Forum prawne (strona 418)

Miałem dzisiaj ogłoszenie wyroku w sprawie karnej. Jako że obeceność na odczytaniu wyroku nie była

Miałem dzisiaj ogłoszenie wyroku w sprawie karnej. Jako że obeceność na odczytaniu wyroku nie była obowiązkowa, nie pojawiłem się na nim. W jaki sposób mogę poznać teraz treść (wymiar) ogłoszonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 12:11:36

Tusk zaprzecza podwyżką - nie mówi jednak o PIT, CIT i VAT.

Jak to jest, czy ten człowiek jest na tyle głupi, czy za glupich ma nas. Wydaje się że pytanie jest retoryczne ale sam już nie wiem, chyba glupieje... ale to by było odpowiedzią na to pytanie. Tusk ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 11:27:19

Firma Grand Capital to kolejne Amber Gold!

Firmy oferujące super korzystne inwestycje wciąż kuszą i szukają klientów. Zyski 18% procent w skali roku! Do 6 % miesięcznie! Cały czas wciągają ludzi w pułapki, uspakajając ich że u nich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 11:3:44

Pozwolenie na taras a wdomku jednorodzinnym?

Szczerze powiedziawszy to zgłoszenie nic pana nie kosztuje, a jest to pewnego rodzaju podkłada jakby się ktoś później do tego przyczepił. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.7 10:55:7

Zakłócanie ciszy nocnej.

Radzę to samo robić co ten pan. Wzywać na niego policję, zgłaszać pijaństwo, i zostawiać kiepy i puste butelki na wycieraczce. Złe? Nie uczciwe?... może i tak, ale za to skuteczne! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.7 10:54:16

Utrata zaufania do pracownika - powód zwolnienia. Proszę o pomoc.

... boże współczuje pani/panu takiego pracodawcy. Jest taki art. w prawie pracy mówiący w ogóle o czymś takim, tzn. stanwiący legalizację tego typu działań pracodawców? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:53:7

Publikacja zdjęć dziecka w Internecie- Akcja \"Uważaj co wrzucasz\" 2012!!

Bardzo ważna sprawa, internet to wielki śmietnik, niestety jak raz się coś umieści to nie ma co liczyć na to że potem można to z internetu usunąć, to już żyje osobnym życiem i jest nie do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:52:8

KRS przez internet

na tym portalu masz dostęp do sekcji KRS, za darmo i bez rejestracji, ja sprawdzałem sobie moją firmę wczoraj :P ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:51:0

Mandat za zakup psa na bazarze

Bardzo slusznie, do tej pory te pouczenie nic nie dawały. Ile bedzie wynosic mandat, i co z psami będą rekwirowane? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:50:23

Propozycja zniesienia ciszy nocnej.

Naturalnie jest to temat i propozycja absurdalna, jeżeli ktokolwiek myśli że taka propozycja przejdzie to jest głupszy niż Tusk w sprawie ACTA. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:49:31

Ruch Palikota chce zmian w kodeksie karnym.

Poseł Biedroń jest niespełna rozumu i orientacji. Konstytucja wystarcza w tej kwestii. Faktycznie trzeba by było wtedy wyszczególnić wiele innych grup, min, tak głupich jak te powyżej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:46:40

Palikot rezygnuje z polityki 2012.

boże, a już myślałem że to na poważnie. Mój syn nazwał by te informacje "fejkiem". ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:45:10

Czy zameldowanie decyduje o prawie do leczenia??

Nie zameldowanie nie ma w tym przypadku znaczenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:44:37

Sankcje za niewłaściwe korzystanie ze zwolnienia lekarskiego.

Dyscyplinarka, problemy z ZUSEM i utrata chorobowego które sie pobierał nielegalnie, plus kara za oszustwo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.7 10:44:20

Znowu PRESCO

Mój mąż dostał wezwanie przedprocesowe od Presco.
Wszystko jak już wcześniej na forum pisano, chodzi o niby-dług Canal+.
Nie chcę przepisywać całego pisma, ale zastanawia mnie jeden z punktów.
Piszą,że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 10:15:5

Witam, mam pytanie jeśli chciałbym sprzedawać do 10 produktów, w formie ulotek (zdjęcia, opis i

Witam, mam pytanie jeśli chciałbym sprzedawać do 10 produktów, w formie ulotek (zdjęcia, opis i telefon) tylko przez 2 miesiące w roku. Czy musze mieć działaność gospodarczą? Jakie opłaty bym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 9:10:54

Dotyczy schodów zewnętrznych do małej hali

Witam
Otórz postanowiłem zadospodarować połowę poziomu wysokoći hali(zrobić antresole na biura) i na zewnątrz wykonać schody (wejśiowe / ewakuacyjne).
Pytanie dotyczy przepisów zwiazanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 7:7:51

wyrejestrowanie z ZUSu, skladki w UK- ZNOWU...

Wiem, ze temat byl juz walkowany ze 100x ale nie umiem znalesc odpowiedzi nigdzie.

Sytuacja krotko:

Mam swoja firme limited w UK, w ktorej zatrudniam swoja zone (przyszla) na minimum wage w celu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 21:1:58

niedotrzymanie okresu wypowiedzenia przez pracodawcę

Miałam umowę o pracę na czas określony do 01.09.2012r obowiązujący podpisaną umową okres wypowiedzenia - 1 miesiąc.
Dostałam wypowiedzenie listownie z data 06.08.2012r. Czy należy mi się dodatkowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 20:15:15

Komu dom po rozwodzie

Witam
Prosze o rade , jestem po rozwodzie 3 lata mamy 2 dzieci . Dom otrzymalismy w trakcie małzenstwa od moich rodziców wiec jest naszą wspólną własnością . Kto otrzyma dom ? czy ma to wpływ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 20:1:32

Kupno, spzedaz samochodu POMOCY

Witam prosze o pomoc. Sprawa wyglada tak chce w niemczech kupic samochod dokladnie Kampera cena do 4000e jednak mam problem moj dowod osobisty jest juz nie wazny i nie moge spisac umowy na siebie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 15:5:4

Faktura VAT - ten sam wystawca i odbiorca?

Witam,

Zaistniała taka sytuacja:

Pani prezes pewnej fundacji otrzymała dotację z Urzędu Miasta. W sprawozdaniu końcowym przedstawiła fakturę rozliczającą kwotę dotacji, na której znalazła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 10:59:24

Przyjęcie konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Komorowski jest za przyjęciem konwencji, ma ona poprawić znacznie prawa osób niepełnospranwych, dokument powołuje krajowy Komitet do spraw Praw Osób Niepełnosprawnych. Ogólnie dziwi tak długi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 9:57:9

Kary za pomyłkowa akcję policji.

Szczerze, to tyle wina tych oficerów jest, że źle zlokalizowali mieszkanie. Czarnym nie ma się co dziwić, bo oni nie mogą myślec jak wpadają do lokalu, oni nie są od tego. Nie oznacza to ze oni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.6 9:28:52

Tusk odpuszcza sobie umowy śmieciowe!!

Nie chce do niczego namawiać młodych ludzi ale, albo z tąd uciekajcie albo mimo oporów, powiem a raczej napisze to, zróbice takie same protesty jak w Grecji. Ten rząd doił nas, a zamierza was, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.6 9:26:11

Pracodawca nie chce dać zwolnienia.

To samo jej poradze co od Pana usłyszałem. Dziękuje bardzo za zrozumienie i odpowiedź. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.6 9:23:3

zabezpieczenie zleceniodawcy

Co powinno znajdować się w umowie by zabezpieczyć zleceniodawcę?
Wysyłając zleceniobiorcę na kontrakt zagraniczny ponoszę koszty szkolenia, transportu i zakwaterowania. Co powinno znaleźć się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.6 7:21:47

ROZWÓD-A NIE ODEBRANE WEZWANIE - PROSZĘ O POMOC !

Fitse czy przeczytałaś temat do tego nie trzeba psychologa chyba że tobie jest potrzebny ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2012.9.6 2:16:57

mieszkam w pomieszczeniu gospodarczym

Witam,
coś nie daje mi spokoju a mianowicie sytuacja jest następująca:
W budynku mojej mamy stała stara obora z korytarza jest do niej wejście,
z której ja wraz z moim mężem za pozwoleniem mojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 21:37:47

Wyliczenie kwoty wolnej od podatku

Witam Serdecznie !

W obecnym, 2012 roku pracowałem w firmie na podstawie umowy o dzieło i zarobiłem 1132,5 zł brutto. Następnie zatrudniłem się w firmie budowlanej na podstawie umowy o dzieło. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 20:57:25

Szef ingeruje w moje sprawy osobiste

Witam, piszę na forum pierwszy raz. Przez mojego szefa straciłem dziewczynę i zostałem zwyzywany od pedofili. Zdarzenie wygląda mniej więcej tak Aśka (dla której mój szef jest wujkiem) zaczęła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.5 19:28:3

Uszkodzenia mienia .

Witam . mam taką sprawę . uszkodziliśmy auto z kolegą pod wpływem alkoholu auto zostało wycenione na policji na kwotę : 4500 zł .( ma świadków którzy wszystko potwierdzili ) wymienił nawet ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.5 18:40:26

czy brat moze starac sie zmiane wyroku kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny czy jakos tak

czy brat moze starac sie zmiane wyroku kary pozbawienia wolnosci na kare grzywny czy jakos tak kurator mojemu bratu odwiesił wyrok gdzyz stwierził że unika z nim kontaktu po mino ze dzwonił do niego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 17:1:6

Problem ze sprzedażą na Allegro - zła kwota.

Witam,
Mam problem, ponieważ w serwisie Allegro - wystawiłam postać w grze internetowej Tibia za 1 zł (z powodu błędu), ogólnie postać jest warta 150-200 zł.
Kupujący wykorzystał to i nalega, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 14:47:17

Z dniem 1 września została zarejestrowana moja firma ( jednoosobowa działalność gosp .)jestem

Z dniem 1 września została zarejestrowana moja firma ( jednoosobowa działalność gosp .)jestem w ciaży i właśnie dowiedziałam się że najprawdopodobniej ze względów medycznych ciąża będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 13:48:22

ciąża a porozumienie zmieniające umowę o pracę

Podpisywanie dokumentów antydatowanych jest poważnym błędem. Jak teraz Pani udowodni, że podpisała Pani dokument 3 września? Sugeruję Pani wizytę lub rozmowę telefoniczną z radcą prawnym Państwowej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.5 13:6:37

rezygnacja z RORu wpisanego do umowy kredytowej

Witam,

Przy podpisywaniu umowy kredytowej w Kredyt Banku musiałem zgodzić się na konto ROR, z którego przelewane będą raty na spłatę kredytu. Od pół roku posiadam w tym samym banku konto walutowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 10:8:23

Jakie są formalności do zawarcia małżeństwa?

Hej jakie są formalności do zawarcia małżeństwa, wszystkie jakie sa, prosiłbym o wypisanie ;) Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 10:7:54

Rozpoczęły się egzaminy notarialne 2012!! 100 pytań w 100 minut!!

Całośc potrwa aż trzy dni. Część pierwsza zawiera sto pytań z trzema możliwymi odpowiedziami, z których tylko jedna jest poprawna. W drugiej części zadaniem aplikanta będzie sporządzenie aktu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 10:6:21

Będzie łatwiej ogłosić upadłość konsumencką.

Wiceminiester Sprawiedliwości zapowiedział zmiany, upadłość konsumencka ma być zdecydowanie łatwiejsza już wiadomo o jakie zmiany chodzi. Załagodzneiu mają ulec kryteria, wszystko ma byc gotowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 9:49:14

Kolejno biuro podróży ogłosiło upadłość - Filiz Tour.

Na szczęście za granicą przebywa tylko 2 turystów z teog biura. Wiadomość potwierdził już Wojewdyki Urząd Marszałkowski. Filiz tour to jednak nie problem 2 osób a 1500 osób, bo tylku osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.5 9:45:25

Zasiłek opiekuńczy dla przedsiębiorców.

Tak, jak najbardziej dotyczy, min, dzieci do 4 roku życia, lud tak jak pani napisała w ostatnim przykladzie, ludzi starych i shcorowanych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.5 9:31:41

2012.9.5 9:29:58

Kolektory słoneczne bez pozwolenia na budowę??

art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. jest określone co wymaga a co nie zgloszenie i pozwolenia.

art. 29 ust. 2 pkt 15 w zw. z art. 30 ust. 1 ustawy stwierdza że obiekty takie jak panele ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.5 9:28:45

zasiłek opiekuńczy

nie, dziecko jest już zbyt duze, do 13 roku życia by przeszło bo tak jest w przepisach/ ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.9.5 9:26:19

Umowa zlecenie - zajęcie wynagrodzenie przez komornika.

no niestety ale tak jest. wszystko przez to ze nie jest pan pracownikiem tylko zleceniobiorca, co z tego ze robi pan to samo co pracownicy. Matoł Tusk powinien ogarnąć te kwestię. Tylu polaków nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.5 9:25:16

Witam mam taką sprawe: Moja córka zaczęła uczęszczać do 1 zawodówki fryzjerskiej (16 lat ma) tuż

Witam mam taką sprawe:

Moja córka zaczęła uczęszczać do 1 zawodówki fryzjerskiej (16 lat ma)
tuż przed rozpoczęciem nauki przepracowała miesiąc wakacji w salonie w celu sprawdzenia
wczoraj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 23:2:13

Praktyki fryzjerskie

Praktyki fryzjerskie Witam mam taką sprawe:

Moja córka zaczęła uczęszczać do 1 zawodówki fryzjerskiej (16 lat ma)
tuż przed rozpoczęciem nauki przepracowała miesiąc wakacji w salonie w celu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 23:0:50

3 zarzuty z art. 158 KK, a kara łączna.

Witam, w przeciągu około miesiąca dostałem 3 zarzuty dotyczące pobicia, do wszystkich się przyznałem. Na policji powiedzieli mi że mogę dostać karę łączna, i tu moje pytanie, co trzeba zrobić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.4 20:50:3

co z tym zrobić teraz?

Mój ojciec zmarł w kwietniu. Oprócz mnie ma jeszcze żonę i syna z tamtego małżeństwa. Nie mam dobrych relacji z jego drugą rodziną i wielu rzeczy nie mogę się od nich dowiedzieć; co więcej- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 18:8:49

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika