jak odwołać komornika

Odpowiedzi w temacie (0)

sloneczkoo

9.3.2012

Potrzebuję dobrej porady odnośnie tego co można zrobić by komornika odwołać Sprawa zaczęła się od wypadku chłopaka nieubezpieczonym motorem naprawa samochodu z którym się zderzył wyniosła... Chłopak po pewnym czasie otrzymał wezwanie do zapłaty od ubezpieczyciela Alianz,miał tam jakiś termin bodajże 2 tygodnie a kwota ponad 10tys wiec oczywiste że nie zapłacił bo nie mieliśmy z czego i jeszcze w szpitalu. Po pewnym czasie (po około 2 latach) otrzymał pismo brzmiące następująco: zacytuję trochę : "Zajęcie wierzytelności Na wniosek wierzyciela: Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska S.A w Warszawie adres ich...którego reprezentuje:Radca Prawny M.... i zgodnie z tytułem wykonawczym: Nakaz zapłaty w post.upominawczym Sądu Rejonowego w Rudzie śl. z dnia 31.07.2009,sygnatura akt.... zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 30.12.2009 zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi: dane chłopaka... o zapłatę sum wymienionych poniżej Do powyższych roszczeń zajmuję po myśli art.895kpc wierzytelności dłużnika należne mu od: firma w której pracuje jako dłużnika wierzytelności z tytułu: umów cywilnoprawnych oraz wszelkich innych należności. Zajeciu podlega cała suma przypadająca dłużnikowi do wypłaty i obejmuje także wypłaty przyszłe." Na nasze szczęście chłopak wtedy miał na umowie dośc niską kwotę. Płaci to już ponad rok i dowiedzieliśmy się,że komornik bierze swoja dolę podobno i zaczeliśmy sie zastanawiać czy nie próbować coś ztym zrobić by się go pozbyć a dokładnie by sie dogadać z Allianz,no i chłopak tam przedzwonił,jakaś kobieta z którą rozmawiał powiedziała,że dlaczego nie pomyślał o tym wcześniej i że oczywiście mogą zrezygnować z komornika,ale...dzwoniąc drugi raz usłyszał,że nie ma takiej opcji-rozmawiał z kimś innym. Co w takiej sytuacji robić ? czy komornik faktycznie coś pobiera ? i co zrobić by pobierał mniej ?Jak się go pozbyć w sensie by płacić bezpośrednio Allianz a nie by się czepiał wypłaty,chłopak ma mieć zmienioną umowę na kwotę którą rzeczywiscie zarabia a wtedy finansowo nie damy rady gdy nam będzie pobierał taki sam procent Co i gdzie pisać ? Wolimy płacić np.więcej niż komornik przekazuje instytucji której chłopak jest winien pieniądze,tylko jak się do tego zabrać ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 2.7.2015

  Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika

  Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?

 • 26.3.2015

  Skarga na czynności komornika

  Na czynności komornika przysługuje bez względu na rodzaj czynności skarga do sądu rejonowego. Skarga ta przysługuje we wszystkich wypadkach naruszenia przepisów kodeksu postępowania cywilnego (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)