Umowa kupna i sprzedaży problem

Odpowiedzi w temacie (0)

Airo

11.10.2011

Witam serdecznie. Mam problem odnośnie umowy kupna i sprzedaży. Kupiłem we wrześniu auto. Z braku wiedzy nt ubezpieczeń wpisałem jako kupującego tylko siebie a nie posiadam żadnych zniżek ubezpieczeniowych. Poprzedni właściciel auta zdążył je wyrejestrować w wydziale komunikacji. W tym czasie ja dowiadywałem się kilku rzeczy odnośnie ubezpieczenia. Okazało się, abym mógł mieć zniżki OC ojciec musi być współwłaścicielem. Tak więc dopisałem go do swojej umowy. Byłem z nią w Urzędzie Skarbowym uiściłem (już po terminie 14 dni - dostałem upomnienie słowne obyło się bez kary pieniężnej) opłatę od zakupu auta 2%. Wypełniając 2 dokumenty jeden na siebie drugi na ojca jako współwłaściciela. Po podpisaniu dokumentów prze mnie i przez ojca uiściłem podatek w kasie w Urzędzie Skarbowym. Udałem się od razu do wydziału komunikacji aby przerejestrować auto na siebie. I tu pojawił się problem. W wydziale komunikacji była już umowa kupna i sprzedaży którą dostarczył poprzedni właściciel gdzie jako kupujący widniałem tylko ja bez ojca. Ja natomiast cały czas legitymowałem się i w urzędzie skarbowym i w wydziale komunikacji tą gdzie został dopisany jako współwłaściciel ojciec. Pani w wydziale komunikacji powiedziała abym napisał jeszcze raz umowę tylko na siebie i zawiózł ja do podpisania poprzedniemu właścicielowi i dostarczył umowę darowizny gdzie przekazał bym 50% auta dla ojca do wydziału komunikacji. Auto kosztowało 3000zł tak więc nie będę musiał uiszczać żadnych opłat. Ale moje pytanie jest następujące czy nie będę miał problemów z tego tytułu, iż przedłożyłem w urzędzie skarbowym umowę gdzie dopisany został ojciec jako współwłaściciel? Trochę się o to obawiam i nie mogę przestać o tym myśleć. Gorąco proszę o poradę! Dziękuje serdecznie i pozdrawiam!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 5.10.2005

  Warunki prowadzenia kantoru

  W niniejszym artykule zostały omówione warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowej. W rozumieniu ustawy Prawo dewizowe, za działalnością kantorową, począwszy od 21 sierpnia 2004 (...)

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 19.5.2011

  Prawo pierwokupu

  Z prawem pierwokupu mamy do czynienia wtedy, gdy treść jakiegoś aktu prawnego (ustawowe prawo pierwokupu), bądź czynność prawna (umowne prawo pierwokupu) zastrzega dla jednej ze stron pierwszeństwo (...)

 • 12.5.2011

  Niektóre prawa i obowiazki konsumentów przy sprzedaży konsumenckiej

  Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej ora zmianie Kodeksu cywilnego dostosowała polskie ustawodawstwo konsumenckie do standardów Unii Europejskiej, implementując do polskiego porządku (...)