Forum prawne

Ulga na dziecko 2012.

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie do cholery mam naliczyć ulge za dziecko które narodziło się niedawno. czy jak sie urodziło ostatniego dnia miesiaca to wówczas zaliczam cały miesiac do ulgi, czy jak sie urodziło 2 dnia miesiaca to fakt ze to dopiero drugi dzien a wiec nie pełny miesiac ma znaczenie?

2012.3.20 10:28:58

Odpowiedzi w temacie: Ulga na dziecko 2012. (3)

Rodzice nabywają prawo do ulgi prorodzinnej za miesiąc, w którym powiększyła się ich rodzina. Nie ma przy tym znaczenia, czy narodziny dziecka miały miejsce na początku, czy w końcu miesiąca. Nawet jeśli poród miał miejsce na przykład dopiero 30 marca, rodzice mogą skorzystać z ulgi podatkowej za cały marzec.

2012.3.20 11:19:41

[cytat]

Rodzice nabywają prawo do ulgi prorodzinnej za miesiąc, w którym powiększyła się ich rodzina. Nie ma przy tym znaczenia, czy narodziny dziecka miały miejsce na początku, czy w końcu miesiąca. Nawet jeśli poród miał miejsce na przykład dopiero 30 marca, rodzice mogą skorzystać z ulgi podatkowej za cały marzec.

Witam!
A jak wygląda sprawa ulgi jeżeli dziecko wyszło za mąż w lutym. Czy mogę odliczyć ulgę za styczeń??

2012.3.20 15:7:0

dzięki Mika68* ja zawsze miałem ten sam problem co fghjfdzghghjgt* ale to miło że akurat w tym wypadku prawo działa na rzecz obywatela.

2012.3.21 9:8:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika