e-prawnik.pl Porady prawne

Czy taki weksel jest wymagany?

Odpowiedzi w temacie (0)

wojak1

10.10.2011

Pracodawca zażądał ode mnie podpisania weksla in blanco. Nie było umowy wekslowej. Byla tylko umowa słowna, że w przypadku odejscia z dnia na dzien zapłacę kare 5000zł. Czy taki weksel ma moc prawna?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, chcę wypisać komuś weksel ale ponieważ robię to po raz pierwszy to mam pytanie: czy weksel może być wypisany na dowolną kwotę? i czy taki weksel podlega w jakiś sposób opodatkowaniu? (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Czy osoba niepełnoletnia może podpisać weksel? Czy taki weksel będzie w jakiś sposób wymagalny? Czy jak osoba ukończy 18 lat to będzie wtedy wymagalny, czy w ogóle? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • witam, w pewnej firmie transportowej przy podpisywaniu umowy kazali również podpisać mi weksel, niby za szkolenia gdybym zrezygnował, ale wiem że w tej firmie nie ma żadnych szkoleń i że pracownicy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wystawiłam zabezpieczający dla banku, weksel płatny miał być w Gdańsku. Bank sprzedał kredyt firmie windykacyjnej, która wypisała weksel w wezwaniu do wykupienia podała jako miejsce płatności (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Czy jeśli poręczyłem weksel bez zgody mojej małżonki, to czy takie poręczenie jest w ogóle ważne? Czy jeśli na ten weksel wejdzie komornik, to czy zajmie nasz wspólny majątek, czy tylko np. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)