Umowa kupna i sprzedaży problem

Odpowiedzi w temacie (0)

Airo

11.10.2011

Witam serdecznie. Mam problem odnośnie umowy kupna i sprzedaży. Kupiłem we wrześniu auto. Z braku wiedzy nt ubezpieczeń wpisałem jako kupującego tylko siebie a nie posiadam żadnych zniżek ubezpieczeniowych. Poprzedni właściciel auta zdążył je wyrejestrować w wydziale komunikacji. W tym czasie ja dowiadywałem się kilku rzeczy odnośnie ubezpieczenia. Okazało się, abym mógł mieć zniżki OC ojciec musi być współwłaścicielem. Tak więc dopisałem go do swojej umowy. Byłem z nią w Urzędzie Skarbowym uiściłem (już po terminie 14 dni - dostałem upomnienie słowne obyło się bez kary pieniężnej) opłatę od zakupu auta 2%. Wypełniając 2 dokumenty jeden na siebie drugi na ojca jako współwłaściciela. Po podpisaniu dokumentów prze mnie i przez ojca uiściłem podatek w kasie w Urzędzie Skarbowym. Udałem się od razu do wydziału komunikacji aby przerejestrować auto na siebie. I tu pojawił się problem. W wydziale komunikacji była już umowa kupna i sprzedaży którą dostarczył poprzedni właściciel gdzie jako kupujący widniałem tylko ja bez ojca. Ja natomiast cały czas legitymowałem się i w urzędzie skarbowym i w wydziale komunikacji tą gdzie został dopisany jako współwłaściciel ojciec. Pani w wydziale komunikacji powiedziała abym napisał jeszcze raz umowę tylko na siebie i zawiózł ja do podpisania poprzedniemu właścicielowi i dostarczył umowę darowizny gdzie przekazał bym 50% auta dla ojca do wydziału komunikacji. Auto kosztowało 3000zł tak więc nie będę musiał uiszczać żadnych opłat. Ale moje pytanie jest następujące czy nie będę miał problemów z tego tytułu, iż przedłożyłem w urzędzie skarbowym umowę gdzie dopisany został ojciec jako współwłaściciel? Trochę się o to obawiam i nie mogę przestać o tym myśleć. Gorąco proszę o poradę! Dziękuje serdecznie i pozdrawiam!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 5.10.2005

  Warunki prowadzenia kantoru

  W niniejszym artykule zostały omówione warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowej. W rozumieniu ustawy Prawo dewizowe, za działalnością kantorową, począwszy od 21 sierpnia 2004 (...)

 • 4.7.2018

  Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.