Forum prawne

powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/wychowawczym i wypowiedzenie 2012

Witam, niedługo wracam z urlopu macierzyńskiego. Dowiedziałem się od koleżanki że ta przez przypadek usłyszała że kierownik chce mi wręczyć wypowiedzenie na dzień dobry... pracuje tam pół roku już, ponoć chcą to załatwić tak że moje miejsce pracy stało się niepotrzebne... w zamian za to mają ponoć mieć 2 praktykantki... to wiadomość z innego działu od mojego dobrego i zaufanego kolegi. Chce tam przyjść, ale chce przyjść przygotowana. Po pierwsze czy mają prawo zrobić coś takiego?





2012.3.21 9:49:55

Odpowiedzi w temacie: powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/wychowawczym i wypowiedzenie 2012 (2)

Chyba kierownik próbuje przekombinować nieco, jak już te dwie osoby ci o tym powiedziały to może pogadaj z nimi jeszcze, i zapytaj czy w razie czego pomogą ci z kierownikiem? No wiesz bo skoro będzie cię chciał zwolnić a będzie to niezgodne z prawem pracy, tym bardziej matkę po macierzyńskim to należy ci się odszkodowanie. Więc i świadkowie jacyś się przydadzą;) A w między czasie, cóż prawnika z darmową poradą weź, i poszukaj prawnika płatnego, tak żeby mieć jego numer pod ręką.

2012.3.21 10:28:53

przykra sprawa, kontaktuj się z prawnikiem jakimś i zadzwoń do kierownika żeby się upewnić, to moja opinia.

2012.3.22 9:29:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika