za adwokata może być uznana jako koszt uzyskania przychodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 12:40:4

2012.3.21 11:38:31

Więcej uprawnień dla straży miejskiej.

Wynika to z nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, którą przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 11:32:15

ulgi podatkowe dla singla 2012

za dziecko tak samo. ale nie wiem jak jest w wypadku samotnych rodziców...
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 11:32:11

2012.3.21 10:47:24

Parkowanie i mandat ze przedłużone parkowanie.

podobno jakieś zmiany miały wejść w życie, odnośnie tego żeby nie nakładać podwójnych kar pieniężnych za złe parkowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.21 10:26:3

forum prawne i pomoc prawnika

https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj prosze przedstawci sprawe i czekac na odpowiedz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.21 10:24:19

2012.3.21 10:23:45

Mieszkanie spółdzielcze,wkład finansowy a brat pijak...

Witam!
Sprawa troche zagmatwana,ze nie wiem od czego zaczac...otóz od urodzenia mieszkałam razem z rodzicami,bratem i babcia w blokach spółdzielczych w ktorych za dawnych lat pracowal moj dziadek.Mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 10:4:14

Witam. Jestem pracownikiem biurowym małej firmy. Kadry prowadzi nam biuro rachunkowe. Czy mogę udzielac

Witam. Jestem pracownikiem biurowym małej firmy. Kadry prowadzi nam biuro rachunkowe. Czy mogę udzielac telefonicznych informacji o innych pracownikach? Często dzwonią z kancelarii prawnych, pytając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 9:54:55

odprawa dla wójta

Czy jeżeli wójtowi kończy się kadencja, ma prawo do odprawy? Jeżeli przed upływem czasu odejdzie, to wtedy miesięczna odprawa się należy zdaje się. Ale jak kończy kadencje to gmina mu coś wypłaca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.21 9:47:0

Palenie w samochodzie -Kodeks Drogowy 2012.

Czyli busiarzy też to dotyczy tak? jak będę świadkiem takiego zachowania u busiarza to chyba go nagram i jego reakcje na moje zwracanie uwagi tym bardziej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:12:53

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26

moją kuzynkę potrącił taki skończony baran jak ty! obyś gumę złapał dzisiaj ty klocu! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:11:43

Koniec z karami za parkowanie od Straży Miejskiej.

A co ze sprawami które się jeszcze toczą bo nie przyjęło się tego 2 mandatu?
Można powołać się na zmianę w przepisach? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:10:51

Kto może złożyć skargę konstytucyjną?

@justyna rozumiem że to taka forma informacji dla nas na forum;)?
bardzo fajna, jakaś parafraza to jest rozumiem, czy dokładny cytat z Konstytucji?. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.21 9:9:11

Ulga na dziecko 2012.

dzięki Mika68* ja zawsze miałem ten sam problem co fghjfdzghghjgt* ale to miło że akurat w tym wypadku prawo działa na rzecz obywatela. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.21 9:8:7

Honorowy dawca krwi, przywilej darmowego przejazdu komunikacją miejską..

Znając życie pewnie panu kanary powiedzą w tej swojej budce dla ptaków, że mógł pan tam iść na piechotę a wracać tramwajem. No ale trzymam kciuki za Pana. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:6:47

Zabudowa Balkonu-Prawo Budowlane.

Dzięki qwarq za info;) dodam tylko ze w wypadku gdy dana przebudowa balkonu szpeci to należy ją zmienić albo wrócić do stanu pierwotnego. Ten obowiązek spada na osobę biorącą się za przebudowę, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:5:21

Ekshumacja Janusza Kurtyki.

dobra dobra cwaniaki, ja bym się wolał dowiedzieć jakie są wyniki Ekshumacji?! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.21 9:3:52

Emerytury mundurowe.

ja bym z tymi emerytutrami poczekal, bo to będzie jak z ACTA, Tusk dużo mówi a potem jak się ludzie postawią to się wycofa prędko do swojej nory z tymi pomysłami. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.21 9:2:18

Jak przeciągnąć postępowanie cywilne o eksmisję?

Chciałbym odroczyć rozprawę sądową cywilną o eksmisję.

Sprawa jest przez niepłacenie, brak tytułu prawnego i naruszanie porządku domowego (i to i to i to). Tylko trzeci zarzut jest prawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.20 18:43:43

Sposób reprezentowania

Bardzo bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii: Czy z poniższego zapisu dotyczącego sposobu reprezentowania podmiotu wynika, że uprawnionym do reprezentowania jest Prezes Zarządu wraz z jednym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.20 18:40:7

Witam, Chciałbym się dowiedzieć jak rozliczać podatki w przykładzie sytuacji opisanej poniżej.

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak rozliczać podatki w przykładzie sytuacji opisanej poniżej. Czy przedsięwzięcie rozliczać na osobę fizyczną, czy jednoosobową działalność gospodarczą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.20 14:49:5

Policja wmawia mnie i kolega zbrodnie.

witam wszystkich mam 17 lat mieszkam zagranica od paru lat dalej mam pochodzenie Polskie i Polski paszport rodzina legalnie tu pracuje ja chodze od szkoly ostatnia klasa liceum.
chce pomocy i opisac swoja ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.20 14:34:18

Uprawnienia budowlane, świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.

Osoba ta nie może być karana za przestępstwa przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, pieniędzmi i papierami wartościowymi. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.20 11:28:52

Testy na Prawo Jazdy 2012/2013

Przesunięcie nowych egzaminów zostało zaakceptowane przez posłów 13 stycznia tego roku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.20 11:18:25

Wniosek o pozwolenie na budowę.

Wniosek powinien zawierać akt własności nieruchomości, oraz decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu. Ewentualnie może to być aktualny wypis i wyrys z planu zagospodarowania gminy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.20 11:16:31

Komornik moze zajac zwrot podatku?

jak się dowie że masz to pewnie że może;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.20 11:12:53

UŚUDE czym to jest? Drugie ACTA!?

Ustawa reguluje przede wszystkim zasady świadczenia usług w sieci ale także regulacje dotyczące otrzymywania niezamówionej informacji handlowej.
Problem to fakt iż prawa osoby, która umieszcza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.20 11:6:1

zalanie przez sąsiada, interwencja policji

Nic pani nie grozi, ewentualne roszczenia i oskarżenia sąsiada są bezpodstawne.
Policjanci też nie mają się czego obawiać gdyż działali zgodnie z prawem jak widać. Sąsiad będzie musiał za ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.20 9:38:40

sąd grodzki odwołanie od mandatu.

Ja dostałem mandat od straży miejskiej którego nie przyjąłem, udałem się na komendę złożyłem wyjaśnienia dlaczego mandatu nie przyjmuje i z czym się nie zgadzam. O sprawie sądowej która ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.20 9:27:21

skarga na pobieraczek.pl 2011/2012

a nie może ktoś za darmo napisać jak napisać taki pozew przeciw nim? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.20 9:20:53

Opłata za posiadanie psa

Jak to nie ma znaczenia, miasto jest nadrzędna jednostką nad spółdzielnią przecież! Pan/i Śliwa chce powiedzieć że gdyby miasto nie zniosło to wówczas trzeba było by płacić podwójnie? Miastu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.20 9:20:17

Zwrot opłaty stałej za przedszkole publiczne

Witam. Czy ktoś z zainteresowanych wystąpił z wnioskiem o zwrot opłaty stałej za pobyt dziecka w przedszkolu i czy ją otrzymał? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.19 19:15:53

alimenty a konkubinat

Witam,
Chciałam się zapytać jak wyglądają alimenty(obowiązek alimentacyjny) w przypadku konkubinatu ,bardzo jest mi to potrzebne do pisania pracy dyplomowej dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.19 16:4:46

fajne forum

dziękuję za tak liczne wypowiedzi. Forum błyskawica tak szybkie że aż mi nikt nic nie napisał. Następnym razem proszę nie pisać tak dużo postów bo nie nadążam z czytaniem.

Zamykam temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.19 15:46:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika