Forum prawne (strona 465)

Urwane drzwi od Maserati Sochy!!

i jeszcze kierowca autobusy dostał mandat!! to jakiś absurd jest. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 12:37:21

Ograniczenie wladzy rodzicielksiej

Witam, Zgodnie z treścią art. 111 par. 1 i 1a krio przesłankami pozbawienia władzy rodzicielskiej jest trwała przeszkoda w wykonywaniu władzy rodzicielskiej, nadużywanie jej lub w sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 12:33:25

kto może dostać lokal socjalny ?

Drogi Panie, zgodnie z treścią art. 14 ust. 4 ustawy o ochronie praw lokatorów sąd musi przyznać loakl socjalny: cięzarnym, dzieciom do 18 roku życia, niepełnosprawnym i ubezwłasnowolnionym oraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 11:51:12

KOMORNIK - ZDJĘCIE PISMA

Redakcja serwisu e-prawnik.pl udziela WYSOKIEJ JAKOŚCI porad prawnych https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ analiza i sporzadzenie odpowiedzi zajmuje nie więcej niż 24 godzin od zadania pytania. Dowodem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 11:13:12

tłumaczenie cudzego utworu, praca magisterska

dobre pytanie, ja mam podobny problem parafrazowanie to nie cytat przecież, ani też nie plagiat. jak to rozumieć ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 11:2:56

kara za błędy w deklaracji PIT 2012

Pomyłki lub nieścisłości w zeznaniu będzie trzeba wytłumaczyć. Na tym etapie podatnik w zasadzie nie jest narażony na kary za błędy w PIT. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 10:59:11

kiedy następuje przedawnienie mandatu karnego skarbowego?

Art.45 §3 ustawy z dnia 20 maja 1972 r. ? Kodeks wykroczeń, orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 10:51:36

VAT od know-how

W prawie europejskim definicja know-how zawarta jest w Rozporządzeniu w sprawie stosowania art. 81 ust. 3 Traktatu do kategorii porozumień o transferze technologii. Stanowi ona, iż know-how to pakiet ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 10:50:33

Termin odliczenia VAT 2012

Proszę Panam, przedsiębiorca który zapomniał odliczyć VAT, może w ciągu pięciu lat złożyć korektę wcześniej wypełnionej deklaracji podatkowej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.19 10:48:44

Oczernianie

Witam , czy jeżeli ktoś rozpowiada bezpodstawnie plotki po wsi że jestem ćpunem / narkomanem to można takiej osobie zgodnie z prawem wytoczyć jakiś proces ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.19 10:22:9

Stop ACTA na Słowenii!!

no ale jednak dalej jest sporo kraii które ten shit podpisały, co z nimi? one sie teraz też z tego wycofują? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:29:26

Utrata prawa jazdy - nowe prawo jazdy

o_0? proszę co... ? to chyba żart, można poważnie wyrobić takie prawko? A czy ona jest ważne jak nas zatrzyma policja. Chodzi o to czy tylko łatwo drugie takie wyrobić i tyle, czy jest ona zgodne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:28:12

Łamanie praw na forum internetowym 2012!!

Znam ten kawałek, Behavior-Lenie. Sam kawałek uważam za wartościowy, jak się nie zna całego kawałka to może się on wydać \"bez wartościowy\" w szerszym kontekście cytat ma zupełnie inne znaczenie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.19 9:26:14

Groźby karalne na forum

na policji nic z tym nie zrobią. faktycznie admin i ban lub prośba o usunięcie konta tego gracza i zablokowanie IP. ale żeby można było to zrobić musi być faktycznie mocny powód. najpewniej będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:22:8

Podatek w wysokości 0,3%. na Kościół.

jestem ciekaw o ile po takich akcjach wzrośnie współczynnik apostazji?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:20:15

Straż graniczna, przekroczenie prędkości

z nowo planowanymi zmianami i rozporządzeniami panowie ze straży mają mieć prawo karania osób pływających na różnego rodzaju obiektach pod wpływem alkoholu i środków odurzających. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:19:40

wygrana na loterii a świadczenie socjalne

w tym kraju nigdy nie wiadomo. tutaj wzbogacenie się nawet w kolekturze państwowej to może być ciężki grzech wobec skarbu państwa, nie powinno się wygrywać tylko kupować losy i tyle. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:17:52

zniesienie licencji zawodowych

sporo się mówi o zaniżeniu oferowanych usług, a ja nie jestem pewien czy aż tak bardzo się obniżą, przecież osoby które nie będą się do tego nadawać szybko znikną z rynku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:16:36

radio w sklepie 2012

hmmm, nie wiem czy mimo wszystko ma pan taką możliwość żeby puszczać muzykę nawet płacąc abonament. koło mnie zakład fryzjerski miał spore problemy za tego typu sprawę, ZIKiT się ich doczepił, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.19 9:15:28

Odstępne

Witam,
Jestem studentem wynajmującym pokój. Dziś z rana współlokatorka poinformowała mnie, że do końca tygodnia mam wpłacić jakieś odstępne (czyli 130zl za każdy miesiąc, czyli wyniesie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.19 9:4:1

Poczta Polska

Czy można wysłać do naczelnika poczty pismo w sprawie listów , na pocztę w której urzęduje - listem poleconym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.19 0:42:36

Czy mogę prawnie coś z tym zrobić alby mieć spokój?

Czy mogę prawnie coś z tym zrobić alby mieć spokój? Witam. Mam problem z ojcem, który od dłuższego czasu traktuje mnie jakbym była całkowicie jego własnością, wszystko tłumacząc, że tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.18 20:58:36

Prawo do zachowku

Witam, mam pytanie odnośnie prawa do zachowku. Moi dziadkowie zapisali mojej mamie i bratu mieszkanie i ziemie pół na pół drugi brat nie chciał niczego. Nie było testamentu tylko zapis u notariusza, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.18 16:10:34

Zmiana Środka Wychowawczego

Witam, mam 16 lat i zostałem umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym za demoralizację.

Toczy się sprawa,o zmiana tego srodka na powrót do domu,ale sędzina od 5 miesięcy wytacza sprawe. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.17 17:41:17

zastraszanie a mieszkanie w uk

Witam, mam pytanie co zrobić z osobą która mnie zstrasza przez SMS. Mieszkam w UK, ta osoba 'byla przyjaciolka' byla tutaj i niestety jej nie wyszlo - nie znalazla pracy itd. teraz pisze sms typu 'zniszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.17 17:36:3

Witam, mam pytanie co zrobić z osobą która mnie zstrasza przez SMS. Mieszkam w UK, ta osoba \'byla

Witam, mam pytanie co zrobić z osobą która mnie zstrasza przez SMS. Mieszkam w UK, ta osoba 'byla przyjaciolka' byla tutaj i niestety jej nie wyszlo - nie znalazla pracy itd. teraz pisze sms typu 'zniszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.17 17:23:17

Alimenty na zamężną córkę

Witam,

Mam pytanie odnośnie alimentów, ponieważ dostawałam alimenty od ojca. Jestem teraz na 3roku studiow dziennych i w czerwcu zamierzam ukonczyc naukę. Jednak w tym miesiącu wzięłam ślub ... Zobacz wątek

39 odpowiedzi

2012.3.17 16:3:9

Brak ubezpieczenia zdrowotnego :(

Witam.
Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. W tym miesiącu wzięłam ślub, mój mąż wyjechał teraz za pracą do Niemiec, dopiero co znalazł pracę, ja aktualnie uczęszczam na studia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.17 15:25:33

Fundusz alimentacyjny a dochód w rodzinie - Bardzo proszę o pomoc

Aby dostać alimenty z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy: czy w dochód rodziny wchodzi kwota alimentów jakie dostaje z funduszu i zasilek rodzinny. Sama wychowuje dwójkie dzieci nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.17 14:16:16

odszkodowanie za zalane mieszkanie

Witam. Sąsiad zalał mi mieszkanie, jest on ubezpieczony w HDI Asekuracja. Przyszedł facet od nich, wymierzył plamy, wypełniłem ankietę, wysłałem i dostałem odmowę. Odwołałem się i dołączyłem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.16 14:7:55

da się uniknąć płacenia zachowku?

Kto z rodziny dokładnie, rodzenstwo, kuzynostwo, wujostwo?? można zawsze wydziedziczyć kogoś kto ma najwieksze prawa do spadku.
Art. 1007. [40] § 1. Roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku oraz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 11:34:12

ile czasu mam na wniesienie pozwu o zaplate ekwiwalentu za niewykorzystany dodatkowy urlop wypoczynkowy

ile czasu mam na wniesienie pozwu o zaplate ekwiwalentu za niewykorzystany dodatkowy urlop wypoczynkowy dodatkowy urlop wypoczynkowy wynika z ustalonej niepelnosprawnosci -umiarkowanej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.16 11:14:8

Minimalna krajowa księży

nie ma czegoś takiego. a powinno być. bo na wsi ksiądz zarabia na ręke 800zł a wmieści po 5-6 kafli do łapy!! powinna być równa suma i tyle. każdy ksiadz dostaje tyle a tyle i koniec. bo teraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.16 10:58:44

Allegro, towar nie zgodny z opisem.

może man, złożyć reklamacje do osoby sprzedającej i ma pan prawo wysłać paczkę na jej koszt i żądać wysłania towaru także na jej koszt, pan zapłacił za określony towar. ta osoba nie wywiązała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.16 10:52:25

VAT niższy za dwa lata

Ponoć sytuacje finansów państwa są w dobrym stanie i za 2 lata ma być powrót do wcześniejszych stawek VAT... ale czy to nie jest tylko taka obietnica, bo jak wiadomo nasi politycy mają krótką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.16 10:16:3

Księżą Pedofile tematem debat biskupów, 2012 rok.

skąd pan ma te liczby? nie pytam złośliwie, tylko jestem ciekaw. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.16 9:30:54

Piwo na EURO 2012!!

no to niezły biznes widzę, pierwszy browar który szybko wyprodukuje piwo o takiej zawartości alkoholu i podpisze umowę z stadionem lub stadionami trafi na żyłę złota. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 9:30:14

ŚMIERĆ KREDYTOBIORCY

kredyt trzeba spłacic, tym bardziej skoro jak rozumiem autem pani jezdzi albo jezdziła, a w domu pani mieszka i bedzie pani dalej chciała mieszkac. jak nie, to pani sie tego zrzeka razem z kredytem. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.3.16 9:29:4

money.pl

tak to jest z takimi portalami, jak pan zapłaci to ma pan dostep do ogólnie dostepnych danych, tyle że tutaj one są zebrane w jednym miejscu i na bierząco są dodawane nowe informacje. płaci pan ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 9:27:24

Kasowanie punktów karnych 2012

uhhh 300zł... średniawka z tą zmianą. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 9:23:22

niepłacony czynsz i dług w spółdzielni

skoro ten pan tam nie mieszka i nie wynajmuje tzn ze mieszka gdzie indziej, tam trzeba się udać i temu panu przypomnieć o płatnościach. zaproponować mu odpracowanie długu na rzecz wspólnoty albo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 9:22:37

Kto ma prawo żądania separacji?

przecież to oczywiste, tak samo rozwodu może żądać każde z małżonków, nie ważne przecież kto jest winien a kto nie, jak się uważa że z drugim człowiekiem nie chce się żyć to się występuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.16 9:19:29

nieruchomosci umowa na wyłacznosc

dzien dobry, moje pytanie jest takie, mam podpisana umowe na wyłacznosc do 21.03.2012r. z posrednikiem, teraz chcialbym podpisac umowe z nim dalej ale juz bez wyłacznosci, jednak on sie nie zgadza i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.16 8:54:34

kara za nieterminową wpłatę wkładu własnego na mieszkanie

Witam,

mam taki problem:
W zeszłym roku zakupiłem mieszkanie i pobrałem na niego kredyt hipoteczny. Podczas załatwiania wszelkich formalności wszystko poszło nawet gładko. Bank udzielił kredytu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.16 8:51:40

Nieprawidłowy adres ojca podany w sądzie

Witam serdecznie.

Jestem 23letnim mieszkańcem Leszna. Mam 2,5 rocznego syna z kobietą która założyła już swoją rodzinę, ma drugie dziecko oraz jest po ślubie z innym mężczyzną. Krótko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.16 7:56:57

Siłownia w mieszkaniu

Dodam tylko że mają w pokoju nade mną same urządzenia do ćwiczeń tj. Atlas ławeczki i inne stukot spadającego ciężaru 25kg jest ogromny, czy podczas projektowania stropu przewiduje się takie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.15 22:1:59

liwe proszę o odpowiedz na mój adres mailowy dziękuję !

liwe proszę o odpowiedz na mój adres mailowy dziękuję ! prawo jazdy ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.15 15:17:37

odmowa wydania referencji

W latach 2009-20011 moja firma wykonała na zlecenie urzędu gminy szereg kontraktów budowlanych ( umowy zawarto w wyniku wygranych przetargów nieograniczonych przeprowadzonych zgodnie z UZP ). Zwróciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.15 14:8:55

PIT za nieodpłatne świadczenia.

w tym kraju tylko posłowie i radni nie musza płacić PIT za nieodpłatne świadczenia. my niestety musimy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.15 11:7:4

kiedy następuje zatarcie skazania w KRK?

Z upływem 10 lat od wykonania, uznania jej za wykonaną lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania. Ale w pana przypadku chodzi o 3 lata od momentu wpłacenia kaucji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.15 11:3:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika