Forum prawne (strona 419)

Slub z obcokrajowcem z poza Unii Europejskiej

Witam!

Obecnie studiuje i mieszkam w Belgii. Tutaj nie mam mozliwosci zeby wziasc slub poniewaz nie spelniam wymaganych kryteria. Moj narzeczony jest obywatelem Kosova, staramy sie o pobyt dla niego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.4 16:53:4

Kupilam mieszkanie developerskie, w projekcie ktorego elewacja miala zostac wykonana z materialu imitujacego

Kupilam mieszkanie developerskie, w projekcie ktorego elewacja miala zostac wykonana z materialu imitujacego drewno. W trakcie budowy okazalo sie, ze developer samodzielnie wprowadzil zmiany i elewacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 16:25:45

2012.9.4 15:31:20

Ruch drogowy, zakaz postoju


Witam
Mam taki problem i prosiłbym o pomoc.

Dzisiaj moje auto zostalo odholowane za 430 zl ;o chyba samolotem je holowali, wszystko niby ok zakaz jest... ale auto moje stalo za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 13:20:45

Krzysztof Rutkowski włącza się do sprawy Amber Gold!!

Zaginione złoto amber gold niczym bursztynowa komnata - tylko Rutkowni jest w stanie rozwikłac taką zagadkę! ;D ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.4 10:55:58

Dotacja fundacji z Urzędu Miasta a wystawienie faktury

Witam,

Zaistniała taka sytuacja:
Pani, która jest prezesem pewnej fundacji, otrzymała dotację z Urzędu Miasta na realizację zadania. W sprawozdaniu końcowym przedstawiła fakturę rozliczającą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 10:50:12

Uwaga na oszustów w sprawie pomocy z Amber Gold.

to śmieszne reklamować stronę z krsami na portalu, który ma własną sekcję KRS: krs.e-prawnik.pl
 
Ale jeśli już reklamować, to i tak nie w takiej formie. Szanujmy się. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.4 8:47:32

koszty sprawy rozwodowej

Witam.

Ile wynoszą koszta procesowe sprawy rozwodowej? Takiej sztampowej prostej, bez zakłóceń ze zgodą dwóch stron?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 8:40:44

Nowelizacja prawa i kwestia wielokrotnego obywatelstwa.

Heja. Właśnie się zastanawiałm i od mojego chłopaka się dowiedziałam że nowo obowiązujące przepisy przewidują,że obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo polskie i obywatelstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.4 8:29:34

Expose Donalda Tuska.

Słyszałem od Kasi że Tata Tusk przez noc mówi, "zrobię z was drugą Grecję". ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.4 8:18:15

2012.9.4 8:15:35

Ochrona pracownicy w ciąży.

Nie, to jest jedyna możliwość. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.4 8:15:11

pierwszy urlop wypoczynkowy pracownika.

Od stażu pracy ogólnego to zależy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.4 8:14:55

Pracownik na umowę zlecenie nie jest \"pracownikiem\"?!

Poważnie komornik może zabrać całą wypłątę jeżeli była wypłacana na bazie umowy cywilno prawnej?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.4 8:14:36

Zmiany w prawie o zatrudnieniu cudzoziemców.

Zapomniała pani dodać, że pracodawca najpierw musi że tak napiszę, wyczerpać możliwości zatrudnienia potrzebnego pracownika z rodzimego rynku pracy, dopiero potem jeżeli go nie znajdzie może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.4 8:12:59

Mobbing, staffing, bossing

hmmm... też szukam tego na internecie, ale nie mogę nic znaleźć, napewno tak to się piszę? czy to nie jest przekombionowane? bo to dalej mobbing tylko nomenklatura jak ktoś wcześniej zauważył ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.4 8:12:3

Ewentualna wpadka i problemy z tym związane.

Witam.

Postaram się krótko, zwięźle i na temat.

Spałem z nowo poznaną kobietą, uprawialiśmy sex bez zabezpieczenia. Zdecydowałem się na to tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ twierdziła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.3 21:3:18

Spadek i co dalej?

Mój ojciec zmarł w kwietniu. Oprócz mnie ma jeszcze żonę i syna z tamtego małżeństwa.
Nie mam dobrych relacji z jego drugą rodziną i wielu rzeczy nie mogę się od nich dowiedzieć; co więcej- ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.3 19:45:43

opłaty za RTV

Temat, który powraca, a wiele osób i tak nie płaci abonamentu za RTV i ja do nich należę. Czy ktoś może mi wyjaśnić "po chłopsku"
dlaczego za te same programy powinienem płacić dwa razy, po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.3 14:52:50

Nie wiem jak odzyskać córkę

Witam,

Nadal nie rozumiem dlaczego Państwa córka została zatrzymana w szpitalu. Rozumiem, że Panu nie wydano jej (brak wskazania ojcostwa) ale matce? Z jakiego powodu nie może odzyskać córki ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.3 13:46:47

Witam, Pracuje wraz z zona w jednym zakladzie panstwowym. Mamy wspolne dziecko i w przypadku korzystania

Witam,

Pracuje wraz z zona w jednym zakladzie panstwowym. Mamy wspolne dziecko i w przypadku korzystania z ZFSŚ wychodzi tak ze korzysta to dziecko tylko raz. Gdyby ona czy ja pracowalbym w innym zakladzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.3 10:25:3

Prawo o zamówieniach publicznych - to BUBEL!!

Jeżeli Senat zatwierdzi decyzję komisji zasady, na których działają przetargi publiczne będą jeszcze bardziej restrykcyjne. Co więcej Lewiatan ustalił, że część proponowanych przez rząd regulacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.3 10:9:5

Kiedy dane trafią do BIK?

Dziękuje, nie spodziewał się takiej odpowiedzi,. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.3 9:36:30

Zwiększenie zdolności kredytowej - jak to zrobić?

Warto poszukać takiego banku który pod uwagę bierze nie tylko podstawę pensji ale i premię, prowizje itp. rzeczy. To zdecydowanie poprawia naszą zdolność kredytową.
Radzę też kredyt brać w ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.3 9:35:49

2012.9.3 9:33:14

Dzień bez mandatu 31 sierpień 2012!!

\"Strażnicy w sytuacjach drobnych wykroczeń, popełnianych przez osoby, które nie miały dotąd kontaktu ze służbami lub miały go sporadycznie, nie będą nakładać mandatów karnych\" - z tego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.3 9:32:26

AMBER GOLD: Dwóch naczelników skarbówki straci pracę!!

Ale wylecą czy dostaną wypowiedzenia z odprawą? I czy przypadkiem sama wylotka to nie za mało? To powinno być postępowania karne!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.3 9:29:2

Nagrywanie osób w okolicy stadionu łamie prawo.

\"Co gorsza nie określona jak długo powinny być rpzetrzymywane nagrania i czy powinny byc niszczone\". To jest dla mnie nie zrozumiałe. Prewencja mimo wszystko w okolicy stadiony, w takiej formie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.3 9:28:1

Rezerwy pójdą na bieżące emerytury.

Wszystko wskazuje na to że się staczamy po równi pochyłej, a nasz rząd cieszy się i uważa za sukces jeżeli w danym momencie zsuwamy się trochę wolniej. Prawda jest taka że za niedługo będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.3 9:24:1

Czy prawo do podziału ulega przedawnieniu?

Dziękuje @mrozowskim za odpowiedź ;) Miłego dnia życzę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.3 9:20:52

Czy można zmusić do podpisania umowy w postępowaniu spadkowym?

Polecam agencje zajmujące się mediacjami. Ich pomoc może być nieoceniona w takich przypadkach, dlaczego? Bo w skłóconej rodzinie najtrudniej o zgodę, porozumienia i kompromis. Mediatorzy wiedzą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.3 9:19:52

VAT-7, podatki bez wizyty w urzędzie.

spoczko newski, dziękuweczka za informacyjke ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.3 9:18:4

Wyjazd matki z dzieckiem do innego miasta

Witam.

Moja narzeczona i ja chcielibyśmy wyjechać do innego miasta w celu polepszenia warunków życia. Problem w tym, że były mąż mojej narzeczonej grozi jej, że ją zniszczy i odbierze jej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.2 23:57:52

Jak odzyskac pieniądze od nieuczciwego pracodawcy (polaka) z zagranicy???

Pracowałem legalnie na umowę kontrakt 4 lata umowa bezterminowa w Norwegii u Polaka właściciela firmy. Miesięczne wynagrodzenie zapewnione w kontrakcie miałem 20 000 koron. Szef nie wywiązywał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.2 21:59:6

Groźby karalne-jak teagowac

Witam.Mam taki problem.Jakis czas temu pozyczylem od "kolegi" 250 zl. Kiedy mu oddalem te pieniadze on stwierdzil ze naliczyl sobie odsetki i ze mam mu oddac 3 tys zl. Od tej chwili go probuje unikac ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.2 11:27:10

potrzebuję porady...a więc tak: Chcę się dowiedzieć czy to wina kierowcy samochodu, czy obupólna???

potrzebuję porady...a więc tak:
Chcę się dowiedzieć czy to wina kierowcy samochodu, czy obupólna??? doszło do wypadku w którym jest poszkodowany motocyklista(złamana ręka, ogólne potłuczenie), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.1 19:55:28

Witam mam pytanie dostałem od komornika pismo o zablokowaniu pieniędzy na koncie na koncie miałem

Witam mam pytanie dostałem od komornika pismo o zablokowaniu pieniędzy na koncie na koncie miałem 1200 zł gdy patrze teraz na stan konta pokazuje mi wolne środki 0 zł saldo 1200 próbowałem wybrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.1 0:5:31

Komornik zajął mi pieniądze na koncie czy mogę je wypłacić ??

Komornik zajął mi pieniądze na koncie czy mogę je wypłacić ?? Witam mam pytanie dostałem od komornika pismo o zablokowaniu pieniędzy na koncie na koncie miałem 1200 zł gdy patrze teraz na stan ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.1 0:3:45

KANCELARIA PRAWNA

ZNACIE MORZE JAKĄŚ SKUTECZNĄ I NIEDROGĄ KANCELARIĘ PRAWNĄ W WARSZAWIE. PRAWO RODZINNE- ODEBRANIE PRAW RODZICIELSKICH OJCU DZIECKA?
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.31 15:39:29

Wzrosną składki ubezpieczeniowe za obowiązkowe polisy rolników.

Minister rolnictwa przygotował projekt ustawy zmieniający system dopłat i zakładający wzrost stawek. Jest to poniekąd odpowiedź na apele ubezpieczycieli. Stawki mają wzrosnąć do 7 i 9 proc. Będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.31 10:22:37

Rodzic na urlopie wychowawczym otrzyma dodatek na dziecko w żłobku??

Witam, mam bardzo ważne pytani dotyczące urlopu wychowawczego. Uczęszczanie dziecka do przedszkola lub żłobka nie pozbawi opiekuna prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.31 10:11:16

Zmiana warunków kredytowych .

Hmmm a co ma pani zapisane w umowie kredytowej? Warto to sprawdzić. Kredyt ma stałe oprocentowanie zcy ruchome? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.31 9:45:26

nienormowany czas pracy - ile godzin w tygodniu?

Z tego co ostatnio sprawdzałem, to 40 godzin w tygodniu nie wiecej niż 8 godzin dziennie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.31 9:34:16

Promocja bankowa: 50zł (lub więcej) gratis do końca sierpnia

Drobne przypomnienie dla osób które zarejestrowały się z reflinka:

Żeby odebrać premię musicie wypełnić wniosek do końca sierpnia (dzisiaj do godziny 24:00).

Po otwarciu konta aby premia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.31 9:29:32

odpowiedzilnosć dzieci za długi czynszowe w mieszkaniu w którym są zameldowane ale nie mieszkają

odpowiedzilnosć dzieci za długi czynszowe w mieszkaniu w którym są zameldowane ale nie mieszkają Jestem kobietą w ciąży. Zameldowana jestem w domu rodzinnym lecz od 2 lat w nim nie mieszkam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.31 7:43:40

Witam, mam takie pytanie. Mianowicie będąc w sklepie \"Piotr i Paweł\" szukałem płatków śniadaniowych

Witam, mam takie pytanie. Mianowicie będąc w sklepie "Piotr i Paweł" szukałem płatków śniadaniowych firmy "Nestle" o nazwie "Lion" gdy znalazłem miejsce ich pobytu okazało się że tego już nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 23:4:38

Jakwyprostować błąd w ewidencji sprzedaży dotyczący braku paragonu do faktury imiennej?

Jakwyprostować błąd w ewidencji sprzedaży dotyczący braku paragonu do faktury imiennej? Sprawa wygląda następująco: zanim przekroczyłem próg przychodu zwalniający z posiadania kasy fiskalnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 20:35:18

Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

Witam

Głupia sprawa, aż wstyd się przyznać ale co zrobić

Od 2001r do maja 1012r pobierałem rentę socjalną okresowo przyznawaną (najpierw przez MOPS a potem przez ZUS). Zanim poszedłem na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 19:2:43

e-Terroryzm - darmowe czasopismo o terroryzmie, w PDF

Do ilu ataków terrorystycznych dochodzi co miesiąc i gdzie? Jakie nowe metody propagandy i rekrutacji wykorzystują terroryści? Jak reagować w przypadku ataku aktywnego strzelca? Jakie są cechy działalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 18:50:26

spóldzielnia a tv kablowa

nasza spoldzielnia kolejny raz wyraziła zgodę dla operatora tv kablowej i internetu na montaz rur i okablowania w piwnicy.

akurat tak sie składa że mam piwnicę przy ścianie przez którą idą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 17:30:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika